LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Delite | 

Crtice o tako jebeno prostom životu ili Jelena, ostali i ja

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Masada
Administrator

Muški
Broj poruka : 11331
Godina : 55
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Crtice o tako jebeno prostom životu ili Jelena, ostali i ja   28/12/2012, 7:43 pm

Писмо Чарлију
(свим "Чарлијевим анђелима" овог света)

Чарли...
Овде је пролеће
Иако је 27. децембар
Као у песми Џонија Штулића
Само је код њега 13.-ти
Шетала сам улицама опијена
Заклела бих се да сам чула песму
Шева
Иако је то сасвим немогуће
Код тебе је сигурно снег
Мећава?
Твоја писма касне
Сигурно због празника?
Поште не раде?
Жена?
Деца?
Кумови?
Свастика?
Новогодишња грозница?
Припрема пакетића?
Можда си болестан?
Кажу да влада грип..
Не бих да гњавим
Али реч, две онако
Успут
Сигурно си заборавио да уплатиш
Кредит?
Не, не, ти НЕ ВОЛИШ
Телефон...
И писање ти не иде...
А путеви завејани
Магле?
Немој се мучити да долазиш
Возом
Авионске карте су прескупе
Бринула бих да летиш
По оваквом времену
Чарли
Имам неког ко ми греје
Ноге
Повремено негде попијемо
Кафу
Увек ја платим
Али то није ни важно,
Чарли
Знам да си у гужви
Не смарај се због мене
Бићу добро
Окитили смо јелку
Мој син и ја
Дочекаћемо Нову годину
Заједно
О томе сам одувек маштала
Чарли
Купили смо шампањац
И прскалице
Ако се сетиш
Пошаљи неку поруку у поноћ
Знам, мреже ће бити оптерећене
И сигурно ће стићи тек
Сутрадан
Или дан после
Надам се да ће и код нас пасти
Снег, Чарли
То би ме умирило
Донекле
Осећала бих се ближе
Нама
Снег све промени
И та белина...

Нико не може да измисли толико
Изговора
И оправдања
Као идиотски заљубљена жена,
Чарли..

Јелена Богдановић

Прво сам помислио а шта ако је Чарли умро ? Потом, шта ако је Чарли мазга која неће да се јави јер је увређен, знамо ми тако некада мушкарци. Потом, зна ли Чарли за сина ? На крају, ел Наташа имала очи када је хтела од жабе да направи принца ? Хеби га, то је анализа, а песма, можда страница слагалице па онда ако Чарли види ....

Ма знам, кажем имам примере ал се питам шта је са другом страном ? Можда немају тада жене цвикере... Ма и ја мислим да се моја удала за ђавола, помало мазгу, помало принца, помало жапца ал нисам ја крив баш за све. Кувам, перем, пеглам па када ме отера сначићу се.

А ја сам мртав озбиљан. Живот је то, некада промашен скроз, некада напола, некада у неком делу, апсолутно сретно не постоји.

( Дописано после Светланиног кишног дана )
Можда Чарли некоме сада није више жабац већ принц, можда је Чарли имао лош избор. Можда је он тражио принцезу, а нашао вештицу. Можда се освестио па .... побегао или нестао, исто је. Без обзира на речи, истина има два лица па и онда када свако има своју ?

Poslednji put izmenio Masada dana 4/1/2013, 8:29 pm, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://poezija.6forum.info
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: Crtice o tako jebeno prostom životu ili Jelena, ostali i ja   28/12/2012, 7:45 pm

Борис

Борис је пропали сликар
Али његовим сликама то није важно
Оне живе своје несхваћене животе
На туђим зидовима
Као добро удомљена деца
Понекад га гризе савест
Што их је продао скупо
Или будзашто
Највише зато што их је пропио
Не воли да продаје ни ствари
Ни децу
Жена која му спрема стан
Уторком
Говори му да га Бог воли
Понекад га поведе са собом
У цркву
Кроз маглу алкохола
Он разабере понешто
Лови речи у ваздуху
Док куња
Као свице
Да не заудара
Загрлила бих га обема
Рукама
Борис је путујући циркус
Ексцентрик
Са дугом седом косом
Плавим наочарима за Сунце
И једном црвеном рукавицом
Без прстију
Недељом обуче најбоље одело
За цркву
Два броја веће
Личи на чаробњака
Који је изгубио моћ
И не прима пензију
Све док не проговори
Онда се деси чудо
Постане човек
Брат
Недавно ми је поклонио Гогенову
Монографију
Увијену у украсни папир
Са посветом нажврљаном
Дечјим рукописом
“Можеш да је задржиш
Или бациш,”
Рекао је, извињавајући се,
Као све осетљиве душе
Када поклањају срце

Јелена Богдановић

Када сам напунио 51 рекао сам себи да сам изгубио задњу годину на бесмислене речи и несигурност. Свако пада и устаје, зависи од снаге коју поседује. Борис је безвољан и летаргичан, Бориса не треба жалити јер свако сам бира пут. Е сада, имам 51, враћам се на почетак, не жалим више патњу бића које, које је самосвесно, јер самосвест бира пут. На жалим псе и мачке по улицама, не храним их за то постоје људи који имају времена за то. И ја сам падао и дизао се и нисам дао да ме људи жале, самилост је зло човечије. Остаје она нит коју могу дати онима који желе да погледају негде, десно, лево, горе, доле и разбију зидове тамнице у којој јесу. Има око нас крвавих колена само није свако способан да буде Борис.

Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: Crtice o tako jebeno prostom životu ili Jelena, ostali i ja   28/12/2012, 7:47 pm

Светланин кишни дан

Киша претвори Београд
У слузаву масу
Нека супстанца сачињена
Од магле, кише
И смога
Залепи се за точкове аутомобила
И трамвајских шина
И успори све
Светлана је журила
Загледана у врхове својих
Ципела
Са склопљеним кишобраном
Као Мери Попинс
Која није успела да полети
Да ли због вишка килограма
Или због жваке на потпетици
Мрзела је касу у маркету
Ка коме је ишла
Као ка усуду
Џангризаве купце
Пензионере који вазда мрцваре
Са снижењима
Траже длаку у јајету
И црва у воћу
Кров своје куће
Који прокишњава
И који не зна како да поправи
Комшије
Који је по ко зна који пут опомињуе
Да ће им "због ње" искључити
Заједничку струју
И изнад свега
Изнад свега
Једног Божидара
Због којег је била почела да слуша
Боба Марлија
И размишљала да постане растафара
И који пре двадесет и кусур година
Није имао петље да јој каже
Да је заљубљен у њу
И који јој је данас
Баш данас
Од свих дана
Послао поруку
Како му страшно недостаје
И како живи у јако лошем браку

Јелена Богдановић

Свет око нас, незадовољан собом, а ми њиме. У неуротици велеграда са разним нагласцима који овде не припадају, са гомилом полусвета која вири иза углова и више се не боји да нагази на шине трамваја, са овом кишом, ја би некога са таквом поруком искрено сада отерао у три лепе ...... да не лајем. Идем само да допишем тамо у Чарлија. Није Ђаво тако црн.

Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: Crtice o tako jebeno prostom životu ili Jelena, ostali i ja   28/12/2012, 8:25 pm

Некада, кажу љут си. Чудно је то, како други знају више о твојим личним осећајима. Као да су ти у глави. А нису, неке друге лудости јесу ту, али не они који говоре. Онда се ућутиш, постанеш летаргичан, постоји само реч, равна, таква, јебено равна, одавде па до краја света. А лепа је та летаргија, када знаш да ћеш шутнути нека врата, када знаш да трећи пут не постоји за исте грешке.

Волим ја сарказам али не јебите ме у мозак, секс је погодан за нека друга места на телу.

Рече неко нешто, а ти питаш, а уста ко мртва или нека анђеоска, она коју зли Бог пошаље да те заведу на Ђаволов пут, све друго само нема правог одговора на јебено просто. И опет јебачина у здрав мозак. Ко да само на то мислим испадне, ето, колико пута реч понових ? А постоји толико ствари. Шетао бих, кише су, требао бих да потражим нека степеништа, неке клупе, неке стазе, кише су.

Треба затворити врата за собом, пре но се мозак навикне на летаргију, пре но тело се опусти и изгуби сврху постања. Запалио сам све мостове, једино не осећам мирис спаљеног, остао је тамо иза негде, као и све што је погрешно схваћено о мојим мислима и речима.

Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: Crtice o tako jebeno prostom životu ili Jelena, ostali i ja   28/12/2012, 9:52 pm

Хајде да поделимо свет:

небо Теби, звезде Мени,
сунце Теби,светлост Мени,
море Теби, таласи Мени...

Ма не!

Најбоље је овако:

Све Теби, а Ти Мени!

Мирослав Антић

Никада нисам волео Мику, можда зато што је он веома волео Тита. Причао је о томе на некој ТВ. И данас неки режимски исто причају тако, као и они иза њих режимски. Ја нисам био Пинки ипак, нисам видео Тита, у ствари јесам једаред у Главној, а нисам га ни волео. Нисам волео ни пионире, ни омладину СКЈ нисам волео, идиоти ми због слабе нису дали књижицу па сам их тада замрзео као и остале комунисте. Но није реч о њима сада. О њима, алеји великана и некима, биће речи ал, касније.

Песник ко песник, покварено то, режимско... Неко ће ме пљувати, е па заболе ме баш. Него, песма или већ шта је ово и о њој. Кажу, није имао новца па је кречио, ни ја не бих имао новца да сам пио ко смук. Само пијан човек пише лепо, неко одвали негде.

Мало мени мало теби и обратно а на крају ... Ти МЕНИ. Лепи љубавни стихови, рекао би просечан читалац, љубитељ и посетилац музеја. Гомила жена би рекла, гомила сулудих принчева и жаба би рекла како је дивно. Па јесте дивно када гомила мисли да је дивно ал ја немам то безвезно уврежено колективно мишљење.

Ти МЕНИ па ја са тобом чиним шта хоћу јер ти пристајеш на све. Лудо изгледа али зар није тако ? Идеја писца, љубавних стихова је искористити некога, узети за себе, срушити све у њему, важно је једно биће, онај чија подсвест пише стихове. Остали нису важни ал` тако је то. И сви смо исти, у нашим душама има анђела ал` и Ђавола више но што треба. Само, колико ће признати то ?

А на крају, шта памтимо од Мике. Само цепане делове песама, које су ето да се не муче полуумни, неке мудре мисли љубави и животу, наравно туђе, јер лењи смо да мислимо да смо зли више но добри. А зли јесмо ка себи, лакши начин је једини начин за нас некада. Па и у томе да понешто сами осмислимо.

Да резимирам још нешто, нисам волео ни онога .... не волим га ни сада, онога са којим сам се слагао донекле да ће поезију сви писати. Е па пишу, а ђубрета има све више. Бранко Миљковић, да тај, но и он је друга прича.

ПС. Ја можда мешам у писању неке словне знаке ал... ма јебе ми се за туђе мишљење.

Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: Crtice o tako jebeno prostom životu ili Jelena, ostali i ja   29/12/2012, 9:09 pm

Татјанино писмо
(које никада неће стићи...)

Чујем да си успео у том
“Белом” свету
Инжењер?
Програмер?
Мени је то исто...
Са мном се није могло стићи
Далеко
Данас сам вилин коњиц
Сутра вучем
На дно
И ћерка ти је лепа
Астрофизичар?
Доктор наука?
Видим, играш тенис
Дружиш се помало
“С нашима...”
Обилазиш древне градове
Рушевине Помпеје?
Петру?
Сећам се зиме
Када сам била твоја “мала жена”
На бурету пива
Са увек размазаном шминком
(умео си да ме расплачеш
Као нико)
И шта бих те питала, немам појма:
Слушаш ли још увек Pink Floyd?
Изгледаш добро
Баш добро
Сувише добро
За своје године

И да ли видим оно што желим да видим
Када ми се чини
Да су ти очи, ипак, тужне?

Јелена Богдановић

Ех колико је тих, непослатих, неисказаних за себе задржаних писама. Тужно је када се врате нека тако иста тужна сећања на намерне и ненамерне грешке. Разочаране године, неко је остао на раскршћу, а неко негде наставио, отишао путевима. Можда је неко био превише брз, неко превише спор.

Љубав, она јебено разочарана. Опака болест која разара када останемо сами. А опет, будалаштина за онога ко настави и оде даље, ко баци све за собом, спали мостове и не окрене се. Шта изабрати, нешто као завист или напред, само напред грабити.

Животиња коју прегазе, она којој је кичма покидана, вуче се у сигурност да би цркла бар на миру. Можда вечне тужне будале науче нешто од цркотине која не зна да је то постала. Можда науче да није тако тешко умрети и не родити се или, поћи другим путем, а не стојати као храна за црве на истом месту.

Увек постоји, само једна врста будала. Чак и они који грешке понављају не могу бити будале, бар су имале снаге да крену па ма где их то водило.

А очи ? Туга. Два гроба у бојама која не говоре ништа без осталог лица. Очи без лица, шта оне говоре сем ничега ?

Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Crtice o tako jebeno prostom životu ili Jelena, ostali i ja   

Nazad na vrh Ići dole

Crtice o tako jebeno prostom životu ili Jelena, ostali i ja
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Što ti je bilo najteže u životu?
» Važni datumi u vašem životu
» Dakle, tako je izgledalo!
» Šta ćeš biti u sledećem životu?
» Dobro jutro, dobar dan, umesto pp, ajd zdravo i tako to

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Autorski radovi - Zoran J. Matić :: Proza - Zoran Matić-
Skoči na: