LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Share | 

My world-MoonChild

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Moon Child

Ženski
Broj poruka : 2234
Datum upisa : 03.11.2011

PočaljiNaslov: My world-MoonChild   15/11/2011, 7:20 pm

a

Poslednji izmenio Moon Child dana 16/11/2015, 2:58 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Moon Child

Ženski

PočaljiNaslov: Re: My world-MoonChild   15/11/2011, 7:21 pm

a

Poslednji put izmenio Moon Child dana 16/11/2015, 2:59 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Moon Child

Ženski

PočaljiNaslov: Re: My world-MoonChild   15/11/2011, 7:23 pm

recite sta mislite:)

Poslednji izmenio Moon Child dana 10/12/2012, 10:46 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški
Broj poruka : 12096
Godina : 55
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: My world-MoonChild   16/11/2011, 10:27 pm

Uz neke sitne izmene, pesme će biti još bolje.

http://poezija.6forum.info
PiPi

Muški
Broj poruka : 335
Datum upisa : 18.09.2010

PočaljiNaslov: Re: My world-MoonChild   17/11/2011, 12:52 am

Masada ::

Jesi li mislio da će pjesme biti bolje kad vjetar ne bude lud a talasi kad se smire...ili...
Nazad na vrh Ići dole
http://slavko-kukec-pipi.blog.hr/
Masada
Administrator

Muški
Broj poruka : 12096
Godina : 55
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: My world-MoonChild   17/11/2011, 1:58 pm

Слушај философ, једино ми трпимо ове твоје излете и гњављење других ван тема предвиђених за то. Дете има 15 година и за тај узраст изврсно пише. Не изигравај критичара када то ниси по вокацији ни по хороскопу.

http://poezija.6forum.info
Moon Child

Ženski

PočaljiNaslov: Re: My world-MoonChild   22/11/2011, 10:28 pm

PiPi ::

Jesi li mislio da će pjesme biti bolje kad vjetar ne bude lud a talasi kad se smire...ili...

Tu pesmu nisam ja napisala..vec sam to rekla, nego je ta pesma napisana za mene pa sam morala da je stavim.
Nazad na vrh Ići dole
Moon Child

Ženski

PočaljiNaslov: Re: My world-MoonChild   22/11/2011, 10:34 pm

Hvala, potrudicu se da ih sredim malo.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski
Broj poruka : 90379
Godina : 40
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

PočaljiNaslov: Re: My world-MoonChild   1/12/2012, 8:29 pm

http://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Moon Child

Ženski

PočaljiNaslov: Re: My world-MoonChild   10/12/2012, 10:45 pm

Hvala:)
Nazad na vrh Ići dole
Moon Child

Ženski

PočaljiNaslov: Re: My world-MoonChild   10/12/2012, 10:45 pm

a

Poslednji izmenio Moon Child dana 16/11/2015, 2:59 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Moon Child

Ženski

PočaljiNaslov: Re: My world-MoonChild   16/11/2015, 12:58 am

Odabrana sam da se vremeplovom vratim u prošlost

Svima nam je poznato da vremeplov ne postoji, a trenutno ni nešto što bi bilo od značaja u vezi patentiranja istog. Ali pošto sam odabrana da se vratim u prošlost, morala sam da pronađem neku alternativu. Sve se desilo nekako spontano, dok sam na času istorije pokušavala da se setim koje je godine bio Napoleonov pohod u Egipat, i tako dok sam razmišljala o tome, palo mi je na pamet da bi nam svima pomoglo da vidimo uživo neke bitne istorijske dogadjaje, da bismo ih bolje razumeli i učinili učenje istorije zanimljivijim. Kako je vrlo lako eksperimentalno dokazanao da se svetlost krece približnom brzinom 300 000 000 m/s, a nađena galaksija je zabeležena da se nalazi na 13,3 biliona svetlosnih godina, što je zapravo merna jedinica za predjeni put posmatranog objekta koji se godinu dana kreće brzinom svetlosti, sigurni smo da zbog životnog veka zvezde većina u toj galaksiji nisu aktivne, zato sto je Hablov teleskop detektovao fotone koji su emitovani pre 13,3 biliona godina. To onda znači da mi gledajući te zvezde gledamo prošlost. Dakle, da bih videla uživo Napoleonov čuveni pohod na Egipat, moram da patentiram prevozno sredstvo koje će me odvesti do nebeskog tela koje je udaljeno od Zemlje dovoljno da vidim taj događaj. Malo sam se raspitala i iz pouzdanih izvora saznala da su devedesetih godina prošlog veka tajno postavljene stanice na određene planete, napravljene od elementa pq205 koji jos uvek nije uveden u periodni sistem elemenata. Tajna organzacija koja je postavila te stanice, na Zemlji je, tacnije u mom podrumu(što je dokaz da sam baš ja odabrana da odem u prošlost), ostavila posebnu spravu, FSL, pomoću koje mogu da se skeniram,“uništim” i preko usputnih stanica materalizujem do glavne stanice, planete 200612, sa koje cu posmatrati Napoleonov pohod na Egipat. Okej, nikada ranije nisam ovako zamišljala vremeplov, oduvek sam očekivala da se sam proces prolazenja kroz vreme odvija na Zemlji, i da ćemo za nekoliko stotina godina samo prolaziti kroz neka vrata koja nas teleportuju u godinu koju zamislimo dok prolazimo kroz njih, bas kao u serijama i filmovima. Uplasena, ali resena da uspem u ovoj akciji, teleportovala sam se do stanice 200612. Imala je slicnu atmosferu kao Zemlja, ali je bila prilicno pusta. Kada sam zavrsila razgledanje bilo je vreme da se vratim na posao. Sledeći korak bio je pravljenje najjaceg teleskopa ikada napravljenog, s obzirom na to da sam previše bila udaljena od svoje matične planete da bih videla šta se tamo dešava. Ali na svu sreću, elementa pq205 je bilo i više nego dovoljno, a i bio je savršenih karakteristika za pravljenje sočiva. Pocela sam da radim i uskoro sam imala najsavremeniji, neunistivi teleskop, koji prikuplja daleko više fotona od svih zemaljskih. Bližilo se vreme da pogledam kroz teleskop. Okrenula sam ga ka Zemlji, uzbudjeno uzdahnula i zapitala se šta ce se desiti ako stvarno uspem. Nakon nekoliko sekundi razmisljanja, rešila sam da pogledam. Borba na severu Afrike, 1799. godina. Nisam mogla da verujem da to zaista vidim. Uspela sam. Napravila sam vremeplov koji je, pored toga sto je veoma kompleksan, ujedno i najbezbedniji vremeplov. Dakle, konstruisala sam teleport kojim ce ljudi moci da vide sve što se desilo u prošlsti, bliskoj i dalekoj, ali da pri tom nemaju šansu da bilo sta promene, kao sto inace imaju naviku da pokušavaju. Takodje napravila sam najbolji teleskop ikada, a i pronasla sam novu primenu elementu pq205 od kog planiram da, po nacrtima one genijalne tajne organizacije, napravim još mnoštvo stanica na raznim planetama, kako bi nam bilo dostupno sto više istorijskih dogadjaja .Došlo je vreme da napustim planetu na kojoj sam veoma uspešno započela svoja naučna istraživanja. Materijalizovala sam se nazad na Zemlju. Ali uspela sam da previdim neke detalje i da napravim malu grešku. Pošto nisam računala koliko ću dugo posmatrati istorijski događaj, pri teleportu sam se vratila u blisku budućnost umesto u sadašnjost, tačnije našla sam se, ni manje ni više nego u Istrazivackoj stanici Petnica. O ne, moram da nestanem odavde pre nego što me neko vidi, da se vratim u sadašnjost da bih završila esej za prijavu. Vratila sam se na planetu 200612 da smislim kako da se vratim kući, u momenat u kom sam napustila našu planetu. Izvadila sam uputstva tajne organizacije i još jednom ih pročitala. Znala sam da su mislili na sve, do najsitnijeg detalja. Obezbedili su mi da u procesu vracanja mogu da odaberem brzinu nešto manju od brzine svetlosti da bih se vratila u momenat iz kog sam pošla. Duboko sam udahnula, moram da uspem. Smanjila sam brzinu na spravi FSL, pritisla zeleno dugme i zatvorila oči. Kada sam otvorila oči, bila sam u podrumu iz kog sam i krenula u svoju, pa, za malo nemoguću misiju.
ovo je moja proslogodisnja prica za prijavu za istrazivacku stanicu Petnica na zadatu temu. Prica je usmerena na ono sto sam zelela da pohadjam u Petnici, tj astronomiju. Primili su me sto znaci da im se pricica dopala, pa se nadam da ce i vama
Nazad na vrh Ići dole
Moon Child

Ženski

PočaljiNaslov: Re: My world-MoonChild   16/11/2015, 2:39 am

Potrazi me

Potrazi me sutra,
Bicu u belom, vedra,
Osuncana ljubavlju
Pronadji me i reci
Zasto si me trazio

Potrazi me sutra,
Bicu na livadi,
Raznobojnoj i neopisivoj,
Poput zivota,
Neizvesnog ali divnog.

Ne beri mi cvet sa livade,
Ostavi ga netaknutim
Savrsenim kao prava ljubav
Istrajna i stvarna

Potrazi me sutra,
Cekacu te mastajuci
A kad me nadjes,
Reci mi da smo mi taj cvet,
Stvoren da bude na toj livadi
Nazad na vrh Ići dole
Moon Child

Ženski

PočaljiNaslov: Re: My world-MoonChild   1/12/2015, 12:26 am

Život u Sunčevom sistemu?
Iako još uvek nije pronađen bilo kakav oblik života van Zemlje, verujemo da ga u Svemiru ima, bar u nekom prostijem obliku. Trenutno, tehnologija nam ne dozvoljava da istražujemo detaljno mnogo udaljena tela, te za sad možemo samo da nagađamo o postojanju inteligentnog života dalje od Zemlje. Ali zato, unutar Sunčevog sistema ima nekoliko planeta, satelita pa čak i kometa i asteroida koji bi, sudeći po svojim svojstvima, mogli da budu bogati bar nekim oblikom života. Osim što pokušavamo da podobnije proučavamo druga tela, takođe istražujemo i svoju planetu, na kojoj smo otkrili mnogo vrsta ekstremofila sa najrazličitijim vrstama adaptacija na otežane uslove života što nam povećava nade da nešto slično nađemo negde u “komšiluku”. Imamo tri strategije koje koristimo u potrazi za vanzemaljskim životom: pronalaženje ekstremofila na Zemlji, potraga za organskim materijama van Zemlje i korišćenje radio teleskopa za detekciju signala intelignetnog ponašanja u svemiru.
Kratko o ekstremofilima i njihovom značaju
Da bi uopšte pronašli život kakav je nama poznat, na istraživanom telu moramo imati, pre svega vodu. To ne mora biti voda sa kakvom mi  svakodnevno dolazimo u dodir, zato što postoje bića, ekstremofili, koji se, kako im ime kaže, prilagođavaju ekstremnim uslovima života. Postoje mnoge podele, pošto su do sada pronađeni ekstremofili sa raznim adaptacijama. Neka uža podela bi bila na: acidofile, organizme koji žive u sredini koja ima pH 3 ili manju, alkalofile, organizme koji žive u sredini koja ima pH 9 ili više, anaerobni organizmi, kojima nije potreban kiseonik za rast, halofile, organizme kojima je za rast potrebna koncentracija soli od najmanje 0,2M, termofile, organizme koji žive na temperaturama između 80 i 122 stepena Celzijusa, matalotolenante, one koji tolerišu visoke koncentracije teških metala u tečnosti, piezofile, koji žive u okolini sa visokim pritiskom u velikim dubinama, pskirofile, žive i reprodukuju se na temperaturama nižim od -20 stepeni Celzijusa, radiorezistente, organizmi koji mogu da žive u radioaktivnoj sredini i poliekstremofili, koji imaju mogućnost na prilagođavanje na više od jednog otežanog uslova života. Oni su od velikog značaja astrobiologiji zato što mi pri istraživanju ostalih tela u Sunčevom sistemu ne možemo očekivati da ćemo nailaziti na povoljne uslove za život, pogotovo ne za nas. Ali možda su ti uslovi i više nego dovoljni za neka bića poput ovozemaljskih ekstremofila.
Venera
Naučnici tvrde da je Sunce pre 4 milijarde godina imalo 25% manju luminoznost nego danas, i da je tada Venera bila mnogo sličnija Zemlji. Vremenom temperatura je rasla i povećavalo se isparavanje vode iz okeana i to je povećalo infracrveno zračenje, što je pospešilo zagrevanje planete. Okeani su se isušili i velike količine gasova su isparavale u Venerinu atmosferu. Stene izgrađene od ugljenika krenule su da se razgrađuju u primarne minerale i ugljen-dioksid, koji se oslobađao u atmosferu. Debeli slojevi atmosfere sačinjenje od ugljen-dioksida i intenzvni efekat staklene bašte prouzrokovali su da na Veneri danas imamo visok atmosferski pritisak, oko 90 bara, koliki vlada i u našim okeanima na dubini od oko 1000m, visoku temperaturu (450 Celzijusa). Oko 80% Sunčeve svetlosti se odbija od Venerinih oblaka, dok 20% prodire do tla. Tlo upija svetlost, zagreva se i emituje se u obliku infracrvenih zraka koji nisu dovoljno prodorni da prolaze kroz oblake u atmosferi, te se veći deo infracrvenih zraka odbija i vraća se nazad ka tlu dodatno ga zagrevajući. Ali iznad tih gustih oblaka, atmosfera Venere počinje da liči na atmosferu Zemlje, gde je atmosferski pritisak 1 bar, isto kao i na Zemlji, a teperatura je 76 Celzijusa, i na visini od 60km iznad povrsine Venere, smanjuje se na -10 Celzijusa. Dok iznad same površine Venere vlada sumrak, višim slojevima njene atmosfere dostupna je dovoljna količina Sunčeve svetlosti, a kako se atmosfera pretežno sastoji od ugljen-dioksida (čak 90%) i azota i oblaka aerosola koji je prepun kapljica sulfatne kiseline. Što nas dovodi do zaključka da u Venerinoj atmosferi ima svih elemenata potrebnih za život(vodonik, kiseonik, azot, ugljenik) žbog čega ona i jeste zanimljiva za astrobiološka proučavanja. Ne možemo znati da li je na Veneri bilo života pre 4 milijarde godina, kada je ona imala vodu i povoljnu klimu, pošto je toliko stare fosile teško naći i na Zemlji. Ali da li bi bakterijski oblik života mogao da postoji na Veneri danas? Iako je atomsfera suva i kisela, na Zemlji žive poliekstremofili u daleko surovijim uslovima, te je život, po pretpostavkama nekih naučnika, na Veneri sasvim moguć.
Mars
Planeta na kojoj se najviše tragalo za životom, što zbog blizine, što zbog njene sličnosti Zemlji. Već u 17. veku su naučnici primetili sloj leda na Marsovim polovima, a krajem 18. veka utvrđeno je da se oni periodično lede i smrzavaju. Utvrđeno je da je njegova dužina dana slična našoji i da postoji nešto slično ovdašnjim godišnjim dobima zbog nagiba njegove ose koji je sličan Zemljinom. Sistematičnija posmatranja Marsa, započela su 1894. Kada je William Wallce Campbell dokazao da u Marsovoj atmosferi nema ni kiseonika ni vode. Skorašnji podaci ukazuju na to da voda može postojati ispod površine na retkim mestima. 2001 Mars Odiseja će izvršiti mapiranje potencijalnih podzemnih voda. Pritom, već pomenuta zaleđena voda koja se nalazi na polovima može predstavljati potencijalno stanište. Pored portage za vodom buduća istraživanja će se takođe fokusirati na pronalazak još nekih energetksih izvora osim Sunca. Znamo da se trenutna atmosfera Marsa sastoji od ugljen-dioksida. Ako su ugljenikovi minerali na površini stvoreni iz hemijskih reakcija vode i atmosfere, postojanje istih može značiti da je voda bila pristuna pre mnogo vremena. Godine 2012. naučnici su testirali ekstremofil lišaj u simulatoru života na Marsu (Mars simulation laboratory) koji je preživeo  i pokazao odlične rezlutate pri adaptaciji, koja je trajala 34 dana. Međutim preživljavanje u takvim uslovima nije isto što i sposobnost evolucije i reprodukcije, a sama evolucija u takvim uslovima zahteva dalja istraživanja. 2003. na Marsu pronađen je metan. Procenjuje se da se na Marsu godišnje stvori 270 tona metana godišnje. Neki mikroorganizmi (metanogeni) mogu stvarati metan kao nusprodukt metabolizma, što takođe ukazuje na mogućnost života. NASA će u naredne dve decenije sprovesti više misija u potrazi za životom na Marsu. Tamo će se tražiti dokazi o životu na mestima na kojima se nekada nalazila tečna voda.  Takođe treba pomenuti Mars Sample Return Mission. Najbolji predložen način za utvrđivanje postojanja života na Marsu jeste donošenje uzorka tla na Zemlju. Ali taj projekat je za sada samo još jedna od mnogih ideja koje trenutno nisu u mogućnosti da se realizuju.
Jupiterovi sateliti
Evropa je jedan od 67 Jupiterovih satelita, koji na prvi pogled ima najveći potencijal za pronalazak života u čitavom Sunčevom sistemu.  Sastoji se od gvozdenog jezgra i kamenog omotača. A obzirom na to da je njena površina prekrivena čistim ledom, pretpostavlja se da je unutrašnjost toplija, usled plimskih sila tj. zagrevanja što bi moglo da obezbedi temperature više od 0 Celzijusa i to na relativno malim dubinama. Dakle, verovatno je da Evropa ima čitav okean  ispod ledenog omotača na dubini od 150 do 300km, za koji pretpostavljamo da je slan. Dan na Evropi traje 3 dana, što nije prevelika razlika u odnosu na Zemljinu dužinu dana, s tim što Evropi i rotacija oko Jupitera traje isto toliko. Ona kruži po ovalnoj orbiti, što dovodi do toga da kada je satelit bliži Jupiteru plima raste, što često stvara pukotine na Evropinoj površini. Tamne površine i  jame su vidljive na severnoj hemisferi Evrope i svaka je dugačka oko 10km. Nazivaju se još i “lenticulae” što na latinskom znači pege. Iz crvenkastih erupcija leda na povrsinu iz  “pega” može se detektovati sastav okeana i mogućnost života u istom. 1970 godine Pionir 10 I Pionir 11 su otišli u Jupiterovu orbitu i napravili fotografije satelita, koje su bile veoma mračne i mutne, ali iste decenije, Vojadzer je napravio još fotografija na kojima se jasno vidi ledena površina Evrope. Misija Galileo je poslata da orbitira oko Jupitera i prikuplja podatke o sva 4 velika Jupiterova satelita. Podaci o Evropi prikupljeni prilikom ove misije podržavaju teoriju o tečnoj slanoj vodi ispod slojeva ovog satelita, a isto se sumlja i za Ganimed i Kalisto.
Za Kalisto, još jedan od Jupiterovih satelita, takođe postoji ideja da bi se ispod leda mogao naći okean u kom bi mogao opstati neki oblik života, ali uslovi za život su mnogo nepovoljniji nego na Evropi.
Ganimed je najveći Jupiterov satelit i takođe jedini koji ima magnetno polje. Još sedamdesetih godina prošlog veka naučnici su smatrali da on ima okean između unutrašnjeg i površinskog sloja leda. Godine 1989. Galileo misija poslata je u Jupiterovu orbitu i godinu dana kasnije potvrđena je pretpostavka o okeanu na ovom statelitu. Prema raznim analizama iz 2014. godine, zaključuje se da Ganimed zapravo ima više slojeva okeana razdvojenim različitim fazama leda, dok je poslednji, najniži sloj od kamena. A kontakt kamena i vode može biti od velikog značaja u stvaranju života, osim toga, ista analiza navodi da se krajnje morsko dno nalazi na ekstremoj dubini od 800km i da je tu voda toplija za 40K nego na površinskoj granici između vode i leda. U martu ove godine naučnici su nas izvestili o  merenjima Hablovog teleskopa, koji su posmatranjem pomeranje aurore oko površine Ganimeda potvrdili da ispod ledenog sloja postoji okean.
Satrunovi sateliti
Titan je najveći Saturnov satelit. On je mnogo hladniji od Zemlje (-179 Celzijusa) i na površini nema vodu u tečnom stanju. Ali, sa druge strane, debeli sloj atmosfere bogat je ugljenikovim jedinjenjima. Na površini postoje tečni metan i etan, koji po nagađanjima nekih naučnika mogu zameniti vodu u živim ćelijama različitim od ovozemaljskih. Neki naučnici misle da je zbog ekstremne hladnoće i nedostatka ugljen-dioksida u atmosferi život nemoguć. S obzirom na to da Titan trenutno nije najveći kandidat za pronalaženje života, da li će on to biti u budućnosti? On će u budućnosti svakako biti topliji, jer Sunce kroz 6 milijardi godina od sad prelazi u stanje crvenog dzina, pa bi temperatura mogla da poraste dovoljno za stvaranje okeana od vode i amonijaka. Kako ultraljubičasto zračenje Sunca bude opadalo, na Titanu će se smanjivati efekat staklene bašte što bi moglo dovesti do stvaranja uslova povoljnih za stvaranje nekog jednostavnog života.
Enceladus, još jedan od Saturnovih satelita, ima ogromne gejzere, kako je otrkila misija Kasini iz 2004. godine. Merenjem gravitacije na satelitu, došlo se do zaključka da se bar na lokalnom nivou, eventualno na globalnom, nalazi okean ispod ledene površine. Kako se u vodenoj pari iz gejzira očitao određeni procenat sodijumove soli, veruje se da je taj okean slan. Kao što znamo, za život su važni sledeći elementi: voda, ugljenik, vodonik, azot, kiseonik, sumpor, izvor toplote i dovoljno vremena da se život razvije. Sa svojim karakteristikama, satelit Enceladus se nalazi pri vrhu ove liste objekata Sunčevog sistema.
Za sada nam je život poznat samo na Zemlji. Moguće je da na drugim planetama oblici života izgledaju umnogome drugačije i veliki je izazov razdvojiti živu od nežive materije bez obrzira na hemijsku strukturu i druge karakteristike. Tehnologije za detekciju života su u fazi razvoja i veruje se da će nam uskoro pomoći da detektujemo život u vanzemaljskom okruženju.

ovo je moj prvi pokusaj pisanja polunaucnog teksta. Naravno oslanjala sam se na mnostvo referenci. Ukoliko nekog zanima napisacu koja je literatura u pitanju. Ukoliko takodje imate neke sugestije vezane za samu formu teksta volela bih da cujem, ali dobrodosla je bilo kakva vrsta komentara Very Happy  

Poslednji izmenio Moon Child dana 2/12/2015, 12:07 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Nepopravljivi Sanjar

Muški
Broj poruka : 3777
Godina : 39
Datum upisa : 22.10.2011

PočaljiNaslov: Re: My world-MoonChild   1/12/2015, 4:56 pm

Поздрав, Moon
Веома jе информативно
Само поправи у тексту (слово недостаје):
Citat :
...Osim što pokušavamo da podobnije proučavamo druga tela, takođe istražujemo i svoju planetu, na kojoj smo otkrili mnogo vrsta ekstemofila sa najrazličitijim vrstama adaptacija na otežane uslove života što nam povećava nade da nešto slično nađemo negde u “komšiluku”. Imamo tri strategije koje koristimo u potrazi za vanzemaljskim životom: pronalaženje ekstemofila na Zemlji, potraga za organskim materijama van Zemlje i korišćenje radio teleskopa za detekciju signala intelignetnog ponašanja u svemiru.
Da bi uopšte pronašli život kakav je nama poznat, na istraživanom telu moramo imati, pre svega vodu. To ne mora biti voda sa kakvom mi svakodnevno dolazimo u dodir, zato što postoje bića, ekstemofili, koji se, kako im ime kaže, prilagođavaju ekstemnim uslovima života... итд

Ženski

PočaljiNaslov: Re: My world-MoonChild   2/12/2015, 12:08 am

Nepopravljivi Sanjar ::
Поздрав, Moon
Веома jе информативно
Само поправи у тексту (слово недостаје):
Citat :
...Osim što pokušavamo da podobnije proučavamo druga tela, takođe istražujemo i svoju planetu, na kojoj smo otkrili mnogo vrsta ekstemofila sa najrazličitijim vrstama adaptacija na otežane uslove života što nam povećava nade da nešto slično nađemo negde u “komšiluku”. Imamo tri strategije koje koristimo u potrazi za vanzemaljskim životom: pronalaženje ekstemofila na Zemlji, potraga za organskim materijama van Zemlje i korišćenje radio teleskopa za detekciju signala intelignetnog ponašanja u svemiru.
Da bi uopšte pronašli život kakav je nama poznat, na istraživanom telu moramo imati, pre svega vodu. To ne mora biti voda sa kakvom mi svakodnevno dolazimo u dodir, zato što postoje bića, ekstemofili, koji se, kako im ime kaže, prilagođavaju ekstemnim uslovima života... итд

Ispravljeno Smile Hvala sto ste tako pazljivo citali Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: My world-MoonChild   

Nazad na vrh Ići dole

My world-MoonChild
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Naša autorska dela- piše se i čita u temama ispod naslovne :: Poezija-
Skoči na: