LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Delite | 

pitalice

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Sledeći
AutorPoruka
Beskraj

Ženski
Broj poruka : 61981
Godina : 40
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

PočaljiNaslov: Re: pitalice   24/5/2010, 9:49 pm

Baklja koja zraci na nebu,zraci mojom ljubavlju i svetloscu.Smiruje i tesi moju dusu.Ali postoji ona baklja koja je ugasena to je deo moje sudbine,protiv koje se borim,vicem i hocu snagom svoje ljubavi ponovo da je upalim.Svojim dahom molim da ona i dalje gori.

Lajem na noc

http://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
lucija

Ženski
Broj poruka : 2987
Godina : 44
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: pitalice   25/5/2010, 11:59 am

Stojim na kraju dana, dodirujem noc lagano, vreba mi slabosti, oci se ne sklapaju a sjene promicu, nesto me stipa za dusu i ja pocenjem da lajem kao zvijer, u momentu osjetih kako me medom neko posipa, tako ljepljiva odlazim u noc..

Kratak rez na kozi...
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški
Broj poruka : 10992
Godina : 55
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: pitalice   25/5/2010, 12:23 pm

Један кратак рез на кожи и моја крв ће потећи. На белој постељи остаће велика црвена мрља, топла, окупана тамом. Остаће ту као штит на коме ће понети ратника. Штит који ће ме довести теби, тамо где ме чекаш у надању. Видим твој лик, ево ме, кош мало времена ме веже. Стани, не окречи се, не иди, долазим. Не, нећемо ка светлу, није тамо наш пут лутања. Сети се шта сам ти говорио, причао. Отишла си пре мене на границу светова и чекала ме, чекала да дођем у овој ноћи када липе су процвале, као некада.

Ружа од воска

http://poezija.6forum.info
lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   25/5/2010, 12:55 pm

Kap od voska pada mi na dlan, sladak ukus na usnama izaziva zedj, ruza se pred mojim ocima topi, nestaje zalivam je kapima iz oka i ona se ponovo radja...

Slatko od snova...
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   25/5/2010, 1:42 pm

Како направити слатко од снова ? Уместо воћа, додати пољупце, много њих. Онда, полако понеки додир убацити. Касније, зачинити све једном вечерњом тамом и свећама, мало вина, шташић ваниле, мало цимета, обавезно. Онда треба сачекати јутро да би додали последњи део, реч са снених усана.

Хеј !

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   25/5/2010, 5:24 pm

Hej,da li znas da nam je davno prosla mladost.i da je se rado setim.U njima nikada dosta prica,secas li se kako smo se smejali,pevali vikali.Polako je odlazila cini mi se neprimetno...pollako a tolike godine prodjose.Tolike godine ostase za nama.Da li su se negde ugnezdile,nastanile.Ne znam pocinjem polako da ih se plasim.Bez obzira na sve,sve ih cuvam radujem im se i ponekada za njima tugujem.

Lazem da volim

Nazad na vrh Ići dole
lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   25/5/2010, 6:18 pm

Mokri su mi obrazi, ali to je od ove kise iz vedrog neba..koja me samara a ja joj prkosim..mislim..ako joj okrenem ledja bicu i suvise slijepa..poljubicu pod..i imaces me u saci..i zato uzimam svoj mac i masem sa njim..jer volim te..ali zelim da te ne volim....

Siromasni dio mene...
Nazad na vrh Ići dole
Raskolnikov

Broj poruka : 14
Datum upisa : 24.05.2010

PočaljiNaslov: Re: pitalice   25/5/2010, 6:44 pm

Ne,nikako nemogu biti siromasni od tebe,zato sto sam muskarac.Zato sto si nastala iz mene,mog rebra.
Imam nalicjje Bozje.

misao
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   25/5/2010, 6:57 pm

Misao koju izgovaram kroz stih,to su samo reci dve sasvim dovoljne da razvuku osmeh na usnama,da ta misao otputuje kroz izmaglicu sutrasnjeg dana,nije bitno da li stoje van stroja.Bitno je da moja misao doputuje tamo gde treba.Ne nezelim ni telefon da okrenem neka ona putuje na krilima oblaka.Neka nepovratno ode.Ruke ti pruzam,neznost molim i misao jednu ti nudim.

Rasirene ruke

Nazad na vrh Ići dole
lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   25/5/2010, 7:29 pm

Raskolnikov, sto velis to crni kukavce...."SIROMASNI DIO SVIH NAS" nema veze sa ovom tvojom pricom.....leleeee....
Nazad na vrh Ići dole
lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   25/5/2010, 7:52 pm

trazim te...stojim na zidu sjecanja...sunce mi stavlja bore...one najgore...neprirodne...jer peku me oci od jutra..noc je ipak za mene bila ovaj put pametnija...sirim ruke..novom krugu koji jos nije stigao do mene..

Vezana u snopove...
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

Ženski
Broj poruka : 1501
Datum upisa : 27.12.2008

PočaljiNaslov: Re: pitalice   26/5/2010, 1:14 pm

Najdaljom tačkom prizvana njena duša se sabija u snop, deo po deo, struna po struna, čitav naramak je tu. Treba da krene na put kojim se retko ide. Misli se, tako sabijena biće jača, biće neuništiva. Sve da se i nebo odroni, ona će opstati. Ona mora opstati. Od nje zavise neka sazvežđa i neki nebeski putevi. Samo...na jedno nije računala, tako stegnuta i upojasana...svakim korakom ona raste, a pojas taj njen rast zaustavlja.

O poezijo moja
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   26/5/2010, 7:59 pm

Уф, ниси нешто лакше имала у глави ?

Полети, о поезијо моја, полети, иди некуда, ван белих листова хартије, проливеног мастила и вина. Ево, догорева још једна цигарета, счлажу се речи а ти стојиш, ту на домак мојих руку које те могу избрисати. Зато полети, побегни, некуда далеко од мене, можда ти ниси та мисао, можда ниси ништа а можда си све. Хајде крени, ласте те чекају, крени пре него избришем ове речи у стиху сложене.

Соба у углу

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   26/5/2010, 8:48 pm

Vau koje pitanje...da je soba za tugu bilo bi mi lakse.

Zagusljiva soba koja se osecala na miris duvana,u njoj je pocivala izmaglica secanja.I u toj sobi bas u tom uglu,mogao si jedino osetiti vlastito disanje.U njoj su stalno bili mrtvi sati,prigusen jauk i paucina.Taj jauk se stalno pitao gde je crta te sobe u uglu.Zasto je stalno zatvorena,hoce li iko po nju doci.Pitala se stalno sta se nalazi sa druge strane vrata.Odgovor nikada nije dobila,jer soba u uglu nikada nije postojala bila je samo plod njene izvitoperene maste.

Stisana krv.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   26/5/2010, 9:11 pm

Када престане музика, када тишина завлада, када престане плес, стишана крв тада ће причати једну бајку о страсти, о плесу, твоје црвене хаљине око мога тела, ту на подијуму, под светлима, у погледима људи. завршен је плес љубави и старсти, још један танго, живота и смрти, један плес за двоје, плес, луд и дивљи. Иза нас, остају латице руже, изгубљене у времену.

Додир у једном јутру

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   26/5/2010, 9:31 pm

Dodir u jednom jutru je za mene bio kao jedan minut koji je proveden sa tobom.Zatvorenih ociju.U njoj se sva moja svetlost gubi,i u tom jutru tom dodiru otkrivam ne samo svoje nago telo nego i svoju dusu.Secam se tog dodira i tog jutra...Lezala sam na carsavu znojava i opijena od tvog tela,na ulici culi su se prolaznici koji su galamili,predavala sam ti se u svoj svojoj ljubavi bez rezerve u jednom dahu.A onda si ustao,obukao si se i ostavio mi na ormaricu kovertu.Procitaj je,i zatvorio vrata za sobom.Sela sam na krevet sa kolenima skupljenim ispod brade i tiho zaplakala.Dan se vec polako budio.To je bio najlepsi dodir jednog davnog nikada zaboravljenog jutra.Koji je sada tako daleko iza nas.

Oprostena greska

Nazad na vrh Ići dole
SaMar

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   27/5/2010, 9:16 am

Oprostiću i zaboraviću sve tvoje laži i neizgovorene rečenice, sva ona pitanja bez pravog odgovora. Oprostiću ti i to što me voleo nisi. I što nikad nisi hteo da mi pričaš o ljubavi. Ali nikad ti neću oprostiti sve one nežne reči, za mene samo čuvane. Ne mogu oprostiti onu tugu u oku tvom....i to što me je gledalo kao novo čudo sveta, divno, strašno, dirljivo. Kako da oprostim tvoje puste želje i strast bez ruku....sakatu. Kako?

Crno Sunce u meni
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   27/5/2010, 5:27 pm

Отвори моје груди, погледај још једном, ту где је некада било срце, сада црно сунце у мени живи. Али ти знаш то, јер моје срце изгубила си негде док си ходала, ходала ка туђим додирима и неким великим сновима који ти нису долазили. Ја, више те не чекам, моја снага изливена је у понору ноћи. Ја више те не чекам, јер не долазиш, ни глас ветром ми не шаљеш. Изгубљен је смисао, некад, можда не тако давно како ми мисли говоре. Не чекам те више, ја, са црним сунцем у грудима, ја који ћу кренути да потражим своје мртво срце негде пред капијама храма Молоха.

Небеско светло

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   27/5/2010, 5:55 pm

Nebesko svetlo ozareno poetikom postojanja.I to jutro kada sam rodjena budilo me je to svetlo svojim dodirom,od svih zla me cuvalo i opijalo u toj prvoj igri zivota.Pod njenim uzglavljem shvatila sam da i taj nebeski sjaj ima svoj zamagljeni smiraj,da bez obzira na svu svoju svetlost postoje trenuci koje lebde kao crne senke,naslikane opevane recima izrecene.Jedva ponovo ugledah taj dah zivota u plavom mediteranskom koraku jednoga jutra.

Uzdisaji.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   27/5/2010, 8:22 pm

Ноћ и месец, уздисаји среће, удисаји туге, бола. Ухваћени у трену мира, припијени у тами сенке на зиду, испуњени спокојем или стрепњом. Звук, упијен у тишини, нејасан, стидљив. Увек исти, у низу трагају за нечим. Беже из груди, вуку се лагано док не нестану, док не побегну, онако сами, некако безвољни у свом постојању.

Свила

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   27/5/2010, 9:09 pm

Nezna,meka kao cvet.Polako pada na pod,prosto neosetno klizi.Neke tudje prste osecam na njoj,tudje ruke.Tako sam pozeljna ...a tebe ostavljam bez daha.Na njoj ostavljamo tragove ljubavi.uzdahe drhtaje koje nas prate.Grudi su mi vatrom nabijene,podizem taj svileni komad da me rashladi.Jer od moje vreline i ona ce sama od sebe sagoreti.

Odlazi

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   28/5/2010, 12:26 pm

Одлази и не окрећи се, јер једном, могла би се напити бола који остаје у мени. Одлази, путеви ће те водити далеко од мене. Одлази, одлази брзо јер речи ја не могу говорити. Одлази, ја ћу те миловати погледом, последњи пут. Одлази, бајка нема више ликове који би је живели. Одлази, желим да слушам траг звука који нестаје са тобом, сада и заувек.

Гвоздени пајац

midjika

Ženski
Broj poruka : 4962
Godina : 42
Humor : pa nije bas cunami, ali ima ga:)
Datum upisa : 04.03.2010

PočaljiNaslov: Re: pitalice   28/5/2010, 2:20 pm

Posmatrala sam ga. Pitala sam ga jel smem da mu dodirnem grudi. Ipak sam čula neko kucanje. Klimnuo je glavom. Neverovatno, pod gvožđem, pod ledenim grudima je ipak nešto kucalo.
Pitala sam ga jel zna od čega mu je srce. Rekao
je da ne zna, do sada nikad tamo nije bio.Ne zna ni sam čemu služi, samo zna da se svakog jutra budi i svake večeri leže. To je neko poštovanje prema nečemu što mu je u grudima, a što i sam ne zna čemu služi.
Pitala sam ga jel nekad voleo. Pogledao me je čudno,
tišinu je zaparala škripa i ruka mu je bila na mom obrazu.
"Ne znam, nisam, a jel ljubav to ako bih želeo sada da ti dam alat i
dozvolim ti da sve moje šrafove odvrneš, rastaviš me i od mene napraviš gvozenog pajaca kakav bi želeo da budem samo za tebe?"

Dodirom ramena

kroz vazduh ne plivam, kroz vodu ne letim...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   28/5/2010, 6:42 pm

Ostala je rec nedorecena,onako u grlu puna neznosti,zbunjenosti kao klinka koja ima petnaest godina.Taj dodir ramena vratio me je u vreme onih prvih decijih iskrenih i nevinih ljubavi.Taj dodir ramena govorio je vise od svih reci,jer ono sto sam osetila u tom trenutku se nije moglo ni napisati ni opisati moglo se samo osetiti.Taj dodir je kasnije doneo ljubav,toplinu u svakom dodiru i strast koja jos uvek traje.

Huk oluje.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   28/5/2010, 10:57 pm

Хук олује, беле пахуље веју, ледени прсти смрти. Ломе се столетни борови, савршена олуја снова. Један вук и један човек, склупчани крај ватре. Човек и звер, тако близу у одсјају пламена. Човек пружа руку, додирује хладно крзно опточено бисерима снега. Тихо режање, опомена искона. Рука додирује чељуст, остаје ту. Тихи уздах. Свануло је, понека пахуља лебди на немирном поветарцу севера. Угашена ватра, помало жара који баца бели дим. Трагови у снегу, трагови човека и звери.

Отисак

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   30/5/2010, 5:35 pm

Otisak koji je ostavljen u beskraju necije topline.Mislila sam da je toplina...Ostavljen u naporu moje svesti.nepravedno nanesen.U tom otisku samo
tebi znanom jutra su mi postala crna i mracna.U njemu su stradali svetlo i smrt u samo jednom dahu.Ambis i propadanje.Osecam i sada otisak tih ruku svuda po telu.Tugu sam na njima zaboravila oziljak je ostao.

Tuga i tama.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   30/5/2010, 6:50 pm

Једна стара паметна прича говори да туга и тама долазе заједно. Да, тачно је, у праву је стара паметна прича која говори да тада туга и тама долазе заједно. Али, шта би било да не иду заједно, загрљене у смирају дана када сунце одлази ? Јесте ли на трен помислили шта би било ? Не би било успомена, оних лепих, јер туга се дружи само са лепим успоменама, као што се срећа испреплете са оним тужним и тешким. Ако не би било успомена, оних лепих, не би било речи у стиховима сложених, не би било прича, не би било бајке, јер бајка настаје када према старој паметној причи настаје само када туга и тама седну крај нас, када заиграју партију карата наших успомена.

Неосликани портрет

Poslednji put izmenio Masada dana 1/3/2017, 10:33 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   30/5/2010, 7:48 pm

Na tom neoslikanom portretu samo su reci koje pletu svaku rimu.Secanja, koja u cekanju nestaju.Masta koja je pokrenuta tockom koji je zavrten.Java koja hoce da oslika jos jednu prikazu sve ove mizerije.Podizem pogled i neoslikanom portretu dajem dusu.Napokon Logos obasja andjeoski pogled.

Pauza dodira

Nazad na vrh Ići dole
midjika

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   31/5/2010, 11:28 am

Zamišljam. Zamišljam taj trenutak koji traje. Dodir. Stresem se, stresem se o same pomisli. U pauzama dodira kradem ti pokrete, profil, liniju vrata. Zašto te nisam pitala? Zašto te nisam pitala zašto Mesec na tebe liči? Zašto ti nisam rekla da pčela ima boju šare tvoga oka? Zašto ti milujem podočnjake i tako želim da te vidim nasmejanog? Čak i kišu evo zgrćem u oči da ti ne dođe, upijam svaku kap u sebe. Vodopadi su u meni. Zašto???

Vrapčeve grudi

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   31/5/2010, 5:38 pm

Ако бих писао бајку, могао бих написати о стрели у грудима једног ратника или витеза, некој долуталој стрели која је угаслила једно велико срце. А можда бих могао написати и бајку о малом врапцу и једној стрели која је пробила његове груди и угаслила једно мало срце. Понекад се питам, има ли разлике у бајци или величини срца ?

Плаво крило

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   31/5/2010, 6:05 pm

Okupljena sa strahom cekam sta ce se dogoditi,kao da veliki teret nosim na svojim plecima.Na velikim sam mukama svaka rec me pogadja kao kamen...kao stena.Te reci su bile surove,zvucale su kao avetinjsko prokletstvo,a ja sam gledala u zemlju bespomocno nisam mogla nicim da se odbranim.Nemoc me je ubijala.Pogledom trazim pomoc,ceo svet se okrece oko mene i u tom trenutku ne znam vise ni sama odakle spusta se sa Mesecevog brega plavo krilo koje me odnosi u svet sasvim drugaciji od ovoga u kome sam.Svet ljubavi,srece i istine.

Nastavi da se prisecas

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   31/5/2010, 6:11 pm

Хајде, раствори завесу таме. Настави да се присећаш сунца, твојих усана које су дирнуле моје. Настави, иди у прошлост, можда је тамо тајна коју тражиш ? Хајде, одлутај у време када ниси сањала, када сам те учио да сањаш отворених очију. Хајде одлутај а онда се врати и реци да ли је на оном углу настала једна велика љубав или тек угашена страст ?

Помилуј грбавца

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   31/5/2010, 6:26 pm

Milovala sam zivot,ali on nikada nije milovao mene.Lutala sam nedokucivim stazama,i samo dah zivota sam osecala.Drhtala je moja dusa celoga zivota pitajuci se koji greben da pomilujem,da i mene vatre ljubavi jednom pronadje.Da mi prostruji krv pa makar posle toga vise i ne zivela.Tako razmisljajuci ispred mene pojavi se grbavac koji je svirao tako divnu muziku da mi se srce cepalo...prilazio je meni i ja sam ga u svoj onoj tuzi dozivela tog trenutka kao nesto najlepse da sam videla/Pomilovala sam ga po grbi i rekla mu;Kako divno sviras,u tom trenutku ispred mene u svoj svojoj lepoti stajao je covek koga sam ja nekada davno volela a izgubila.

Baba Stamena

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   31/5/2010, 6:40 pm

Ала је питање ! Па грбавац може и роман да постане, Витез Лагардер на пример.

Ко си ти ? - питао је препаднут оним што је видео.
Баба !
Која баба ?
Па Станмена, па нисам твоја баба Перса идиоте чорави! Де пуцаш Бог те убио, јел рогове видиш ти на мојој глави ? Коњу један !

Цика Тале или настанак дечје песме !

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   31/5/2010, 7:37 pm

Cika Tale evo deco doneo vam sandale, sandale crvene kao obrascic rumene, hajde deco sandale navucite, vrata od tarabe povucite.

Umisljeni mesije

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   1/6/2010, 1:09 pm

Да, филозофирам по некад, можда и више но што треба, али, морам пустити мисао из главе. Умишљени Месија, зависи од гледишта, али, опет је боље и трабуњати лепо него глупости ваљати. Умишљен, хм ? А зар управо такви нису писали историје ? А и шта је умишљеност ? Оно што други не виде у твом лудилу. Е пошто ми се моје лудило стварно допада, остајем такав какав јесам при завршетку монолога са самим собом.

Сафирно небо

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   1/6/2010, 6:06 pm

Unutrasnja tisina.Prostor u kome sva buka nestaje.Jedan nezan dodir kao lahor vrhovima prstiju te noci pod tim safirnim nebim je prelazilo preko mojih usana.To vece zauvek sam spakovala misli u kutiju na dnu ormara.Ali ostalo je jedno pitanje na vrhu.Ko sam ja?Na sva ostala pitanja sam imala odgovor osim njega.To nebo te veceri mi je pomoglo.Reklo mi je i pokazalo put moga srca.Vratilo mi sve izgubljene snove,trag srece i proslost koja sada ima neku drugu boju.Definisala sam svoj bol.

Od sna u javu.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   2/6/2010, 8:24 pm

Сунце, оно јутарње, досадно, дира ми капке. И птице су ту, цвркут јутра, гласан. Звук журних корака. Понеки лавеж пса. Угашена ноћ копни. На трен, тишина. Не, не желим да се будим јер отићи ће некуда једне очи, једне руке, усне. Благи ветрић лахори, носећи ме од сна у јаву, преливену златним мирисом дана.

Ватерло

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   2/6/2010, 9:05 pm

Most Vaterlo u izmaglici prvih jutarnjih sati..Nebo je imalo najlepsi odsjaj toga jutra.Vrt na vodi i potok koji tuda protice.Mir i tisina.Mozda neko nekoga na njemu ceka?A mozda i ne,mozda se od cekanja umorio.Gledam taj most i svo zelenilo koje ga okruzuje i pitam se zasto se radjamo i kuda lutamo.Pobediti lepotu znaci u njoj uzivati,kad jutarnje sunce razlije svoje iscekivanje,treba lebdeti i lagano uplivati.
-Asocijacija na ovo pitanje mi je bila slika Most Vaterlo od Clauda Moneta.

Kisna ptica

Nazad na vrh Ići dole
midjika

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   3/6/2010, 2:48 pm

Kišna ptica ne leti. Ona korača u korak s ljudima, sakuplja njihove suze da se o kaldrmu ne razbiju. Ljubav ne sme da ispari, da se rodi kao travka, cvet. Ljubav iz suze ne. Ona mora da odmori, razmisli na paperju svoje ptice hodalice i pozeli opet da se u oko vrati. Njena misao mora da bude jaka, a ptica će je na krilima nositi dok opet ne reši da u oko uskoči. Kad želja bude toliko silna, toliko čista, iz srca samog, ptica će poleteti i naći tvoje oko. Nije kap što je pala kišna, to je tvoja suza koja se u tebe vratila jer ne treba da plačeš, vreme je da voliš.
Zato, ne plači previše, zamisli nebo bez ptica, bez cvrkuta, leta. Zamisli svoje srce bez krila i videćeš onda kako je njoj. Ne plači.

Đerdan od trenutka

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   3/6/2010, 5:00 pm

Доајем још један бисер на огрлицу, последњи. Сада су ту твоје очи, усне, руке. Ту су и твоји додири, пољупци, траг твојих корака. Ту су и све ноћи, оне проспаване као и оне друге. Ту је и твој долазак, ту је и твој одлазак. Ту сам и ја, упредена нит која повезује мале облутке. Ту је све твоје, све што је остало, сложено у ниску. Ђердан од тренутака.

Велике воде

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   3/6/2010, 5:37 pm

Uvek sam se pitala koja je razlika u velikoj i maloj vodii.Kada su i jedna i druga tihe i opake. Velika voda plava izgubljena,negde u plicaku zavedena.U dubini njenoj pristanista nema.U njenoj velicini je njena vecnost i lepota.Nestaje bez traga,nestaje u tisini.A sa njom polako plivamo i nestajemo i mi.Ili mi se tako cini.

Spokoj mira

Nazad na vrh Ići dole
SaMar

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   4/6/2010, 12:38 pm

Kad mir spi...tada veštice igraju na raskrsnici i nebom se sele gavranovi. Mir kad je spokojan nemiri se unespokoje i dušom sevne pitanje...U kom gradu, u kojoj ulici zaboravljaš srce...bacaš deliće kao Ivivca i Marica mrvice, ako ikad poželiš opet da osećaš, da se vratiš po njega, da ga reanimiraš. Opasno je to doba...kad mir spi.

faraoni
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   4/6/2010, 1:20 pm

Камен времена, узидан у гробницу света. Реч богова, уклесана на зиду ходника. Реч, окамњених статуа, чека. Фараони, гвоздених груди, пиедестал вечности. Сенка разума и гордости, у песку пустиња. Изгубљена битка, човека и неба.

Окрени се

Tea

Ženski
Broj poruka : 19623
Datum upisa : 20.07.2009

PočaljiNaslov: Re: pitalice   4/6/2010, 3:37 pm

Okreni se jer samo jos ovu noc poslacu za tobom sluge mraka, okreni se, poslednji put zvacu te jer ako u ovoj noci ne cujes moj glas, zauvek ce nas rastaviti tama i trazices me putanjama sunca ali me nigde neces naci jer negde daleko u pustosi nekoj zauvek cu sahraniti tvoje ime.

Trazicu zaborav.

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   4/6/2010, 5:13 pm

Trazicu zaborav kao sto sam ga i do sada trazila.U svom prkosu,inatu i besu.Trazicu ga ali ga nikada necu naci.Jer zaborav se ne moze traziti,mislila sam pokusavala sam ali ga nikada nisam dobila.Jer on se trazi,on je unutar tebe..Kada budem potrazila zaborav u sebi onda cu napokon pronaci taj svoj mir koji mi je toliko potreban.Ovako jos uvek lutam u svom nemiru koji nema zaborava.

Smesim se

Nazad na vrh Ići dole
Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   4/6/2010, 5:28 pm

Smesim se jednom ranom prolecu kada sam prvi put sakrila rumenilo svoga lica. Vetar je neki duvao a u daljini cula su se zvona i huk mora. Stajala sam naslonjena na zid staroga hrama i cula zov vremena, vremena koje mi je donosilo najlepsi osmeh jave.

Probudi me.

Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   4/6/2010, 6:32 pm

Заспао сам ноћас сном без снова. Заспао сам ноћас сном из кога се не буди, јер без гласа данас стајем пред капије небеских краљевства. И можда бих рекао, пробуди ме, можда бих то и викнуо, али, не говорим, јер желим да видим, да сазнам, коју тајну, звекир бронзом опточен, за мене крије.

Залудно време

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   4/6/2010, 7:19 pm

Vreme koje sam najvise volela.Mozda jeste bilo zaludno,ali to je ona subverzija haosa dna koja je cesto znala da me zbuni u tom vremenu.Volela sam ga jer sam se cesto nalazila u nekom cudnom medjuprostoru,nisam bila ni tamo ni vamo.Prosto neobjasnjivo ali tako sam se i osecala.To vam je kao neki beli privid.Kao kada ste pomalo pijani pa vam se pogled malo pomuti.Vreme koje sam provodila coskareci u treptaju neke svoje beline.

Patnja i zivot moj

Nazad na vrh Ići dole
Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   4/6/2010, 7:42 pm

Кроз читав мој живот се прожимала патња, као нека сулуда сапутница само мени додељена. Та иста патња ме ојачала, она ме научила да се у животу ништа не стиче лако и да се до циља мора пролити крв у муци и страху сваки дан. Газили су ме, понижавали су ме а ја сам као нека чудна сенка увек се дизала изнова непрегажена и непобеђена .

Немој да ме заклањаш.

PočaljiNaslov: Re: pitalice   

Nazad na vrh Ići dole

pitalice
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 19 od 20Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Sledeći
 Similar topics
-
» Narodne zagonetke, pitalice, poslovice..
» Ozbiljne pitalice sa smiješnim odgovorima
» pitalice - ili kako je od obične igre nastalo nešto kreativno
» Neozbiljna pitalica, bez filozofije molim

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Naša autorska dela- piše se i čita u temama ispod naslovne :: Kako igrom stvoriti misao ?-
Skoči na: