LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Delite | 

pitalice

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
Masada
Administrator

Muški
Broj poruka : 10992
Godina : 55
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: pitalice   27/8/2010, 9:56 pm

Опрљен блаженим отрово, привијам на груди коприву. Жар смањује бол, избија варнице лудила. Мала зелена стабљика, листови ватре. Набјала у пољима, чека неопрезну руку која ће је дирнути, коју ће лазнити што убија лепоту. Мали зелени чувар, витез у зеленом оклопу, скривен у бусији. Дар богова, дар сунца и вреса. Камени споменик, обелиск над цветовима шареним.

Књига

http://poezija.6forum.info
Beskraj

Ženski
Broj poruka : 61750
Godina : 40
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

PočaljiNaslov: Re: pitalice   28/8/2010, 8:46 am

Mnogo sam knjiga procitala,koliko god da su mi neke tesko padala zavrsavala sam ih sve do samog kraja.Neke sam citala u jednom dahi.Ali ovu zadnju,otvaram zatvaram i stalno vracam na jedno te isto mesto.Vracam se samo koricama i pocetku.Njen sadrzaj me buni,buni me neizvesnost a kraj ne zelim ni da znam.Shvatam da se u njoj samo napisana rec javlja ,koja je spletena slutnjom,da u njoj svako svoj zivot zivi.Ponovo je uzimam u ruke pokusavam bar da je otvorim,oduzila mi se noc i potajno se nadam stavljajuci je ispod jastuka da junacima ove knjige ipak predstoji neka nada.

Krivina.

http://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
midjika

Ženski
Broj poruka : 4955
Godina : 42
Humor : pa nije bas cunami, ali ima ga:)
Datum upisa : 04.03.2010

PočaljiNaslov: Re: pitalice   31/8/2010, 4:26 am

Obicno nocu setam. Sad sedim i setam. Setamo, da, valjda je tako kad se popije, pa lepo ti i mozes sve. Evo, lepo me za ruku drzis, onako ko da sam malo dete pa samo cekas da se o neku baru spotaknem i padnem na kolena, sva se poderem. Ni cvrsto, ni lako, ali lepo je, niko me jos tako nije drzao za ruku,moracu ovo pice da narucim u kutijama, ili, ...ne, ne bi ti mene pozvao i tek tako me drzao za ruku, jel? Ne znam, imam krivine u glavi, a jurim, i ne znam vise gde udaram, ali ziva sam i to je sve zbog te tvoje ruke, sto je ne pustis. Nek padnem, mozda me bara otrezni, mozda treba tako....Evo, prolaze ti neke prijateljice, sapucu...eno ih, Romeo i Julija...de, dobro, morala sam i tako da nas spomenem, pusti me, vidis da sa popila..sad rumenim i sad mi se cuti..dirljivo je slusati sebe kako te molecivo volimi..tavanica u glavi mi puca, vidim neke zute pege pred ocima...i zvona mi u glavi, prepada me muka i nemaje, nema mi tvoje ruke...Dugmad raskopcavam, trazim te, trazim te u ranamam razgolicenih kolena, trazim te bilo gde u sebi...ne mogu da te nadjem, ti neces da te nadjem ili hoces, vise nista ne znam...sad bih te zagrlila , ljubila , saputala, gde da pruzam ruke...stid me je..

Pronadji je

kroz vazduh ne plivam, kroz vodu ne letim...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   31/8/2010, 6:36 am

Pronadji je jutros posle ove kise,i ne cekaj da prestane vetar da duva.Pozuri,pokusaj da pronadjes ono sto je jos ostalo.Ono sto se jos moze spasiti.Barem onaj trag svetlosti sto se nekada zvao ljubav.Onaj tracak jos neugasle nade koja tinja.Pronadji je ako uspes,i cuti ne progovaraj nista.Pusti da sve ono sto znas ne znas,pricaj joj samo o onoj tisini ispod jastuka koju si jutros sa sobom poneo.O nekom tragu mesecevom koji si znao po njenom telu ostaviti.Pricaj joj da je ona ono parce neba samo za tebe u kome trazis i pronalazis mir.Probaj.Ako na kraju ipak od nje cujes onu rec kraj,znaj da i u njemu ona cuje tvoje ime koje odzvanja.

Divljenje.

Nazad na vrh Ići dole
vučko

Muški
Broj poruka : 1923
Godina : 62
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

PočaljiNaslov: Re: pitalice   1/9/2010, 12:51 pm

Ko te je poslao u moj život takvu,pa sada imam besane noći.
Teturam se ulicama kao pijani klošar.Šunjam se kao poslednji
nitkov.Mislio sam divljenje je za budale,za nedorasle klince,
a onda si se ti pojavila u mom životu,životu od snova,od izludelih
želja,od neprospavanih noći,pijanih i tužnih,veselih kad pomislim
da sam te ugledao i onih ružnih,bez tebe.Postao sam luda,dečak
bubuljičavi,sa džepovima punim slatkiša za tebe.
Divim ti se,kao pijanac poklonjenoj flaši vinjaka,kao klošar udobnoj
klupi u parku,kao dete slatkišu,kao luda svojoj novoj košulji što
se kopča na leđa,kao vuk punom Mesecu.....
Priznajem divim ti se....postao sam budala,luda,zbog tebe,tvog
oka,slatkih usta,meda u tvojim nedrima,mirisa tvoje kose,tvojih
ruku koje bih da me grle i da nestanem u njima,zauvek.

Trepavica
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   1/9/2010, 2:28 pm

Негде између кажипрста и палца, између две жеље, између два даха, трепавица. Од негде долетела, са ока, нечијег. игра бајања, магије, чудна дечија игра. Топли дах ће је оставити, на кажипрсту за тебе, на палцу за мене. Коме је намењена срећа ? И каква је то срећа тек за једног ? Зашто нико не измисли игру са једном малом трепавицом за обоје, да обоје поделимо исто ?

Ледник

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   1/9/2010, 5:48 pm

Da, od mene si ti napravio tu ledenu pokretnu masu.Koju vise niko nikada nije uspeo da otopi.Napravio si od mene lednik.Srce mi zaledio,oci zatvorio,i usta zauvek zacepio.Nekada sam bila tako topla,nezna,srecna i nasmejana.Nekada...a onda si se pojavio sa buketom najlepsih laznih ruza.A ja sam ti verovala ne videci trnje.Pojavio si se sa osmehom koji me je zaveo a ja sam mu poverovala.Pojavio si se sa najtoplijim rukama koje su me cvrsto drzale.Iz tih ruku sam ispala,onog trenutka kada si otisao.Moji prsti su ostali zaledjeni,ostavio si za sobom udubljenje i jednu veliku vecnu prazninu.Iza sebe si i dan danas ostavio jednu santu leda koja se krece nepoznatim ivicama.

Pritisak.

Nazad na vrh Ići dole
vučko

Muški
Broj poruka : 1923
Godina : 62
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

PočaljiNaslov: Re: pitalice   1/9/2010, 6:13 pm

-Pritisak 125/80,otkucaji srca 78.Izgleda da je sve u redu.
-Šta vas još muči?I krvna slika vam dobra,istina na gornjoj
granici neki rezultati?Na šta se vi žalite upšte?
-Pluća,srce koje trokira,vrtoglavica,pa i jetra me muči.
-Pušite?
-Samo dve pakle i to noću.
-Pijete kafu?
-12 šoljica dnevno.
-Alkohol?
-Umereno.Kilo vinjaka za veče.
-Seks?
-Ne znam,baš,uglavnom sam bez svesti.
-Neka nova žena u vašem životu?
-Postoji.
-Sanjate li je često?
-Svako veče,a i kad popijem vidim je za stolom,
sedi preko puta i zuri u mene,a kad joj priđem nestane.
-Da li vam srce preskače dok joj prilazite?
-Ne da preskače,nego iz grudi iskače.
-Jeste li bili zaljubljeni?
-Nikada!
-Sigurno?
-Nikada,kad kažem!
-E,pa sad jeste.
-Zajebavate me doco?
-Nikako i sam sam bolovao od toga.
-Pa,kako se leči?
-Nema leka za to.
-Pa,šta da radim?
-Pojačajte dozu nikotina,unesite što više kofeina i
ubijte jetru alkoholom.Preporučujem tri litra vinjaka
na dan i presecite sa nakoliko gajbi piva.To će vas
sigurno izlečiti.
-Kako to?
-Pa,ubiće vas,a smim tim i vašu bolest.
-E,hvala doco!Pa,da popijemo nešto!

Ljubavna priča
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   1/9/2010, 7:04 pm

Koju ljubavnu pricu da ti ispricam.Onu prvu koja se pamti i dan danas.One u sredini koje peku,bole i koje sam davno sve zakopala sa sobom.Ili onu ljubavnu pricu pepeljuge i njene bele vencanice.Hoces li mozda ovu zadnju...gresnu.Koju u paklu i grehu volim.Ne volim ljubavne price,zato necu ni o jednoj pricati,pisacu o njima.Kada sam raspolozena,mozda kada sam tuzna...ili kada mi se onaj kofer svih onih spakovanih snova ponovo otvori.Ovako, svaku od njih cu svojom tisinom da volim.Jer koliko kod da su prolazne one su trajale,i jos uvek traju svaka na svoj nacin u nekom mom uzdahu.Kada pisem o njima pomalo sam rastrzana,jer je valjda proslo toliko vremena,mojih poroka ali bez obzira na sve ne zelim da ih ubijam.Poklanjam im svoje cutanje.Jer u tom cutanju svim mojim ljubavima sam ona lepota koju samo verni sluga moze da cuva,

Kajanje

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   1/9/2010, 7:16 pm

Помало горак укус остаје, после отпијених гутљаја пригушене таме које не делимо, коју сами оставимо на прагу собе. Онда дође, само, помахнитало, забијено у грлу. Изједа полако, и видимо га, ту и тамо, око нас у нама, у времену које промиће а ми немо седимо. Кајање као казна, мач Демокла, чвор о који смо саплетени сами, својим кораком, мислима које су брже од речи. И траје, исправке нема, оно је ту, знак, упозорење, споменик, неми сведик. Не вреди бежати, треба оставити да сва црна крв исцури, да се крчаг испразни. Онда, онда се окренемо, грешке разбацане по путу леже, оне које су одапеле стреле пуне отрова. Погледајмо их онда, и запамтимо да живот није игра, да је дан поклоњен од демона и анђела, да је сат живота пуштен да тече док смо ми покушавали да окајемо своје погрешне потезе на табли од шездесет четири поља, на табли на којој црна привлаче лед свакога срца.

Шкрипа

Poslednji put izmenio Masada dana 1/9/2010, 9:14 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   1/9/2010, 7:59 pm

Jos uvek cujem onu skrpu u usima,i vidim...secam se onog lica andjela.Andjela kojega vise nema.U usima mi je skrpia guma...haos i nemir i sve one sakrivene karte te noci.Sakrivene boje u kojima je neko polozio glavu igrajuci glava ili pismo.Zato vise ne verujem sudbini,jer ona mi je odnela ponela sve ono sto mi je bilo sudjeno,sto mi je bilo voljeno.Moja knjiga je knjiga slucajnosti,tek neko napisano slovo koje vise niko nece primetiti.Jer ja tako zelim posle svega.Posle svih onih neprospavanih noci,posle svih onih naklona i posle svih onih prkosa u meni.U mojim grudima sada bije samo zar i sve one zveri koje vise ne zelim i ne mogu da ukrotim.Pustila sam ih da mi telom liju.

Omadjijan

Nazad na vrh Ići dole
midjika

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   8/9/2010, 8:16 am

Jeste. Da. Taj mali lutak je moj i tako sedi do 9, onda ga presvlacim, umivam i doruckujemo. Nisu mu to bore, to su spojevi njegovog lica, morala sam spajati slicice. TE na ovoj mi lep nos, onde obrva, na onoj oko. Sav mi je izlepljen i izasivan. Omadjijan je. Progovori iz csita mira. Ja mu pricam, pisem, objasnjava i on cuti i cuti. Onda se ja umorim, skuvam caj, legnem...I on krene. Pevusi i miluje mi obraz. Dobra si, sapuce mi, hvala ti sto mogu ruke da pokrecem, sto te ovo necije zeleno oko na mom licu gleda. Hvala za noge lepe, nekad preteske, za sake meke...Hvala ti sto sve ovo mogu da kazem i uspavljujem te sada,...to je zato sto si mi udahnula ljubav, pa srce malo u grudima ozivelo...

Kapljica

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   8/9/2010, 6:20 pm

Nikla je sa prvim vesnikom jednog proleca.Ona kapljica srece koja je mene stalno zaobilazila.Uspela je ta mala sreca da mi ulepsa trenetutke,da na pocetku su to bili trenuci,kasnije dani a onda i godine.Moj zivot je poceo da poprima neke sasvim druge boje.Kazu posle tolikih kisa i vetra takve boje su neminovnost.Uspela sam da ih vidim,da ih osetim...Digla sam i ja glavu prema suncu,prevazisla samu sebe.Otvorila svoje srce i u njemu pustila tebe.Pustila te da usetas,a onda te pustila da se tu i nastanis.Sada si moj podstanar.

Najava

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   12/9/2010, 3:48 pm

Зелена чоја, ублажава бат бачених коцкица. Котрљају се, скачу, ударају у зид и показују. Седам у најави. На длану, влажан дах претворен у ситне капи. Непаран број, седам грехова, седам лудила, седам година среће, седам циклуса онога другог. Најава, нова најава злобе, глупости. Ма не бојим се више, превише је тога остало збачено са мојих леђа. Издржаћу и то. Човек је гори од животиње, издржава све, све ударце, ране, издаје. Кажу, немој говорити шта мислиш, повредићеш некога. Која је сврха ћутања ? Не клањам се идолима, одавно сам то престао, зашто се бојати живих ? Не требају ми лажне наде, не требају ми речи утехе, ко себе не утеши ни други му не могу помоћи. Изашао сам из свог глиба, река је нове обале створила, ходам, говорим, мислим. Помажем, можда и убијам али више не пружам руку бесциљно. Зашто бих помогао дављенику који не жели помоћ, у најави ?

Сунцокрет

Poslednji izmenio Masada dana 12/9/2010, 5:55 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   12/9/2010, 4:34 pm

Gledam ih,posmatram.Glave suncokreta, visoko uzdignute kao da ce plavetnilo neba dodirnuti.Njihovo uzdizanje, tiho,kao lahor vetra koji se osecao toga jutra.Tako su ponosne i gorde bile dok su plesale i pevusile,dok su se kupale u prvim zracima sunca.Tom razdraganom plesu i zito boje zlata se pridruzilo.Sve se pomeralo i njihalo u ritmu muzike.Samo negde u daljini cuo se ptica poj.Pozornica se polako zatvarala.Duboki naklon,zavese se spustaju.

Skut

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   15/9/2010, 8:34 pm

Негде на пиједесталу, у висини усана, прекивен сузама, камени скут. Хладан мермер у тишини, помешаној са мирисом истопљеног воска, обојен светлом витража залазећег сунца. Додир руку, усана, толико молитви. Скут кипа, нем.
Негде крај престола, крај ногу сазданог бога, дворска луда, игра се скутом скерлета. Звоне прапорци на капи. Краљева рука не тражи молитву, мач. Одрубљена глава се котрља. Луда није сватила, пајац треба да засмејава, самокрунисаног Бога, игра је забрањена.
Два хладна скута, неуслишене молитве и речи. Разлика у ничему.

Чизма

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   15/9/2010, 9:45 pm

Ne verujem nesto previse sudbinskom naklonu.Jer moja sudbina nije napisano slovo,ono mora negde nekuda da bude primeceno.A onda shvatis da polazes glavu ispod jedne cizme,teske prasnjave i prljave od blata.I da ispod nje si spreman da ostavis svu dobrotu ovoga sveta.Spreman si zarad nekih stvari da zaboravis dusu,osmeh.Da ostavis srce na nekom krilu bozanskom i da se predas djavolu crnom.Secam se tako mi je neko govorio,a ja ga previse nisam razumela.Jer su njegovi dodiri koje sam mogla da osetim bili Bogom dani.A on mi je govorio da je u zivotu samo neko ko je bio oznacen ili neoznacen u svom postojanju.Govorio mi je,secam se i dan danas njegovih reci i istu onu tezinu osecam u ocima.

Konak

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   16/9/2010, 10:16 pm

Тамо негде између брда, иза каменог зида, опточен травом, дрема, стари конак манастира. Поцрнеле храстове даске на трему, шкрипаве, мирис времена. Врата, стари звекир, оков на вратима. Велики кључ, заборављен. Уско степениште води некуда горе. Келије монаха, без прозора, исписани зидови заборава. Голубије перо, плаво, на сунцу које улази. Влада мир, тишина. Лутају заборављене и неме речи, праве вере, оскудног хлеба и воде, дара Бога, оног у њима, оног нађеног у миру клисуре где се орлови гњезде. Лутају сене, лутају и не говоре, не морају говорити, јер не требају речи миру и слободи. Звоно, вечерње, са звоника, крај цркве са чистилиштем осликаним на зиду крај малих врата. Последњи зрак сунаца исписује историју кроз разбацане црепове на таваници. Дан умире за висовима Каблара.

Челија

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   16/9/2010, 10:45 pm

Celija gde opijeni hir skuplja ono sitno trunje,gde si negde nekada mozda nekome ostavio odsev u srcu.Spleo si u njoj svoj sopstveno cvor.Na ogoljenom dlanu oziljak.Prizivas bliznje,sahranjujes samoga sebe.Tisina...mrak u glavi sopstveno ludilo.Ti sa mislima svojim kosmarnim.I pitas se da li je ova samoca veca od samog dna mora,sidro te vuce na sopstvenom kopnu,vuce za kosu,za ruke.Vuce te suvise duboko.Jeyikom duse jedino jos mozes okupati svoju dusu.Da li je gresna ili nije dusa tvoja,pitanje je sad.Cekanje to je jedino sto je ostalo sad.

Ugravirano

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   17/9/2010, 6:59 pm

Стара прича говори, да је на његовом челу био жиг, врелим гвожђем створен. Жиг лопова, жиг дат од људи, жиг освете. Кажу, био је то жиг од кога су сви зазирали. Бојали су га се сви сем ње. Њој, тај жиг на његовом челу била је најфинија гравура на златној плочи сунчевих храмова. Једном га је додирнула, у једној ноћи. И никада га није питала зашто је тако тешку казну преузео, знала је само, некако да то угравирано чудовиште на његовом челу, било је ту, само због једног давно поклоњеног сна.

Пенкало

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   17/9/2010, 8:10 pm

Zapisujem onaj san kojeg se secam kao kroz magle .Gazim kroz gustu noc nepoznatog.Samo papir po kome pisem je ona svetla tacka.Polako suza klizi,kotrlja se po njemu i mastilo od penkala ostavlja trag necega sto trazim.Sta trazim u svojim sopstvenim kosmarima.Mozda neku melodiju kojoj ne znam ni pocetak,mozda.Ali u tom snu znala sam joj kraj.Upravo tog kraja se secam.Njega hocu da zabelezim,jer polako po mene dolazi ona neman koja ce mi ponovo zapusiti usi i zatvoriti oci.

Dragulj

Nazad na vrh Ići dole
midjika

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   18/9/2010, 10:08 am

-Izvinte, a zasto nosite te naocare?
-Zato sto s njima vidim dragulje!
-Kako vidite dragulje, a ljude?!
-Koje ljude, pa retko ih vidim zato i nosim naocare!
-I, jeste li nekog ugledali?
-Jesam, njega!
-Pa, kakav je on, opisite ga malo?
-Lep.
-Koliko lep?
-Ne mogu vam reci, raspricacete!
-Pa sta, zar ne treba za lepo da se procuje?
-Ne, on je posebno lep.
-A kako to.
-Razneli biste njegovu lepotu po svetu, napravili svilene bombone i nista od njega ne bi ostalo!
-On je od secera, svile?!
-Ne!
-On dragulj!
-Moj je.

Zenice

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   18/9/2010, 11:39 am

U jednim zenicama htela sam da pronadjem dugu.Zelela sam da je vidim,zelela sam sebe da slazem u onome sto sam htela da vidim.Ali nisam pronasla.U njima sam samo pronasla noc,dugu predugu.U njima sam pronasla varku,bol i utvaru svaki put kada bi me pogledale te oci.Nigde iz njih nije izbijao zrak niti sam mogla u njima da procitam neku nadu.U tim zenicama sam samo pronasla zid,i vrata koja su i dan danas ostala zakljucana.Sta se krilo iza njih ni dan danas nisam saznala.

Lavez

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   18/9/2010, 8:53 pm

Касна ноћ, улице предграђа. Трошни кровови неми, чуте. Дим, извијен из оџака. Суши се рубље иза старих тараба, виори на поветарцу који их њише. Као духови, бели, непрозирни, велики. Неко шутира камичак. Одзвања котрљање у миру ноћи. Прве петролејке се пале. Уморне душе се буде, расклањају завесе да би погледали небо ноћи, ваља се спремати, кренути блатњавим сокацима ка граду, негде ка високим димљацима фабрика. везани пас лаје, кида ланац. Лавеш, путује, некуда ка трагу светлости на истоку.

Искидати

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   18/9/2010, 10:05 pm

Ostace u meni neke stvari koje se nikada ne mogu izbrisati.Ostace toliko necije neznosti koje su bile miljima daleke.Ostace...Kako cu ih iz sebe iskidati kada su one pune tuge i bola.Zalivam ih svako jutro,i gusim se u njima.I shvatam da sam toliko malena na ovome svetu da neke stvari promenim,i onda se mirim.Kidam svoju haljinu na komade,oci su mi i ove noci unezverene.Trazim te pogledom i pitam svoje srce ustreptelo kuda me ono vodi?

Dilema.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   19/9/2010, 5:32 pm

Два пута од једног извора. Кажу, немој говорити, ти кажеш, морам речи. Дилема, противречје. Да ли пустити човека да се уљуљка или га опоменути, речи своје ? Векови говоре да ни један пут није исправан. Свако води свом исходишту, понекад добром, понекад лошем. Животиње греше, лупимо их корбачем да би их исправили. Људима је довољна реч коју прихвате или не. Реч је корбач, реч је узрок свега. Чак и када је добронамерна, биће протумачена као напад, као средство циља. Шта радити ? То, морамо оценити сами, у рукама нам је најјаче оружије, оно које убија.

Простирка

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   19/9/2010, 6:41 pm

Zakoracila sam na prostirku od snova.Neznu,svilenu koja me je polako uljuljkivala u san.Svilena nezna vrtlog zaborava.Polako sam tonula u njoj.Sve dublje i dublje,prosto nisam zelela da se probudim.Jer sam u njoj pronasla sve moje snove iscekivanja.Videla i dodirnula magiju jednoga lika.Prosto me opila muzika tog utesnog nokturna.Svi zanosi i patnja kao da je odneto jednim zamahom ruke.Osecam miris srece,koja mi odnosi miris bola.

Savrsen

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   19/9/2010, 9:16 pm

Први трен, када сенке оживе. Сенке ноћи. На зидовима, јесењим лишчем покренуте. Сан долази, полутрен јаве. Савршена есенција мисли и маште. Испреплетене, разигране слике. Лете, мешају се са тамом, говоре. Прича и бајка у једном. Кратка, лепотом овијена. Без туге, ту никада она не станује. А онда, неки звук, проклети, од некуда из беспуча тргне све. Отварамо очи. Копрена туге је ту, копрена, изгубљеног трена. Остајемо будни, пресечени мачем, немочни да поново учинимо исто. Не можемо, не у тој ноћи. Тако је записано.

Подлога

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   19/9/2010, 10:46 pm

Stavljala sam je na lice svakoga jutra,dok sam ispijala svoju jutarnju kafu.Obavezno prvo je isla podloga pa puder.Volela sam taj jutarnji ceromonijal Dok se kafa polako hladila,i mirisala kroz celu kucu,razmisljala sam sta da obucem tog jutra.Hoce li mu se dopasti bas ta haljina.Obicna zenska posla.Ma izabracu ovu crvenu,i onako volim tu boju.Slagace mi se uz boju karmina.Polako dok sam obuvala svoje cipelice i ispijala svoj zadnji gutalj kafe sat me je polako opominjao da je vreme za polazak.

Rat

Nazad na vrh Ići dole
SaMar

Ženski
Broj poruka : 1501
Datum upisa : 27.12.2008

PočaljiNaslov: Re: pitalice   20/9/2010, 4:17 pm

Deca vojnici....koliko čovek može biti nečovek kad krenu da pljušte meci i da lete bombe..da iskoristi osećanja malog deteta i navede ga da hladnokrvno ubija. A onda povrh svega nazove sebe pukovnik Majčinski Blagoslov. Pod svojom komandom ima 176 hitlera ubica, kako ih zove. To su deca od devet do dvanaest godina, oni ne pitaju zašto, oni ne prezaju ni od čega, kad on kaže Napred, oni kreću, oni su mu u prvim borbenim redovima, oni nose pušku koja je dugačka koliko su visoki, oni ubijaju i ne misle, oni su deca čije roditelje je odneo vihor rata, oni se svete, oni imaju šume u očima i dok rat nemilosrdno ubija dete u njima, oni sanjaju da porastu i rade u kancelariji....

Osveta
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   20/9/2010, 7:24 pm

Imala sam je negde u glavi...ne u srcu.Veliku osvetu koju sam plela paukovim nitima.Plela sam je i kada sam bila spremna za nju,bilo je kasno.Borila sam se svo vreme i vikala na samu sebe.Jer to sto je mene bolelo to je bila samo moja i moja...i nicija krivica.Zato sam sada rodjena u nekom drugom coveku.Crna,bez duse,krojim sama sebi sudbinu koja nikome srecu nije donela.Od sebe sam stvorila ono sto nikada nisam volela.Ne biram vise puteve,sve pred sobom sahranjujem.Kruta i ledena vizionar koji u dusi boluje svaki dan.

Amajlija

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   22/9/2010, 8:06 pm

Мали црни камен, овијен кожном опутом. На врату. Чувар и штит. Амајлија, уместо крста, уместо звезда. Сија у ноћи без месеца, показује пут. Као два камичка у џепу старог капута. Неки поклон странца, некада негде добијен. Сећање и молитва Богу пагана, на каменом олтару времена. Ту са нама, део мисли стегнутих у шаци, на изгубљеним путевима бујица које граде обале и спрудове снова.

Рушевине

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   22/9/2010, 9:59 pm

Kada posle toliko godina ljubavi,jedne veceri shvatite da je sve bilo uzalus.Da ste se toliko trudili da razumete nerazumno,da svatite neshvaceno.Da ste hteli da sacuvate nesto sto se nije moglo sacuvati.Polako se okrecete iza sebe i vidite samo sebe porazenog u ogledalu.Nemate snage vise da se borite,da nosite toliki teret na vasa nejaka ledja.Da su vam sva jutra sve tamnija i tamnija,da se rusi kula iz koje ste hteli da sagradite grad.Okrecete se i vidite samo rusevine.Rusevine svoga doma,sebe kao coveka...i svoje duse.Sreca ostala je u celoj prici samo nada koja je mrka i surova.

Jesen

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   23/9/2010, 7:39 pm

Зелено, жуто, црвено, смеђе. Боје умирања. Уплетене међу гранама. У последњем топлом сунцу. Падају, отконуте нити, чувари кишнх капи, ислужени ратници лета. На мекој трави остају, на мору још зеленом путују. Ветром ношени, искиданих једара. Постаће прах, постаће пепео, постаће земља. Јесен, велика, дуга, долази.

Књига

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   23/9/2010, 8:01 pm

Koliko puta sam je samo otvorila,zatvorila.Pa ponovo otvorila.Nista u njoj nisam razumela.Ali prosto sam sebe terala da tu knjigu procitam do kraja.Nije me zanimao ni pocetak,ni razrada zanimalo me je samo da stignem do tog poslednjeg dela.U njemu se nalazila odgonetka onoga sto je mene interesovalo.Odgonetka rebusa.Da bi stigla do nje morala sam prvo da prodjem sve one oziljke,da saznam tajnu,zatim da skupim snove.Da otvorim vrata,da se pronadjem ponovo u onom zaboravljenom snu,da izadjem iz tame,pa ponovo da udjem u nju.Boze koje mucenje.I stizem do samog zadnjeg lista.Pronalazim odgovor...ali taj odgovor moram u sebi naci.

Manastir

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   23/9/2010, 10:55 pm

Разлегло звоно брдима. Тихо, болно. Вековно. Бели зид, човековом руком створен, крије мир векова. Тишина јутра наново настаје. Лута мисао, поновљена. Сунце скривено за облаком, чкиљи, сјајем јесени. Грми негде у даљини, одјек над стенама. Не гледам у небо, нема тамо ничега. Ту је, ту где стојим, она тишина непремостива. Видим затворених очију, оно што други траже. Не требају очи, не треба ништа да би настао мир. Није Бог горе, ту је остао, неприметан за свевидеће лажове. Лудо ли је моје веровање у себе ? Ослушни, кажем, види без очију. Тишина носи реч. Мирис ослује, снага земље, снага у мени. Изгубљени камен времена, уграђујем у зид, старог манастира.

Сламарица

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   24/9/2010, 7:44 am

Kako je bilo lepo to moje detinjstvo na seluJesenja jutra na Moravi.Berba grozdja,i deciji smeh.Nikada necu zaboraviti ona rumena praskozorja,i spavanja na slamarici.Mi deca smo voleli da na njoj spavamo.Bez obzira sto je bila neudobna,ali nama nije smetalo.Svakog jutra budio nas je lavez psa iz komsiluka.Prvi cuperci dima pozdravljali su novi dan.Pomoravlje...stidljivo se budilo dok se iz kuhinje mogao naslutiti miris toplih krofni koje je baka spremala za dorucak.

Bunar

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   24/9/2010, 10:42 pm

Врти се, новчић у ваздуху. Бачен палцем, у вис некуда. Жеља, замисли је, брзо. Замисли нешто лепо, моћно. Зажмури, замисли било шта, сада, док се мали новчић врти у ваудуху. Ослушни лет. Слушај како пада ка мирној води. Када је додирне, кажу, замишљено се испуни. Зато слушај, тихо. Пао је, додирнуће дно старог бунара, оног у стени копаног. Чаробног кажу. Можда ће твоја жеља постати јава, можда и неће. Зар је важно, веровати у бајку ?

Ведро ( за воду )

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   25/9/2010, 10:43 am

Junski dan.Topao,i suncem okupan.Slavuji pevaju.Bulke svoje crvene glave probijaju u galopu.Topao vetar duva sa severa.Uzela sam veliko vedro sa bunara i napunila ga vodom.Bilo je tesko nositi ga svakoga jutra tim dugackim stepenicama,dok se hladna voda svuda okolo prosipala.Voda je bila studena,iz daljine se cula zvona iz obliznje crkve. Jutra su ovde bila carobna,kada mozes da cujes sum svakog lista i trave.

Udica

Poslednji izmenio Beskraj dana 25/9/2010, 5:05 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   25/9/2010, 4:51 pm

Стојао је на углу. Грицкао палидрвце. Тексас јакна, Левиске. Марлборо, вири два прста из џепа. Клапара Зипо. Пљуцкао је, бечарски. Наслонио се на зид, наслонио је и ногу, све онако у Старкама. Звизнуо је за њом. Није се окренула. Звизнуо је поново, сада тише. Стала је, окренула се. Насмејала, наставила улицом. Коначно, помислио је. Није лоше, пети дан и окренула се Кикаста. Сутра ће ми нешто речи. Бачена удица за најлепшом девојчицом у крају, ухватила је плен. Додуше, плен није свестан да је у мрежи, али, је ли то и битно ?

Штитоноша

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   25/9/2010, 5:03 pm

Bio je moj vitez neznog srca,- stitonosa.Rodjen da u srcu crta,pesme da pise.Vecito vatren moj ideolog svetla.Verovala sam njegovoj moci govora.Jer bio je baklja moje nerazumne svetlosti.Svojim stitom me je branio od svih ponora.Melanholik bez utehe.Docekivala sam ga i pratila na svako odrediste rasirenih ruku,svaki blagoslov je imao osim tog poslednjeg puta.Lice sam mu pomilovala blizinom,i svoju suzu zauvek oznacila na tom njegovom poslednjem putu.Putu bez povratka.

Oziljak

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   26/9/2010, 8:30 pm

Ветрови, кише. Лета, зиме. Снегови. По нека седа у коси. По нека бразда времена на челу. Огрубеле руке од борби, лудила. Срце закуца, по некад јаче. Губи се смисао реда. Губи се много тога. Шта остаје ? ожиљци. Много њих. Испреплетени у ватреном прстену. Не вреди бежати, увек нас стигне. Можда постоји проклетство, магија. Можда смо сујеверни и луди. Опет се врачам истој теми. Живот. Печат, жиг, ожиљак. Полако се гравира, све дубље док на крају не остане ту. Можда треба заћутати. чему речи ? Опет, ако нешто не упишеш, ниси постојао, епитаф барем створити. Лепо ће стајати, на гробу мртвог трубадура. Овоземаљска бајка ближи се крају. Чекам ону другу. Бајку луталице. Луд ? Вероватно. А што не бих био ? Ви остали држите да сте дорасли животу. Зашто сте онда заборавили да сањате ?

Мастионица

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   26/9/2010, 9:53 pm

Pero i mastionica.Trag i beleg u samo jednoj niti.U tim pokretima gde sam zapisivala svoja slova,reci i misli je bila moja bit.Moj prostor dodira oka.Reci sam iznosila dahom,a bespuce me je vodilo na put.Samo u tom tragu nigde nisam zurila,jer svaki trag je na nekoga i na nesto licilo.Nepoznata kretanja uma su me vodila na najudaljenija mesta,gde nikada nije bilo mrtvog vremena i uzasa a znala sam sta me ceka.Dah koji stoji iza zamisljenog brega.

Sarkofag

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   28/9/2010, 6:45 pm

У миру времена, чека, сам. Неке руке, које ће скинути прашину векова. Руке које ће га наћи. Потом, подићи поклопац старог саркофага снова. А онда, када снови попут духова споје се са временом, када ветрови их понесу кроз пусте пределе тишине, тада, ја сањаћу. Сањаћу црна пространстав ништавила и бездана. Да, ја ћу сањати, само таму, тако је записано. Стари пешчани сат, негде крај узглавља биће окренут, песак ће одмерити време које остаје до коначности границе јаве.

Звук

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   28/9/2010, 9:42 pm

Zvuk,nesto nepovratno.Cujem ga danas,cucu ga sutra i u njemu ozivljavam uspomene.U njemu putujem kroz izmaglicu secanja.U trenucima mogu da osetim,da cujem kako munje sevaju,gromovi pucaju.Dok mi telo groznica trese.U tom zvuku su neka nasa najvrednija osecanja.Neka nedorecena saputanja,muzika utesnog nokturna.Zanos i patnja jednog dragog lika,dok uspomene polako otkucavaju svoje poslednje sate.

Vilica.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   1/10/2010, 7:59 pm

Обешена, лабава. Онако блесава, као поглед упиљен у лепу жену. Без емоције, у лудости, слепилу. Без осмеха, непријатна, одбијајуча, поражавајућа.
Зврста, стегнута. Поносна, некако горда, прекривена уснама без гласа. Одаје храброст, патетику у времену које долази. Носи победу сна.
Са полуосмехом, безобразним. Вуче се кроз живот, носи победе и поразе. Носи знак, неког лудила, притајеног, лепог.

Нож

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   1/10/2010, 10:40 pm

Ispucale usne,ugraviran prsten,lik vec pomalo izbledeo iz secanja.Lica ne pamtim reci kao svaki ubod noza pamtim.Sve one pretnje polako zaboravljam i umirujem svoju savest.Svaki krik je bio krik gonitelja,dok sam skupljala ruke i u muku cutala.Reci su me proganjale,krvarila je svaka rana kao da je ziva i na nju bacena so.Sve sam to zapisivala u svaku poru bez suza i pitala se hoce li svemu ovome doci kraj.

Ropstvo

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   3/10/2010, 10:35 pm

Хајде, стражари су мртви. Дај ми руке, скинућу твоје окове. Бежимо, некуда, далеко. Бежимо, без окретања, без гласа. Ропство је готово. Неме улице ће нас чувати. И сенке ноћи пазити. Хајдемо, далек је пут ка свитању, али, хајдемо. Губимо и добијамо, таква је игра. Не плачи, то на мојим грудима није рана. То на мојим грудима је траг враченог срца. Пожури, колико је остало времена ? теби, мени ? Следећи трен, назнака је прошлости, зато хајдемо, ухватимо део нечега напред. Сами смо, хајдемо, некуда, кроз живот.

Зид

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   4/10/2010, 7:49 am

Preskociti ga ili ostati zauvek zatvoren iza tih zidina.Zid koji me cuva od svih zla,preskociti ga mozda dotaknuti slobodu.Ostacu zatvorena,donela sam odluku tama i mrtvilo umesto sunca.Izmedju tog zida memla,vec je odavno omekla,grizu me kosti ali sam se vec na to navikla.Sve te mine i jauci su za mene blazene note.Uzivam u ovim trenucima jer za bolje ne znam,jer za to bolje nemam hrabrosti.Ostajem jer ja sam neponovljiva robinja koja pokusava da spozna kap pouke,pokusava da dodirne bar jedan bedem.Pokusava,ali su joj zelje slabe.

Oporuka

Nazad na vrh Ići dole
BODUL

Muški
Broj poruka : 260
Humor : samodopadan
Datum upisa : 23.04.2010

PočaljiNaslov: Re: pitalice   6/10/2010, 2:53 pm

u nasljedstvo ostavljam ovako redom: plač, um, osmijeh, srce, pticu, emociju, noć, društvo, emociju, noć, tugu, društvo, spontanost, okruglo, okruglo jer sam se opredijelio za oblik, i srce, i pticu. ako poživim dovoljno dugo ostavljam i djecu i u igri odraslo.

teatralan nastup

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: pitalice   

Nazad na vrh Ići dole

pitalice
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 6 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Sledeći
 Similar topics
-
» Narodne zagonetke, pitalice, poslovice..
» Ozbiljne pitalice sa smiješnim odgovorima
» pitalice - ili kako je od obične igre nastalo nešto kreativno
» Neozbiljna pitalica, bez filozofije molim

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Naša autorska dela- piše se i čita u temama ispod naslovne :: Kako igrom stvoriti misao ?-
Skoči na: