LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Delite | 

smesko zz ds1989

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1809
Godina : 37
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

PočaljiNaslov: Re: smesko zz ds1989   7/9/2009, 3:37 pm

Tih dana se preselio u Mancester sam sebe je hteo da zadavi da li je moguce da njegov Celsi igra finale lige sampiona bas protiv Mancestera? Da li je moguce da to vece nece moci da nosi svoj omiljeni dres u gradu u kojem zivi? Odgovori su se sami nametali. Utakmica je prosla. Celsi je izgubio na penale, kakva tragedija, oko njega svi slave, u trenutku prolazile su mu svakakve ideje na pamet od toga da isprebija nekog na ulici do toga da baci bombu u par pabova ,gde su oni koji nisu stigli do Moskve ,slavili pobedu svog kluba. Setao je tako ulicom sa tim idejama koje su ga ubijale, onda je pocela jaka kisa, ulice su opustosile, poceo ja da se smiruje, u jednom pabu gde se izgleda utakmica nije gledala ,video je nju, devojku koju je davno voleo, sreli su se jednom davno na putu kroz Francusku, proveli su sedam nezaboravnih dana ,bilo im je super, kasnije od nje je saznao da je udata i da ima dete, jednostavno to je za nju bila avantura, kada se vratila za Mancester, prestala je da kontaktira sa njim, proslo je od tada punih devet godina, njegova ljubav prema njoj nije splasla, pitao se da li je moguce da u ovoj noci, koja je za njega predstavljala pakao, mora jos i nju da vidi, da li se to Bog igra sa njim, pa ga podseca na sve njegove boli zivotne, da li je moguce da i ovde pada ona dosadna kisa koju je ,iako je rodjeni Londonac, mnogo mrzeo. Primetila ga je, izasla za njim, imao je zelju da pobegne ,ali nesto mu je govorilo da treba da ostane, pozvala ga je, Dzek da li si to ti? Sacekao je trenutak i okrenuo se, stajala je tamo u crnoj vecernjoj haljini, koja je prosto zvala na blud, sa suzama u ocima. Da li je moguce da sam sada na tebe naletela? Govorila je dok je trcala prema njemu uplakana, prihvatio je u svoje narucje, zadrhtao je tada tako snazno da je i nju ta emocija uspela da prodrma, malo se odvojila od njega, otkuda ti ovde, sta radis u mom gradu, kada se vracas za London? Pitanja su samo pljustala kao kisa koja je uzimala sve veci zamah. Predlozio joj je da udju u pab i da se lepo ispricaju. Na njeno insistiranje otisli su u sledecu ulicu u pab koji je otvorila, to je bio njen pab koji nije radio vec sest meseci, otvorila ga je i tada joj je objasnio da se preselio u njen grad. Bila je mnogo srecna, sijala je kao nikada do tada , morao je da primeti ipak neku tugu u njenim ocima, pitao je za muza i dete, muz je poginuo u saobracajnoj nesreci ,a dete cuva njena majka veceras, sama je i prosto ne zna sta ce u svom zivotu od kada joj je muz poginuo, zatvorila je i pab, jednostavno pocela je da pije i da izlazi bez ikakvog plana, dete je zapostavila, da nije njene majke, ko zna sta bi bilo sa njim. Pitala ga je da li je on nesto promenio u svom zivotu, da li se zenio, odgovorio joj je da nije, nije hteo da prica da je samo nju cekao sve ove godine poceo je da izmislja neke veze koje su pucale posle godinu dana, verovala mu je.To vece rastali su se kao prijatelji, mada su oboje imali zelju za necim drugim. Vracajuci se prema svojoj zgradi upitao se da li je ovo bio raj ili pakao, koliko god da je bio tuzan zbog poraza njegovog kluba, ipak ga je mnogo vise obradovala cinjenica da je sreo ljubav svog zivota. Kada se preseljavao molio je Boga da je ne vidi, znao je da je zivela ovde i samo mislio da ne zeli nju da vidi srecnu sa muzem i detetom ,to bi ga ubilo, par noci i vec ju je sreo, zahvalio se Bogu tada za to sto mu je priredio to vece. Za njega je ipak ovo bilo rajsko vece, zaspao je zeleci sto pre da se probudi i vidi sa njom, jedva je cekao sledece jutro kada ce je pozvati. Kada je ustao zvao ju je , bila je nedostupna, nije mogao da veruje da je nema, da li je moguce da se zivot toliko poigrava sa njim, prosao je celi dan ,a ona se nije javila, otisao je do njenog paba i video da su unutra neki radnici, usao je i pitao da li radi, oni su mu odgovorili da se renovira i da gazdarica trenutnoi nije tu i ne znaju kada ce pab poceti sa radom. Pitao ih je gde je ona, nisu znali da mu odgovore, mozda i nisu hteli jednostavno, nisu ga poznavali. Vratio se do svog kvarta kada je telefon konacno zazvonio, ona mu se javila i izvinula sto je nije bilo ceo dan, imala je neke poslove oko paba pa nije stigla da mu se javi. To vece su proveli kao dva tinejdzera, bilo je veoma strasno, prosto su ziveli za taj dodir.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: smesko zz ds1989   9/9/2009, 2:35 pm

Vatromet ljubavi nastavio se i narednih mesec dana, jadnostavno kao da su zeleli da nadohnade sve ono sto nisu radili devet godina, posle mesec dana konacno je dete uspelo da ga prihvati, na pocetku ga se bojalo bilo je jako stidljivo, nije znalo kako da se ponasa prema njemu, sve je bilo kako treba, na poslu mu je bilo super a i tog dana ona je konacno otvarala svoj pab, dala mu je ime Dzon, iako se on nije bas slagao sa tim. Na samom otvaranju bilo je tu mnogo bitnih ljudi, ali je njemu zapao za oko jedan covek koji kao da nije pripadao tom drustvu koje se tu sjatilo, prisao mu je i poceo razgovor sa njim, ona je to primetila i dotrcala odmah do njih, predstavila ga je kao svog najboljeg prijatelja, nesto u njegovim ocima govorilo mu je da to nije istina, medjutim zeleo je da joj veruje, razmenio je telefon sa njim zeleci da se druze i vise nego do sada, konacno je upoznao nekoga ko znaci njegovoj devojci, sem njenog deteta. Prosla je i ta noc otvaranja, jednostavno skinuli su taj teret sa ledja, konacno ce se opustiti i na tom planu. Poceo je da razmislja kako da unaprede njihovu vezu, razmisljao je da konacno pocnu da zive zajedno, predlozio joj je to, ona je naravno pristala, mada mu je nesto govorilo da nije bas to zelela u tom trenutku. Covek koga je upoznao one veceri na otvaranju zvao se Rayan, konacno je na njegovo insistiranje dosao kod njih na veceru, ona je kasnila, tako da su imali dosta vremena za pricu. Poceo ja da ga ispituje od kada poznaje njegovu draganu, sokirao se kada je saznao da se oni znaju samo pet meseci, ispitujuci ga dalje saznao je da je dan kada su poceli radovi u pabu ona njega pitala sta misli o tome da ponovo otvori isti, tada se Rayan izlajao da je ona bila kod njega tog dana, to mu nije rekla, dosla je i ona proveli su fino vece, otpratilili gosta. Kada je otisao on je prokomentarisao kako joj je prijatelj fin covek i nju upitao kako su se upoznali, njen odgovor ga je sokirao, rekla mu je da je to stari prijatelj njenog muza i kako se znaju godinama, kasnije u prepirci koju su nastavili, priznala je da je u trenutku kada je njega ponovo srela, bila sa Rayanom, i da je ustvari onog dana otisla da se sa njim oprosti, da mu kaze da je konacno nasla coveka sa kojim ce nastaviti svoj zivot. Izleteo je iz kuce i setao to vece do kasno u noc, da li je moguce da ga je lagala i kada su se ponovo sreli, zar nije mogla da mu kaze da ima nekoga, da razmislja da tu vezu prekine, iako su prekinuli sta ce on na otvaranju paba mesec dana kasnije. Vratio se u stan u kome su zajedno ziveli ali je legao u drugi krevet jednostavno bio je mnogo povredjen.Par dana nakon te veceri, bili su u svadji, pocela je da mu se kune kako vise nema nista sa tim covekom i kako joj je on drag jer joj se nasao kao prijatelj u najtezim trenutcima njenog zivota, njihova romansa je nastala iz njene nesigurnosti i trajala je kratko, ali nije mogla da prestane da kontaktira sa njim jer se jednostavno nasao u trenutcima kada je njoj bilo mnogo tesko. Konacno je prihvatio to kao istinu, nastavio je i dalje da misli o tome ali joj je oprostio.Rayana po njegovoj zelji vise nisu vidjali, opet je sve bilo kako treba. Proslo je punih dve godine, konacno je shvatio da treba nesto da uradi, pozvao je to vece da izadju u jedan restoran koji je bio veoma eksluzivan, znala je da se nesto dogadja, ali nije bila sigurna sta je upitanju, sve je uredio rezervisao je sto za dvoje, u samom cosku restorana, nekako odvojen od ostalih stolova, vece je bilo divno proveli su se super u restoranu cak je i muziku narucio samo za nju bilo je fenomenalno. Ocekivala je nesto spektakularno,medjutim on se ponasao normalno, zavrsili su veceru i krenuli ka kuci, prolazili su njegovom namerom bas pored paba gde ju je ponovo sreo, ispred paba kleknuo je na kolena i upitao da li bi se udala za njega, pristala je bez razmisljanja jednostavno bila je sigurna da je to ono sto je ocekuje to vece. Ujutru su obavestili sve prijatelje da ce svadba biti za mesec dana, na njeno insistiranje medju zvanicama bio je i Rayan, prihvatio je to, konacno je prihvatio cinjenicu da je ona samo njegova i da joj je taj covek bio uteha u najtezim trenutcima njenog zivota, i da su bez obzira na kratku romansu ipak bili prijatelji.Vencanje je bilo skromno sa pedesetak gostiju nije zelela nikakav glamur, to vece mu je saopstila da je trudna i da ocekuju devojcicu, nije bilo srecnijeg coveka na svetu od njega. Konacno je bio siguran da ono vece kada ju je upoznao, iako je njegov tim izgubio ligu sampiona, bio raj a ne pakao.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 3012
Godina : 41
Datum upisa : 09.10.2007

PočaljiNaslov: Re: smesko zz ds1989   9/9/2009, 3:50 pm

lepo Smesko, ja procitala.
svidja mi se
Nazad na vrh Ići dole
Vesperis

Ženski
Broj poruka : 83
Godina : 34
Humor : na oko neprimetan
Datum upisa : 03.06.2009

PočaljiNaslov: Re: smesko zz ds1989   9/9/2009, 8:21 pm

Super je Smesko hepi
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: smesko zz ds1989   10/9/2009, 4:08 pm

Hvala vam obema, veoma mi je bitno sto vas se svidja ono sto sam napisao jer ja sam samo pocetnik u tome. hepi hepi hepi hepi
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

Ženski
Broj poruka : 1519
Datum upisa : 27.12.2008

PočaljiNaslov: Re: smesko zz ds1989   17/9/2009, 9:39 pm

Dragi Smesko, iz postova, ja sam stekla utisak da si ti vrlo radoznala osoba, sirokih shvatanja, prilicno racionalna ali i strastvena, sposobna da oseca stvari oko sebe.....bas zato mislim da ti mozes mnogo bolje. Znam ovo je prvi put i za prvenac je odlicno, ali nekako si ubrzao radnju, pojurio do svog hepi enda. Probaj vise da se zadrzis na trenucima, da zastanes malo, ozivis ih, kao da se zaista desava- osetis ih svim culima, pa da ih i mi osetimo...
Nisam ekspert, cak ni ne pisem prozu, govorim ti samo iz svog licnog dozivljaja.....i zato sto jedva cekam da se raspises u velikom stilu
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski
Broj poruka : 64948
Godina : 40
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

PočaljiNaslov: Re: smesko zz ds1989   17/9/2009, 10:03 pm

Evo i ja sam procitala pricu ,i mogu ti reci da mi se dopala.Iskreno videla sam da si nesto napisao ali mislila sam da je neka klasicna navijacka prica sa tribina...pa mi se nesto nije ni pocinjala.Kada sam krenula da citam videla sam da se radi o sasvim necem drugom.Prica je sasvim O.K.i iz nje sam cak i izvukla jako lepu poruku.Ustvari ti nam njom porucujes,prava ljubav zaista uvek na kraju pobedjuje.Da kako rece Samar prici jedino nedostaje malo vise duse[osecanja].Nastavi i dalje da pises...super ti ide.Mozda se na kraju izrodi i neki roman.

http://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
slav

Muški
Broj poruka : 44
Godina : 35
Datum upisa : 15.09.2009

PočaljiNaslov: Re: smesko zz ds1989   17/9/2009, 10:27 pm

NIJE LOŠE SMEŠKO KORISTIŠ ISPRAVNE REČENICE ALI PO MOM MIŠLJENJU TEMA JE DALEKO OD ZANIMLJIVE PROBAJ NAĆI PRAVU TEMU KOJA ĆE PRIVUĆI ČITAOCA I KORISTI TAKVE REČENICE KOJE SI KORISTIO VALJDA ĆE BITI ONO ŠTO MOŽE DA PRIVUČE ČITAOCA. POZDRAV
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: smesko zz ds1989   18/9/2009, 1:03 am

Hvala vam ljudi na savetima i uglavnom lepim komentarima, naravno i na kritikama jer su na mestu. hepi hepi za Beskraj i SaMar i puno hvala Slav hepi hepi
Nazad na vrh Ići dole
snohvatica

Ženski
Broj poruka : 45
Humor : da, fala!
Datum upisa : 02.10.2009

PočaljiNaslov: Re: smesko zz ds1989   6/10/2009, 9:47 pm

Dragi Zemunce, svidja mi se sto si u navijacke okvire, ubacio jednu lepu ljubavnu pricu, vrlo je originalno.
Slozila bih se sa komentarima da previse zuris da ispricas dogadjaje. Sto se tice stila, zamerila bih ti sto koristis previse duge recenice, i sto ne upotrebljavas upravni govor (pa se jedva snadjem da rastumacim kada sta ko kaze, a kada pomisli).
Posto je radnja u Engleskoj, mogao si posvetiti i malo vise paznje tom ambijentu.
Toliko. Nastavi da pises!! Smile
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: smesko zz ds1989   8/10/2009, 10:45 pm

Prvo HVALA za ono ZEMUNCE, a onda hvala ti na svemu sto si rekla i na dobrim i losim kritikama ja sam tek pocetnik to sam rekao, pa sam mozda malo i pozurio da napisem prvu pricu. hepi
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: smesko zz ds1989   

Nazad na vrh Ići dole

smesko zz ds1989
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Naša autorska dela- piše se i čita u temama ispod naslovne :: Poezija-
Skoči na: