LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Delite | 

Đavo- apsolutno zlo??? ili ga samo religija tako predstavlja???

Ići dole 
AutorPoruka
Demonchild

Ženski
Broj poruka : 536
Godina : 31
Datum upisa : 07.08.2013

PočaljiNaslov: Đavo- apsolutno zlo??? ili ga samo religija tako predstavlja???   20/8/2013, 7:43 am

....Vaše osobno mišljenje....
Nazad na vrh Ići dole
Demonchild

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Đavo- apsolutno zlo??? ili ga samo religija tako predstavlja???   7/9/2013, 9:14 am

Nazad na vrh Ići dole
Demonchild

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Đavo- apsolutno zlo??? ili ga samo religija tako predstavlja???   27/10/2013, 10:13 pm

Nazad na vrh Ići dole
Demonchild

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Đavo- apsolutno zlo??? ili ga samo religija tako predstavlja???   27/10/2013, 10:13 pm

Nazad na vrh Ići dole
Demonchild

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Đavo- apsolutno zlo??? ili ga samo religija tako predstavlja???   27/10/2013, 10:14 pm

Nazad na vrh Ići dole
ZEX

Muški
Broj poruka : 187
Godina : 50
Humor : : )
Datum upisa : 06.07.2012

PočaljiNaslov: Re: Đavo- apsolutno zlo??? ili ga samo religija tako predstavlja???   8/1/2014, 11:36 pm

Ne znam sta sam po prirodi. Sa druge strane znam od čega sam napravljen.

Ono što je mene vodilo kroz život je da postoje ljudi (sa svim manama) i neljudi.

Vladika Rade - Luča - za detalje,  sa njim složio bi se.

ZEX
Nazad na vrh Ići dole
http://www.arsmedia.tv
Demonchild

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Đavo- apsolutno zlo??? ili ga samo religija tako predstavlja???   19/1/2014, 9:25 pm

Nazad na vrh Ići dole
Demonchild

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Đavo- apsolutno zlo??? ili ga samo religija tako predstavlja???   19/1/2014, 9:26 pm

Nazad na vrh Ići dole
PlitkaPoezija

Muški
Broj poruka : 1224
Godina : 25
Datum upisa : 25.07.2012

PočaljiNaslov: Re: Đavo- apsolutno zlo??? ili ga samo religija tako predstavlja???   20/1/2014, 5:52 pm

Samo shvatanje pojma Đavola iliti Vraga, zavisi i od samog tvog shvatanja i prihvatanja religije. Ako ćemo gledati sa strane religiozne osobe, onda Đavo, kao takav predstavlja akumulaciju cjelokupnog svjetskog zla. Zapravo, on je tu da bi bio "loš momak", onaj koji će stajati nasuprot Bogu i redovno Mu udarati kontru.
Gledajući sa druge strane, onda razlika između đavola i boga i nema. To su samo riječi, koje ne znače baš ništa posebno.
Zanimljivo bi, Demonchild, bilo čuti i tvoje mišljenje o tome!?

donosi li i ona sreću ?!
U ovom svijetu ,
plastičnom !

PlitkaPoezija
Nazad na vrh Ići dole
Demonchild

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Đavo- apsolutno zlo??? ili ga samo religija tako predstavlja???   20/1/2014, 7:51 pm

Ja ne smatram Vraga apsolutnim zlom kako ga predstavljaju....I Vrag ne može napasti nikoga tko mu sam ne dozvoli... S religijskog aspekta Bog dozvoljava Vragu da napadne određenu osobu...odnosno Vrag nam samo lijepo upakuje grijehe koji nam ne djeluju kao grijesi...a u našoj prirodi je da griješimo.... pošto sam više okrenuta filozofiji...da nema Vraga ne bismo ni spoznali Boga ni dobro na ovom svijetu....a sva današnjica je VRAG sam.... ako se vratimo k filozofiji- hedonistima....onda pak možemo reći da je danas sve oko toga....svi žude da nahrane tijelo, rijetki su oni koji hrane i dušu....sex, materijalizam, skupa auta, novac......to je današnjica-lijek za tijelo....a što ostaje duši???? eh pa dvije stvari ili umjetnost ili pak religija-i jedno i drugo njeguje ako se koristi pravilo duhovno- stoga ja Vraga smatram pokretačem....odnosno ono što mi daje da njegujem dušu a da hedonizam pak ostavim po strani i ako i to je neizbježno.... i loše se može iskoristiti u dobre svrhe- ne zaboravimo da je Sotona po religiji bio jedan koji je najviše klanjao Bogu dok nije izbacen iz Raja i prognan!
Nazad na vrh Ići dole
Nostromo

Muški
Broj poruka : 281
Datum upisa : 16.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Đavo- apsolutno zlo??? ili ga samo religija tako predstavlja???   21/1/2014, 6:42 pm

A ja mislim ovako  Very Happy ....Ja mislim da je ljucka civilizacije prevazisla bilo koje religisko ucenje iz prakticnih razloga zato sto je sada narod daleko skolovaniji i poznaje bolje prirodu oko sebe ,zna da je zemlja okrugla ,zna da pise ,zna da cita ,zna sta je elektricutet i od cega nastaju munje i zna sta je atom .U starom i srednjem veku a delom i u novom to nije znao ,naj uceniji ljudi su bili upravo svescenstvo a skoro celi srednji vek su postojale drzave na celu sa tim svescenstvom koje se nije mnogo razlikovalo od modernih diktatura i autokratija ,komunizma ,nacizma itd itd ..te drzave su vodile ratove na rasnoj i verskoj osnovi npr. krstaski ratovi,djihadi ili jednostavno ubijali naucnike ili vestice za vreme inkvizicije itd itd itd ...Znaci vi danas ne mozete reci coveku da ce doci na kraj zemlje i pasti sa nje jer je zemlja ravna ploca ili da se sunce okrece oko zemlje a ne obrnuto , a u ono vreme ako ste bili svestenik mogli ste to uraditi, jer jednostavno vi ste znali da citate i pisete a narod je bio nepismen ,...znaci sama religija se treba manjati modernizovati u skladu sa znanjem i stilom danasnjeg zivota .....e sada sta je to bog a sta djavo ?... ako trazite pakao ,vec ste ga nasli .Sta moze biti veci pakao za ljude nego sama Zemlja ,pozari,poplave,poteresi,cunamiji ,ratovi ,zveri ...zemlja je najsurovije mesto za zivot coveka sve je napravljeno tako da ga ubije i sam covek je ubica ,sofisticiran  Very Happy ...svaki zivi stvor na zemlji ubija drugog stanovnika te iste zemlje da bi se njime hranio ,to je surova realnost ,pa sto nas religiski bog nije napravio da ne moramo da ubijemo svinju ili jagnje ili govedo da bi smo ziveli ,sto nas nije napravio da zivimo od vazduha npr.....A opet od necega smo morali nastati ...ja mislim da je bog anti-materija koja je u stanju da napravi materiju ..od nista -nesto ..dakle bog je neka sila a sada kako on to radi niko jos nije provalio  Very Happy .... mislim da su sva ova prethodna religiska ucenja o bogu i djavlu bajka ....odgovor lezi u kosmosu i zvezdama negde ,a ljudi treba da se okrenu vise ljubavlju ,humanizmu i nauci ...mozda je to Bog za kojim tragamo.
Nazad na vrh Ići dole
Nostromo

Muški

PočaljiNaslov: Re: Đavo- apsolutno zlo??? ili ga samo religija tako predstavlja???   21/1/2014, 9:12 pm

BOG KAO JA

DRAGI BOZE..KAKO JE TAMO GORE ?,

JA SE PRETVARAM DA JE DOBRO DOLE.

ZNAS..SVA OVA SMRT STO SALJES,

DALI SE IPAK, PONEKAD KAJES.

BOG UMNE RELAKSACIJE,

CENIS LICNE DOMINACIJE.

DOBRO ONDA..OPROSTI MI GREHOVE,

JA TI POSLAH, SVE OVE MOLITVE.

MOZES LI BITI BOG KAO JA ,

BOG KOJI VOLI I PRASTA .

MOGU LI BITI BOG KAO TI,

PA DA BUDEM, MALO HUMANIJI.

DRAGI BOZE ,VIDEO SAM KADA SE LJUTIS,

TI VOLIS UVEK DA POBEDIS.

KOLIKO JOS VETROVA OLUJNIH,

DA ODVOJIS VERNE OD NEVERNIH.

SAV OVAJ ZIVOT STO CVETA,

HLADNE ZIME I VRUCA LETA.

SVE SI TO LEPO STVORIO,

A SEBE SI ,OD NAS SAKRIO.

MOZES LI BITI BOG KAO JA ,

BOG KOJI SANJA I MASTA.

MOGU LI BITI BOG KAO TI,

JER MOJA TE DUSA ,IPAK... NAJVISE VOLI.

................................................
Nazad na vrh Ići dole
Demonchild

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Đavo- apsolutno zlo??? ili ga samo religija tako predstavlja???   21/1/2014, 9:25 pm

Bog kao ti!!!- onaj ko teži da bude predmet obožavanja....nije Bog nego Vrag!!!! Faust
Nazad na vrh Ići dole
Nostromo

Muški

PočaljiNaslov: Re: Đavo- apsolutno zlo??? ili ga samo religija tako predstavlja???   21/1/2014, 9:31 pm

to je samo pesmica  Very Happy 
Nazad na vrh Ići dole
Demonchild

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Đavo- apsolutno zlo??? ili ga samo religija tako predstavlja???   21/1/2014, 9:33 pm

i ovo je samo osvrt na taj dio Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Nostromo

Muški

PočaljiNaslov: Re: Đavo- apsolutno zlo??? ili ga samo religija tako predstavlja???   4/4/2018, 10:30 pm

Jutarnja zvezdo ... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Đavo- apsolutno zlo??? ili ga samo religija tako predstavlja???   

Nazad na vrh Ići dole

Đavo- apsolutno zlo??? ili ga samo religija tako predstavlja???
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Đavo- apsolutno zlo??? ili ga samo religija tako predstavlja???
» Može li se živeti samo od ljubavi?
» Da li je dobro biti sam?
» Dakle, tako je izgledalo!
» Samo malo da se naslonim...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: