LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Share | 

U letargiji dokolice

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Masada
Administrator

Muški
Broj poruka : 12094
Godina : 55
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: U letargiji dokolice   9/11/2015, 9:36 am

Чуди ме да већина верује у све сем у себе ...у Бога рецимо, јер оно у шта верују, Бог, није слабо и не пада у летаргију, слабост, лудило.... за разлику од онога чији су дух и тело запосели рођењем. Ето тако... размишљам у летаргији доколице ....

Poslednji izmenio Masada dana 9/11/2015, 9:51 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://poezija.6forum.info
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: U letargiji dokolice   9/11/2015, 9:42 am

Медицински радник додуше женско је па је ца...избаци пост, ајде да парафразирам, о лошем човеку не треба лоше причати, испишем ја ...лош цовек убије...треба ли лошег човека пријавити ? Казе не ваља ми угао гледања, фали ми лепог....испишем ја да не волим лепо, да не волим сунце и превише светла а посебно наду, баљезгање о љубави и тако...јави се друга зуботехничарка или можда и зубарка из исте установе и каже да таки ко ја који не воле то све не треба да обитавају и шетају планетом ... прилично националносоцијалистичка изјава рекох и откоментарисах а прва ме изблокира пошто сам прилично буцкастој времешној чуварки наци логора која ради са нечијим здрављем објаснио да су нада, која је изашла као зло да вара људе из кутије жене која се зове Пандора...пише жене...радознале и вера у лепшу будућност превара за адолесценте. Е тако сам научио да о лошим људима са идејама нацизма не треба лоше говорити...јер те блокну истомишљенице...Ето тако... размишљам у летаргији доколице.

Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: U letargiji dokolice   9/11/2015, 9:51 am

Данас сам прошао подно твојих прозора, али нисам погледао гори ли светло, нисам погледао оне мале знакове који су нам говорили где и када ћемо се видети. Прошао сам...овај пут миран...можда и превише миран јер у мени сада није вриштала празнина коју си отворила онда када си умрла у неки сат пред поноћ, неког шестог дана неког једанаестог месеца, неке године која је пролазила. Научила си ме коначно да љубав не постоји...обећала си некоме кога ниси знала све сто је затражено, заклела си се на све ...рекла си да желиш да заштитиш неког мени блиског а ниси успела. Ти...тога сата пред поноћ, тога шестог дана, једанаестог месеца тек умрла си за мене заувек, а све је остало исто као и да си живела. Неко те је преварио... али ти си умрла и не могу ти се јавити...ти си се заклела и ја то поштујем. Горе, небеса су иста, и луда глава која мисли да је божанство и она је иста, и поруке које стижу од онога створења које те је преварило и оне су исте и никога ниси заштитила, али и поноћи су исте само сто ме више не дотићу склопљене сказаљке и сто ме више не интересује да ли си сигурно стигла кући и спремила се за сан. Тишина је иста, она моја, проткана оним шумом васељене на који сам се навико. Ето, све је исто само што ти...ниси више иста...јер како је писац једном рекао...не ја...ја нисам писац, ја само лепо слажем речи и љубоморан сам на онога који је написао да ...не није то моја крв ти шево успомена, не није моја крв, већ твоја, та крв која цури са стиснутог длана на који си слетела да би се росе напила...Ето тако... размишљам у летаргији доколице.

Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: U letargiji dokolice   21/11/2015, 10:18 am

Јутро или већ дан који јури ка подневу. Последњи топли ветар, капи кише и мирис влажне земље. Прве кише новемра. Враћене успомене, негде на реку, некада, пре но је 2000 грешком неписмених обележена као прва година новог миленијума. Можда сам остарио и превише у ноћи која је прошла. Помислио сам на живот који је остао тамо негде иза, помислио сам на плашт моје таме. Мислио сам о светлости која је ослепела моје очи. Ту под тим тамним плаштом који носим толико година, ја знам ко јесам. Ја ту под тим плаштом знам за свој мир. Под њим, су тишине, под њим моје тело је препуштено мојим чулима. Осетим како крв струји мојим телом, како се енергија мојих честица среће са Васељеном. Ту, не постоји Бог, ту не постоји ништа сем универзума који се спаја са целином која слаже слагалицу живота. А светлост, она која боли, она у коју се сви око мене куну у свом ходу од почетка до краја, она у којој ме само бес тера ка животу, она је ту да бих је лагано оставио, да бих је препустио онима којима је потребна. Постоје путеви на којима остаје само траг и ехо наших корака, пут који води у крајњости где обитавају љубав, смрт и сан. Време је да се повућем. Нема на светлости ничега за мене. Можда је мој поглед на оно што зовемо животом погрешан ? Можда и није, али, опет је мој. Кажу, ...гледао сам људе које сам волео како постају људи које не познајем... можда парафразирам, можда јесте то тако али опет они су се мењали а писац тих мисли остао исти. Остати исти ... само будале остају исте. А можда, можда сам ја оне које сам волео мењао, мењајући себе, некада брже некада спорије, можда сам ја мењајући себе гледао оне које сам волео као постају они које не познајем ? Зато, време је да оставим свој бес на светлости, огрнем свој плашт таме и ту у њој опет будем оно што јесам...размишљам у летаргији доколице ....

Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: U letargiji dokolice   22/12/2015, 8:42 am

Коју год одабрао увек постоји крај а после њега још један и тако до коначне бесконачности. Исто је и са почетцима...иду један за другим и тако редом у чекању краја који увек долази...размишљам у летаргији доколице ....

meseceva rosa

Ženski
Broj poruka : 23710
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: U letargiji dokolice   22/12/2015, 8:36 pm

Moram da ti kazem:)

Pozdravljam ovaj tvoj kutak, mislim da cu ga citati otvorene duse,
iako nisam tvoj istomisljenik o nekim zivotnim pitanjima...
Istina je samo se budale ne menjaju...
Ali bih te pitala, ako se ti menjas, zasto ne mogu da se menjaju
i oni koje posmatras, da li zato sto prepoznajes sebe u njima...
Ne verujem da te je strah od suocavanja  u sta bi se mogao pretvoriti,
kakav bi mogao postati, gledajuci one koje volis kako se menjaju
ili zato sto su oni uspeli tebe da promene...
Naprimer ja od kad sam ovde, u ljubavi, smrti i snovima,
necu da pricam sta sam prisvojila iz dusa
nekih ljudi koje sam zavolela, ali sam od tebe naucila, da ne treba u sebi imati
samo dobrotu, ponekad je dobro biti i malo zao... da umes da opstanes,
da umes sa nedacama da se izboris, da umes da dises da te ne ugusi
zavist onih koji ne prepoznaju u tebi sebe... da umes da se izboris za svoje mesto...
Dobar si ti Zoki, bolji nego mnogi drugi koji se prave dobri, meni si drag takav
kakav si, imas svoj stav, svoju filozofiju zivljenja, svoj dodir sa Bogom za koji
jos ne prepoznajes da je ostvaren, imas svoje ja... ne svidja mi se sto neces
da priznas da svako ima prava da izabere da bude onakav kakav zeli da bude...
Protiv svoje prirode se ne moze.... covek u toku zivotu izmedju ostalog bude i glumac,
krijuci svoju pravu prirodu, sa godinama sve to dodje na svoje pravo mesto...
Vaseljena je cudo... vrati te uvek iznenada u oblicje koje jesi...
Veruj tvoja tama je svetlija od mnogih najsvetlijih, u nju ja uranjam
kad god treba da resim neki problem... toliko je mekote i sjaja u njoj
uzgovorene licno o sebi, tvoj plast tame, kad bi te ljudi citali srcem,
mnogima bi prosvetleo puteve...
Od mene tebi Hvala za sve sto pises...
Jedino treba one koje volis da posmatras onako kao posmatras sebe...
Znam u tekstu si se ogradio da je to tvoj stav, da za tebe nema svetlosti...
To je Bozja rec... i on je bez svetlosti hodao za spas covecanstva, a bio
je svetlost nad svetlostima...
Nista se na svetu ne dogadja slucajno... ni ovaj sajt ne postoji slucajno:)
Ljubi te tvoja prijateljica u tu tvoju najsvetlosniju tamnu dusu...
Htela sam da izbrisem ovaj tekst nastao spontano... i da ti ga posaljem licno,
ali bas necu, on je iskra na tvoja razmisljanja... neka ga ovde...

P.s.Ne trazi razloge zasto se drugi menjaju, neko se menja na bolje,
neko na gore, zar zivot nije bas zato interesantan...cuvaj ti ono sto imas,
a neki drugi mozda ne prepoznaju...tvoje dobro i veliko srce...

Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: U letargiji dokolice   24/12/2015, 9:02 am

meseceva rosa ::

Moram da ti kazem:)

Pozdravljam ovaj tvoj kutak, mislim da cu ga citati otvorene duse,
iako nisam tvoj istomisljenik o nekim zivotnim pitanjima...
Istina je samo se budale ne menjaju...
Ali bih te pitala, ako se ti menjas, zasto ne mogu da se menjaju
i oni koje posmatras, da li zato sto prepoznajes sebe u njima...
Ne verujem da te je strah od suocavanja  u sta bi se mogao pretvoriti,
kakav bi mogao postati, gledajuci one koje volis kako se menjaju
ili zato sto su oni uspeli tebe da promene...
Naprimer ja od kad sam ovde, u ljubavi, smrti i snovima,
necu da pricam sta sam prisvojila iz dusa
nekih ljudi koje sam zavolela, ali sam od tebe naucila, da ne treba u sebi imati
samo dobrotu, ponekad je dobro biti i malo zao... da umes da opstanes,
da umes sa nedacama da se izboris, da umes da dises da te ne ugusi
zavist onih koji ne prepoznaju u tebi sebe... da umes da se izboris za svoje mesto...
Dobar si ti Zoki, bolji nego mnogi drugi koji se prave dobri, meni si drag takav
kakav si, imas svoj stav, svoju filozofiju zivljenja, svoj dodir sa Bogom za koji
jos ne prepoznajes da je ostvaren, imas svoje ja... ne svidja mi se sto neces
da priznas da svako ima prava da izabere da bude onakav kakav zeli da bude...
Protiv svoje prirode se ne moze.... covek u toku zivotu izmedju ostalog bude i glumac,
krijuci svoju pravu prirodu, sa godinama sve to dodje na svoje pravo mesto...
Vaseljena je cudo... vrati te uvek iznenada u oblicje koje jesi...
Veruj tvoja tama je svetlija od mnogih najsvetlijih, u nju ja uranjam
kad god treba da resim neki problem... toliko je mekote i sjaja u njoj
uzgovorene licno o sebi, tvoj plast tame, kad bi te ljudi citali srcem,
mnogima bi prosvetleo puteve...
Od mene tebi Hvala za sve sto pises...
Jedino treba one koje volis da posmatras onako kao posmatras sebe...
Znam u tekstu si se ogradio da je to tvoj stav, da za tebe nema svetlosti...
To je Bozja rec... i on je bez svetlosti hodao za spas covecanstva, a bio
je svetlost nad svetlostima...
Nista se na svetu ne dogadja slucajno... ni ovaj sajt ne postoji slucajno:)
Ljubi te tvoja prijateljica u tu tvoju najsvetlosniju tamnu dusu...
Htela sam da izbrisem ovaj tekst nastao spontano... i da ti ga posaljem licno,
ali bas necu, on je iskra na tvoja razmisljanja... neka ga ovde...

P.s.Ne trazi razloge zasto se drugi menjaju, neko se menja na bolje,
neko na gore, zar zivot nije bas zato interesantan...cuvaj ti ono sto imas,
a neki drugi mozda ne prepoznaju...tvoje dobro i veliko srce...

Ako ista od ovoga ovde, na ovom mestu pomogne bar i jednoj iskri života, onda to nešto božansko kao deo Vaseljene je prešlo ovde, onda znam da da ću i ja biti deo praha vremena koji je imao svrhu u stvaranju nećega većeg od svih spoznaja. No vecina ljudi se ne bi slozila sa tobom, ne radim ja uvek dobre stvari...no covek zivi i menja se kao i svet oko sebe stvarajuci svoj univerzum.

Poslednji izmenio Masada dana 24/12/2015, 11:18 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: U letargiji dokolice   24/12/2015, 10:21 am

Нема ту лепоте, ту у нашим душама. Постоје...ту у њима само празнине...а празнина постаје лепота када има са киме да се дели а ако не... остаје тек празнина која нема и без гласа чека неки знак постојања...размишљам у летаргији доколице ....

Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: U letargiji dokolice   24/12/2015, 10:54 am

Не, ја немам пријатеља...одлучи се човек на то некада. Пријатељ је обавеза, терет...помислите када у некој ситуацији која је толико тешка треба да бирате између себе и некога ко вам је пријатељ. Шта ћете изабрати, своје спасење или његово ? Лако је речи његово, прелако јер нема такве тежине у којој зависи нечији живот сада и ту. А када дође, вечина ће се удаљити и побећи, људски је, део ће себе жртвовати. Жртвоваће се јер то треба тако помислиће. Е зато, ја немам пријатеља, немам дилему и не тражим да се ико жртвује за мене...размишљам у летаргији доколице ....

Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: U letargiji dokolice   4/1/2016, 9:26 am

Две звезде на мртвом небу таме...раздвојене својим путевима...ходе тамо негде где постаће прах...ходе тамо где постаће једно...после краја када вечност постану...размишљам у летаргији доколице ....

Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: U letargiji dokolice   12/1/2016, 9:58 am

Кажу, треба волети једноставне тренутке. Оне неке најпростије, када седиш крај прозора, испијаш кафу, слушаш музику а ниси ни срећан ни тужан док само немо посматраш небо и звезде, људе који промићу крао рам прозора, тако миран, размишљаш и осећаш се некако потпуно мирно.

Некада ето, ја тако, у најпростијем трену времена, испијам своје пиће, ту иза рама прозора, гледам улицу, гледам људе, ослушкујем кораке, подижем поглед ка небу, тражим сјај звезда, ћутим, посматрам, нисам ни срећан ни тужан, гледам и видим, видим много тога, слушам и чујем тишине, чујем много тога. Ослушнем и своје срце. Пожелим да њен глас чујем али сем неме тишине последњег звука старог телефона нема ничега.

Летаргичан си и тужан кажу. А јесам ли ? Можда јесам јер по некада болесно сам поспан, обамро, тром, неосетљив, крајње немаран као и сада, ево управо сада док размишљам о њој у летаргији доколице ....

Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: U letargiji dokolice   18/1/2016, 9:48 am

Желим да се вратим у време старог Зорана, у време оног времена када ме глупости о људским судбинама нису терале на размишљање. Ваљда јебене године које се слажу на раменима направе од оне блесаве мудрости осећаје који служе да ум ослаби и постане превише питом. Губим вучије у себи, морам то поново наћи на ово мало пута што ми је преостало. Загуби се човек у сулудим потрагама за надом, вером, љубављу. Загуби се и заборави ко јесте. Време не протиче никоме исто...моје полако лети и пребрзо ка крају јер када пред собом не видиш више ништа сем једноличних дана... која је сврха корака путем ка напред ...размишљам у летаргији доколице ....

Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: U letargiji dokolice   18/1/2016, 9:51 am

Не кривим ја Бога због себе већ што залуђује вас остале и не пушта вас да се поиграте. Моји демони некада и спавају и не бдију надамном увек. Пусте ме да будем оно сто нисам, тек да ме науче како изгледа губитак...размишљам у летаргији доколице ....

Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: U letargiji dokolice   18/1/2016, 9:52 am

Твоја светлост више не може бити јача од моје таме. Шаптао је демон који обитава у мени, говорећи мојим гласом, оној која је светлост мени приносила...размишљам у летаргији доколице ....

Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: U letargiji dokolice   18/1/2016, 9:58 am

Е време је ово је наук, за повратак на прави пут где љубав, вера и нада не значе ама баш ништа и где је бес оно сто те води напред. Вама сретнима остављам те мрве за забаву, верујте, надајте се и волите...колико сам схватио мене је то ослабило. Ја имам свој мир и свој немир али са њих троје у мени, имам друштво и цео универзум. И иде ми, некада лошије некада боље и прежалио сам све које сам имао да прежалим и идем ка вечности као сто би Годар рекао ,,.. са подругљивим осмехом у углу усана ... ,,...размишљам у летаргији доколице ....

Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: U letargiji dokolice   

Nazad na vrh Ići dole

U letargiji dokolice
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Umetnost dokolice
» Čari dokolice

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Autorski radovi - Zoran J. Matić :: Proza - Zoran Matić-
Skoči na: