LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Delite | 

pitalice

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
Masada
Administrator

Muški
Broj poruka : 10961
Godina : 56
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: pitalice   4/8/2010, 8:40 pm

Пробуди се, јутро је свануло, зора одавно зарудела. То, у твојој коси, уплетено, моја је рука. Мисловао сам те ноћас док си сањала, знаш ли ? Хајде, пробуди се, отвори очи, не спаваш, знам, Дах ти не мирује, хајде погледај ме, вино нас је ноћас изнедрило. Не жури, куда би пошла у ово благо јутро, мирисом јесени на престолу сновак рунисано. Нико те не тражи, не дозива, знају да си са мном пошла, знају када жеља пуштена полуди, знају, биће љути, што мени си припала. Али ко мари, просули смо мрве речи, тек по коју рекли. Нису нам требале, љубили смо усне, неме, пијане. Хајде, пробуди се, љубио бих те, најлепши сну стварности.

Котлокрпа

http://poezija.6forum.info
midjika

Ženski
Broj poruka : 4787
Godina : 42
Humor : pa nije bas cunami, ali ima ga:)
Datum upisa : 04.03.2010

PočaljiNaslov: Re: pitalice   6/8/2010, 6:22 am

Bilo je dobro . Bilo je magično, kao i ona kula od karata, tanka, nežna i naša, ali ipak tako jaka...Temelj jak, sećaš se početka i one zbunjenosti, blesavih iskrenosti, tvojeg detinjeg i moje šašavosti uplašene. Sećaš li se čistih srca, kupali smo ih naveče strahom, nestrpljenjem i uzdasima, a umivali jutrom , usput, onako dok smo po sobi tražili zaspale čarape. Sećaš li se svih onih istina koje tamo u podnožju kule snevaju, pa prvi sprat od pesama, pa drugi od neke suze, pa posle malko tvrdoglavosti moje i tvog nestrpljenja...bleso, dok sam te čekala, drhtala sam i ruke mi se znojile, kao da plaču da što pre tvojima ruke pruže, a ja sam tremu brzalicom ubijala i ponavljala i opet , i opet...Petar pus kopa brus ispod kotlokrpove kuće, za njim izađe kotlokrp i kotlokrpovića i za njima sedam malih kotlokrpčadi. I lupetam, milion grešaka pravim, neka deca me pitaju gde se cveće prodaje, ja zbunjeno podižem dlan i na pozorište Narodno pokazujem....kroz staklo vidim te, već tad sam te nežno volela, prilazim ti, tebi duša stidi se, gledaš me, a moja u zemlju od staha propada...Ima li istine u ovome, ima, a to je ljubav...ima je još negde, ima, u krošnjama na Trgu grada, eno je leprša na vetru jutra....

Riza

kroz vazduh ne plivam, kroz vodu ne letim...
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   6/8/2010, 11:59 am

Порфирогенит, рођен у пурпуру. Пурпурна риза, риза владара, одора витезова векова. Хаљетак, тако обично скројен пиатањем једноставности. Пребацујем је преко себе, навлачим капуљаћу, скривам лик, скривам га да маску не бих стављао на лице. Не, не сакривам време, не сакривам себе, можда и сувише отварам оно мистично место ума које лелуја над пергаментом времена. Ружине латице победника, ловоров венац смисла живота, је ту. Близу мога чела, на коме је заборављено јуче оставило отисак. Ходам, некуда, тражим грал још које мудрости, да бих миран спавао, бунтовним сном изданка немира.

Кестен

midjika

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   10/8/2010, 3:20 am

Miriše kesten, osećaš li...ne!? Zašto se ne sećaš one noći kad sam ti smrznute prste kestenjem grejala? U džep kaputa ih prosula i ruke u te mračne riznice. Sećaš li se kako su ti usne drhtale, a osmeh maglio od vina i konjaka lošeg. Sećaš li se kako si drhtao , a ja sam se uz tebe privila i gorelo je sve u meni što si tako blizu, što si moj, što mogu za tebe nešto da učinim. Vino mi je pomoglo, omekšalo tu ludu glavu, to nemirno srce. Bojiš se dodira, zašto? Zašto se plašiš da zakoračiš, a od mene očekuješ da trčim sprint na sto metara? Mogu ja i to, ma, mogla bih ja sve ali čini mi se da se igra ne završava uvek po pravilima, jer ja znam koja su tvoja pravila, pravila da nema pravila i da su dozvoljene sve zamke , prevare i podmetanja, da su maske dozvoljene, pa i više njih od jednom, glas životinja uzimaš, mio dečiji, muziku neku puštaš i iz nje zvuk ko iz Panove frule...samo, gde to idem, u pećinu da me zatvoriš i pobegneš ili me vodiš da mi pokažeš šta je ljubav, kollika je, kako miriše, ili se samo o njoj piše, u ovim noćima , danima, zorama....mrak je, od stablo se oslanjam i dok razmišljam prsti mi po đžepovima šetaju, kesten, od one noći i zašto je tu, zašto sve ponovo....bacam ga u reku, potonuo je, ljubav izvlači jednu ruku, pa drugu, udah, više ne znam šta da radim.....izgleda je i ona na tvojoj strani, neuništiva je i kod nje je pravilo da "nema pravila"......nije ovo ni pobeda, ni poraz, ovo je učenje i prihvatanje sebe.....nema pravila...

priznanje

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   11/8/2010, 7:02 pm

Крив сам, ево признајем, све. На моја рамена натоварите све туђе кривице времена. Живим , онако, за трен времена који могу украсти суморном околишу. Јесте, признање, ево га ту, бачено пред ваше ноге. Судите, реците: Крив је, он је крив. Убићете ме ? Па то сте већ урадили, само не знате. Не знате ни то да се Феникс диже из пепела своје крви и тела. Колико ме год пута убили ја ћу бити бесмртан, моје речи ће бити бесмртне. Тама је вечна, ви нисте, ви судије лудила. У вечној тами, једном, моје речи ће победити ваше повике о кривици, само вас тада тамо неће бити да осетите казну. Да, ја ћу лутати, моја душа проклета ће лутати јер ја то тако желим, ја који то јесам. Крив сам, ето, понављам, Судите, моја крв је у вашим рукама.

Клизаво

midjika

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   11/8/2010, 9:05 pm

Otapam krv iz srca, močim prst i po sećanju jagodicom slikam tebe. Mnogo je lica, ali samo je jedno tvoje. Ono tvoje, sa pogledom preko ramena na Bogojavljanjski dan. Nestvarno lep i nauljen anđeostkim kapljicama pod školjkama, čuvan za ruke moje, a nestao, opet nestao s namerom da se mučim, tražim te!
Most. Ti sa jedne , a ja sa druge strane, klizavo je, pazi! Da bi se zagrlili moramo kosti izlomiti! Da bi se poljubili, grudi jedno drugom iskidati! Da bismo volili ljubav moramo umreti! Kreni-hrabro, umri zbog mene. Drhti pepeo na površini ploče gde me sahraniše, želja za tobom me opet rađa, dolazim, dolazim da umrem ti na rukama zauvek.

Drhtavo

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski
Broj poruka : 58612
Godina : 41
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

PočaljiNaslov: Re: pitalice   12/8/2010, 5:42 pm

Ne znam da li me i veceras vara vreme,jos jedna drhtava isprekidana misao se iskrada.Pitam se hoce li vise sunce,osmeh ovo plavetnilo neba uploviti u nasu luku.Hoce li se baklje na jarbolima upaliti,hoce li???Pitam tebe,u ovoj jos jednoj tmurnoj veceri.Cutis,okreces glavu od mene,u ocima vidim prizvuk one tisine koja mi se ne svidja,koja mi nagovestava nesto sto mi menja i ubrzava krvotok,osecam tvoj drhtavi glas koji nema hrabrosti da zivi u vremenu ovih puteva.Ustajem polako se pretvaram u tvoju tugu i nikada saznati neces da se ovaj cvet koji te je toliko voleo prikazao drugacijim a ti to nikada nisi razumeo.Jer si ti tako hteo.

Zebnja.

http://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
midjika

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   13/8/2010, 9:20 am

Mogu i da plačem, i da padam, lomim se, ne spavam, mogu da noću čuvam sove u mraku i učim od sumraka da mrak bledi i da svetlo ne može da potamni koliko mrak može da zablista, ko sneg, ko svilena marama, ko grudva napravljena za tebe onomad još čuvam je kraj zamrznutih višanja za kolače. Znaš li koliko neživoga živi ovde i tvoje je, znaš li koliko živo je srce kad te se spomene, znaš li da deca tvoju pesmu recituju na kolenu sa cvetom u ruci drugarici. Znaš li da te ne moram voleti da bih te volela, to je tako jednostavno..Zebnja mi , a tako bih te zagrlila. Otapam sumnju pesmama i obavijam se temperaturom srca, valjda neće oluja..Valjda će me ljubav iz njega zaštiti..

Voli me malko

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   13/8/2010, 10:08 am

Voli me malko stalno sam govorila u sebi,a ti si me voleo previse.A meni nije bilo potrebno ni malko ni previse,bilo mi je dovoljno da znam da si tu ispod ovog plavog svoda,da smo zajedno kada vetar duva i kada kisa rominja.Ali tebe tada nikada nije bilo.Voleo si me,da previse u svojim snovima staklasto cistim koje ja nisam razumela.Jer jedino sto sam razumela bila je bistrina tvojih ociju,dubina tvoje duse i moji nemiri koje sam prikrivala kao sablasti a ti si me imao samo u snovima.

Pakost

Nazad na vrh Ići dole
midjika

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   13/8/2010, 12:55 pm

Volela bih noć da me osvetli. Od mraka mračnija sam, i sipa mi dan sunce u oči, ali ja slepim od sunca, ne volim ga. Mesec je zauvek ostao u meni, njegova belina samo u srcu svetli, svuda okolo mrak. Ne smem često izlaziti iz srca, a htela bih i svet oko sebe upoznati, ali to nije svet poput mojeg u snovima, to je svet pakosti, svet bola, prevare. Moje crnilo zavara, pomisle da sam jedna od njih, ja se samo okrenem i u mraku nestanem, u srce se vratim. Nekakav tavan u srcu, strudija ali miriše na lepa sećanja, Mesec, da magiju napravi, par ukradenih zvezda i mi. Mir je u srcu, a nemir u grudima, u mraku je eksplozija želja od njih.

Udubljenje

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   13/8/2010, 2:13 pm

Udubljenje u pogled koji nema vida.Sumrak jos jedan u tom pogledu koji me vraca u stvarnost.Jos jedna grozna ljustura praznine i trag ljubavne brazde.Ogromna prasina koja se dize iznad mene...ponovo vakum koji me vuce na dole.Na samo dno dna.Ocaj me ponovo uzima pod svoje jer u tom udubljenju ponovo sam putnik vecnosti,jedan tuzan odjek koji podrhtava i brise led tmine.Hocu da sjaj pobedi,zato pogledaj me,pogledaj me jos jednom hocu tom pogledu da dam dah svoje ljubavi.

Divlja

Nazad na vrh Ići dole
midjika

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   13/8/2010, 4:16 pm

Uzeli su me na pijaci i seljak kaže, prava je kraljica, ona što cveta dvaput, starinska. Nema puno posla oko nje, a kad procveta opojan miris dvorištem širi. Posadili me, zalivali, ali nekako uvek mi bilo tesno, postavili me kraj kamene ograde i dok sam još nicala nisam mogla suca baš da vidim. Sve sam se propinjala o nežnu stabljiku i čekala, čekala. Onda su tu došle neke druge, treće sorte, patuljaste, grmolike i nekao je bilo lakše. Lepše je bilo rasti u društvu, koliko god da smo se razlikovale, zajedno je bilo lakše probdeti noć i dočekati dan. Da, niste znali, ruže noću ne spavaju, one noću sade mirise u snove i čuvaju svetlost svitaca u kapi rose...Prošle su godine, izrasle smo sve. Sve lepe, a opet nekako različite. Posle dosta godina gazda je prišao, stavio rukavice i isekao me do korena!
"Ti si divlja, a toliko sam te onomad platio, upropastićeš lepotu ostalih!" Koren mi jeca pod zemljom, zašto i ružna nisam mogla mirisati, ako sam divlja, nisam otrovna, zašto je moj miris u trenu posečen?!

Pustinjak

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   14/8/2010, 11:07 pm

Ne vidi ga publika,ne vidi i ne cuje njegov plac.A on place.Ne vide njegov smeh,a on se smeje.U njemu samo jedno usahlo cvetanje kraj neke puste oplakane staze.On je pustinjak.Sam je ali nije usamljen.On cuje sapat zemlje,a kada se skine na njemu su gole zakrpe koje pokazuju njegove zive rane.Rane krvare,opominju.Ali on se dize,smeje i grohotno lelece.Ne govori nista,on cuti samo molitvom neuslisenom samuje.

Prsten.

Nazad na vrh Ići dole
midjika

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   16/8/2010, 3:12 am

A onda je ona prosula vino! Okrenulo se pola restorana da vidi koja je to budala i ko to ne umem da se ponaša. Svi su zurili u nju! Ona je ustala, spustila na pločnik pored stola tanjire, ono što je ostalo od večere, pola flaše vina i jednu čašu. Salvete, one svilene, stavila je ko jastuče i zamolila ga da sednu i nastave sa večerom. Kelner je prišao i uhvatio se za glavu, pritom je došao i šef kafane, svi su zurili u njih, a oni su nastavili mirno da jedu ostake neke ribe za koju ni dan danas ona ne zna kako se zove. Nasula je ono malo vina što je ostalo i prinela čašu usnama, otpila dug gutljaj, onakav kako samo ona voli i pružila mu. Nasmejao se, jer je više odustao od pomisli da je uči kako da pije vino i da radi mnoge druge stvari. Obrisala je usta o rukav, izvadila novce i namerno ni dinara nije častila kelnera. Izlazeći je rekla kako u goroj kafani nije bila i kako je beton mnogo tvrd i da nabave neki mekši ako hoće da im opet dođu! Uzela ga je pod ruku i počela da mu objašnjava da je morala, da je to jače od nje i da neće nikada više, i dok je to izgovarala u desnom džepu je prekrstila dva prsta, znajući da se obećanje ne važi. Stao je i rekao je da malo ućuti i da je takva zato što ne ume da pije vino! Ona ga je zajapureno gledala i govorila mu da nije, da je takva od ljubavi i da je on kriv za sve! On je pogledao, izvadio kutijicu sa prstenom i rekao:"A, da budem ZAUVEK kriv za sve?"
Poljubila ga je, i on je nju, onako filmski, pred svim golubovima na trgu!
Eno ih, žive, skromno i srećno....Priča se da nemaju sto ni stolice, jedu na onom istom pločniku! Jende noći su ukrali bager i dovukli onu ploču svojoj kući na kojoj su one noći večerali . Priča se da se šef kafane ubio, kelner je na lečenju, doživotno...a za ostale, ne zna se, a i nije važno.

Muzikanti

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   16/8/2010, 10:31 am

Bila je noc,ne kao svaka noc.Ova je bila nesto posebno.Kada zeljom prihvatas skut i u pesmi pronalazis utociste.Ti muzikanti su svojom svirkom te veceri uspevali da dopru do svake moje misli,mogla sam da osetim srecu,mogla sam da osetim neko novo radjanje u sebi.Mogla...To je ono vreme kada sam bezala i odbacivala svitanja,kada sam zivela za takve noci i u kojima sam jedino odbacivala svoju masku.Jedino sam u njima imala svoje pravo lice.Lice srece.Svirali su samo za mene,pevali su samo za mene dok sam ja odigravala izgubljenu igru za neku novu srecu.

Praznina

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   16/8/2010, 12:41 pm

Простор, без времена, без светла и таме. Понекад утонемо у нешто налик ништавилу, понекад, утопимо се у празнину немира. Привучена нашим сновима, безнадежним надањима, пришуња се и онда се угњезди као птица која не може више летети. И остаје ту, окамењена. Остаје ту док у трагу светлости мали траг таме не направи сенку новог. Тада, птица поново лети, негде ка висинама неба, тамног или сунцем крашеног, свеједно је, важно је да лети некуда далеко од нас.

Iskra

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   17/8/2010, 6:46 am

U kotlu jedne kljucale zelje prvi put sam osetila iskru,iskru svetlosti koja se rasplamsala kao vatra,kao buktinja.U njoj sam osetila zelju koja me je ponela.Stala sam da razmislim da li da krenem za njom, da li da joj se prpustim i da me pretvori u pepeo ili da se vratim nazad u svoje sigurno skloniste.Bojala sam je se a toliko me je njen sjaj mamio.Da li ako joj krenem u susret hoce li mi ponovo onaj oziljak bolni napraviti,da li ce mi sva radost sa njom biti oduzeta.Da li da krenem,ili da se vratim?Negde iz daljine cula sam odgovor,krenula sam jer trenutak mi je dao krila koja su me ponela.

Strepnja.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   17/8/2010, 7:15 pm

Корак по корак, напред, назад, толико пута. Седам, лежем. Устајем, кораци, покрети, понеки неуобичајени. Увучена под кожу, стрепња, шири се телом, умом. Све бих и ниша не бих. Стајем, ослушкујем. Буљим у тачку на зиду. Тражим боју, не налазим је. Хиљаде врхова игала убадају тело. Чекам. Опет корачам, мерим дужине корака по ко зна који пут. Хоће ли престати, када звук корака на мокрој калдрми означи њен долазак ?

Свитац

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   17/8/2010, 8:09 pm

Polja pozlacena klasjom zita.Oko nje pomalo sparena trava zaborava.Okolo mirise let,miris cvetnih livada.Noc tiha samo se cuje zvrk...cuje eho svica koji kao mali andjeo svojom svetloscu pruza neki lepsi zivot.Njegov mali zar vraca toplinu mojih zenica,ne vidim ga ali ga cujem u ovoj tihoj noci.Kao da ovu nocnu tisinu plodi mrakom,a ja zaboravljam oci dok ga trazim u travi.Svetluca,kao da me podseca na neke rane koje jos uvek u meni nisu sagorele,znam samo da necu u ovoj noci dopustiti da ga izgubim ni na tren.

Dusa

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   17/8/2010, 10:57 pm

Стегнута, или слободна, бела или црна. Некоме дата, у ковчегу од сребра или злата, остављена. чувана. Заробљена телом, слободна умом. Лута, тражи, учи. Игра се, радује, смеје новом. Спава, виче, будна је. Бежи нам, хватамо је, врачамо. Верна, неверна, дух и тело. Прах и пепео, феникс. јака, слаба. Наша у недрима, заувек, душа.

Корак

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   17/8/2010, 11:04 pm

Da li se secas mog koraka laganog dok sam ti trcala u zagrljaj a ti si me ljubio.Da li se secas mojih ruku koje sam ti pruzala dok sam ti zagrljaj nudila.Da li se secas?Na dlanu sam ti te veceri u tom koraku srce zauvek dala,znam da se ne secas.Jer upravo jedne veceri prazninu sam zagrlila...I sve sto je bilo,tako je zauvek i otislo.Nepovratno iscezlo.Ja nisam zaboravila...nikada moj lagan tih i brz korak koji me je uvek vodio do tebe.I sada dok ovo pisem ozivljavam uspomenu koje cu se uvek rado secati.

Glasno

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   18/8/2010, 7:52 pm

О Боже ! - рекла је.

Хвала ! - рекао је.

ТИ НИСИ БОГ ! - гласно је рекла.

Нисам ли ? Па зар Бог не ствара љубав, зар Бог не открива све добро у теби, зар Бог не чини те срећном ? Ако је тако, онда нисам. - прошапутао је.

Окови

Poslednji izmenio Masada dana 18/8/2010, 8:31 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   18/8/2010, 7:59 pm

I cim sam na svet dosla stavise mi okove.Teske,preteske.Da li zato sto sam zena?Uzese mi sa rodjenjem slobodu,okovase mi misli na samom pocetku.I sada svi moj zivot pletu,zive.A ja sam u njemu tako mala,cista i gola.Tako sam nemocna.Ponekada se pitam,sta ce mi zivot?I ko sam ja u njemu u stvari.Rob svaciji,a opet niciji.I ponovo tudje ruke padaju na meni,i ponovo sam lovljena i ulovljena u tudjim zeljama.A ja nemam snage,ja nemam hrabrosti da vicem,da prozborim...Cutim a srce me tako boli.To je jedino sto je moje,to moje srce jedino niko nije uspeo u okove da stavi.Ono i dalje voli,ono i dalje boli.Mozete mi uzeti sve,i misli i telo ali srce dok god bude kucalo u meni volece samo ono sto ono bude htelo.

Kidanje.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   18/8/2010, 9:27 pm

У данима и годинама, пролази време. Кидано је нашим рукама ако је могуче време покидати. Исечак, онај неки драг остављамо на страну. Ону у којој ће остати записан, мислима, речима, сном. Не бацамо ни оне тужне искидане стране, остају и оне, притајене, уливене у мисли. Чудно је како се нити преплићу, стварају нову мрежу, граде кулу Валилона. Гледамо, осетимо, добијамо и губимо. Нада, судбина, ми, Бог ? Недоречена мисао је најгора, али, како је завршити ? Можда неком новом недовршеном ? Како од два зла изабрати мање ?

Трака

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   19/8/2010, 6:35 am

Mala crvena traka u mojoj kosi,koja je svima smetala i koju su svi znali u prolazu da je povuku i da mi je skinu.Osim tebi koji si je stalno podizao i svojim nespretnim prstima pokusavao da napravis masnicu i da je vratis na mesto.Secam se smejali su ti se,smejao ti se ceo razred ali ti nisi puno mario za tim .Smeskala sam se i ja,dok si je podizao i dok si vise onako detinjasti prolazio kroz moju kosu nego sto si uopste i uspevao da od nje napravis ono sto je bilo.A onda pojavili su se neki novi klinci,stariji bezobrazniji i jaci.Skinuli su mi traku sa kose i stavili u dzep cekajuci,cekajuci tebe da im se usprotivis.Nisi smeo,razumela sam te nisi imao hrabrosti.Ja sam ostale bez nje a i ostala sam i bez tebe,razumela sam te ali onda u tom periodu svoga detinjstva mislila sam ipak da si ti moj princ iz bajke koji mozes sve.

Zedan.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   19/8/2010, 3:54 pm

Дај ми тај крчаг, тај твој крчаг да се напијем. Жедан сам, жедан а моје вино је кисело. Дај ми га, тек мало је одпијено, тек тако мало од живота. Некада је и мој био пун, а онда је живот пио са мном. И прођу године, и месец који а као да јуће је било. Вино отпијено и време, опоро и слатко, кисело, време и вино, као једно са нама и у нама. Хајде, додај ми га, да помешам горчину и црнене слатке капи а после, после нека до Ђавола све оде.

Длан

midjika

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   19/8/2010, 4:27 pm

Na dlanu mi kap vina ostala, kao kap krvi da seća me. Na tebe, na onaj dan. Sećaš se?Pijemo vino, pijem, a ti sipaš još. Znaš da ti istine govorim od vina, a ti bi da te volim, da ti govorim sve ono što trezna od tebe krijem. Udišeš moje pijane reči, dlanovi peku, ruke ti pružam,a ti bi da ti govorim, rečima te želim, volim, dlan mi šaraš prstima i smešiš se. Spava mi se, ruke te grle, u kosu beže, snovi se kače o nemiran pogled, opijena vinom i tobom grlim te, ti od reči opijen uzvraćaš. Istina je lepa sa usana kada se prospe, tela nam nisu lagala one noći. Volim vino, ali nema te,a govorila bih istine....

Naslikaj

Nazad na vrh Ići dole
ladykatarina

Ženski
Broj poruka : 295
Godina : 62
Humor : uvek raspolozena i nasmejana
Datum upisa : 24.05.2010

PočaljiNaslov: Re: pitalice   19/8/2010, 4:38 pm

Naslikaj ugazene brazde na dlanu mom, price iz zivota mog, a i tvog. To su price, koje su me nekada vinule u nebo, a danas ni bol ne naslikaju u mojoj dusi. Svejedno mi je. Ipak ih nosim na dlanu, kao tetovazu, koja se stavlja zbog nekog trajanja, kao slika koju slikar naslika, kradeci deo dana, deo zivota, deo trajanja. Brazde na mom dlanu ostaju zauvek, niko ih ne moze isbrisati, ni vreme koji me nemilosrdno gazi. Jednom ce se ipak izbrisati, na kraju vremena, kada sve postane pepeo i prah.

Uzdah
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   19/8/2010, 5:47 pm

Onaj tezak i pretezak uzdah,ne koji ti se otme iz grudi kada si umoran.Nego onaj
koji ti se otima iz grudi kao kada se rastajes od zivota.Kada vise oko sebe ne vidis svetlost dana,kada ne osetis tople sunceve zrake.kada je oko tebe samo hladnoca sivilo i zelis samo zelis da te vise nema.Takva uzdah mi upravo izlazi iz duse,iz svake moje pore iz mojih misli.Zelim da me nema,zelim da zatvorim oci i da odem zauvek na jedan daleki put,put u kome cu sanjati,put na kome cu se napokon odmoriti.

Lutanje

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   20/8/2010, 12:01 am

Огрнут сном, у некој ноћи, ко зна којој, са месецом који је цепао облаке, некако ногу пред ногу, неким старим улицама, започео је своје лутање. Мук учичних светиљки, пнеки лавеж иза ограда шимшира. Ходао је, сам, у небо ноћи загледан. Тражио је нешто, нешто на тим путевима којима је толико пута ишао. Сећао се дана, прошлих, лаганих и тешких. Сећао се сунца и киша, снегова и ветрова севера. Ходао је лагано, ситним сатима ноћи, без речи, без уздаха. Ходао је а да није ни знао да хода празнинама, да походи места без времена док је ореол над његовом главом полако нестајао, претварајући се у сива крила, демона и анђела.

Столица

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   20/8/2010, 12:18 am

Teska,ponekada stoji na mestu...na odru moje istine.Stolica.Stara,godinama vec istrosena pohabana.Samo je ona znala koliko su noci znale da mi budu duge i preduge.Jedino je ona bila svedok mojih svih docekanih zora.Jedino je ona znala da istrpi moje napade besa,moje trenutke ludila i moje padove.Nekada mi je bila mrska da je nisam mogla gledati,nekada je imala toplu boju i nizasta je nisam krivila...Nekad.Sada mi samo prolazi kroz maglu secanja.Bila je plava,teska i prosla je kroz svaki moj trenutak mladosti.

Latice

Nazad na vrh Ići dole
midjika

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   20/8/2010, 2:17 am

Snohvatice mi dolaze u snove. Kradu ih. Prate tragove latica koje kidam i tako mi snove pronađu. A ja sam se samo malko igrala. Voli me-Ne voli me, Voli me-Ne volime, pratile su svaku reč i svako Voli me mi ukrale! Sanjala sam da me ne voliš.Sanjala sam te s velikim tamnim krilima kako me kradeš i odvodiš u zaborav. Da te zaboravim, da te se nikad više ne setim. Istrgla sam se iz kandži i pala u more, delfini me spasiše. Na obali sam pronašla još jedno "Ne volim te" i počela da pratim trag. U šumi, koliba i Snohvatice u njoj. Moje "Volim te" kače na zid, kite kosu, sa mojim "Volim te" plešu. Ušla sam i reka:"Ja ga Volim i to je moje, vratite mi moje "Volim te"! Prišle su i sve mi latice na haljinu spustiše.
-"Volim te" se ne posipa po livadi i deli sa pticama, "Volim te" se čuva i kaže tek jednom u životu!
-Idi, i voli ga. "Ne volim te" ostavi, ima onih koji nikada nisu došli, jer nisu želeli da pronađu šta su izgubili, za njih "Ne volim te" čuvamo.
-Sad idi.
-I, voliš li ga?
-Da.
-Onda "Volim te" ponesi, čuvaj ih od zime, reči su nežne kao ptice, mogu se zalediti.

Mesečina

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   20/8/2010, 6:35 am

Gledala sam te cele veceri,ulazio si mi u sobu i tvoja senka mi je bila stalno u ocima,mesecina.Jos jedna neprospavana noc.Jos jedna noc provedena u besanici.Posmatram tu ponocnu mesecinu samnom je stalno.U svim mojim onim vrtlozima zaborava,u svim onim mojim saputanjima u svom ovom mom pisanju ona je prisutna.Kao da me posmatra iz prikrajka.Ona luta...luta svojim nedokucivim stazma brise moje trenutke tame.prodire kroz moju zavesu i pokusava da mi obasja neki novi put.

Bekrija

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   20/8/2010, 2:26 pm

Понеки узвик га је испратио, поздрав, нека реч. Удахнуо је свеж ваздух јутра, лагано, као да пољубац најлепше жене прима. Затворио је очи, отворио их. Погледао небо. Месец се смејао, грлио звезде сребром. Вино, како остаје укус тако дуго на рубовима усана, опр, леп. Загрлио је последње трагове таме, јутро је стизало, кренуо је кући, он и последњи траг ноћи. Бекрија и време живота, лагано су ходали даље.

Вергл

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   20/8/2010, 7:33 pm

Da li je vazno kako se zove ovaj grad.Vise nije,ne zelim ni da ga se secam.Hotel.trecerazredni,jeftin svuda okolo se oseca budja i memla.Jesenje doba samo otvoren prozor svemu tome daje jos tuzniju sliku.U daljini cuje se poneki vergl,koji jos tuznije svira.Ljudi pognute glave,smrknuta lica bez cilja i zelja.Samo u cosku lice nasmejano prodavacica ljubavi vesela kao da u njenom telu hladan kamen je greje.Dok slusa u daljini zvuk vergla ceka da na svoj posao krene.

Besnilo

Nazad na vrh Ići dole
midjika

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   20/8/2010, 8:20 pm

Ljubav je dobila besnilo. Moram joj lanac privezati, noću je zaključati. Moram ruke čuvati, grize sve što voli. Umilnim glasom je molim da stane, vodu joj prinosim, milujem znoj sa čela, ali ona ne posustaje. Rešila je da razvali sve u meni i oko mene. Ne mogu da je kontrolišem, njen tup pogled me plaši, jer znam da u dubini, tamo negde jeca, da ne želi da me povredi i sve izjede. Ubija me polako, njena me muka uzjedada i boli. Prekrivam je belim platnom snova da je uspavam, da se odmori. Jeca, rida, arlauče. Ima li leka pobesneloj ljubavi? Ili da joj se bacim u arenu, hrabro?!

Litica

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   20/8/2010, 8:44 pm

Molio si se za mene,a nisi najbolje ni znao ko sam.Svojim dahom si mi ulivao nadu dok je sudbina od mene krupnim koracima bezala.Govorila sam ti da me pustis,da sam vec dugo na toj litici jedne tuzne srece.Govorila sam ti da me ostavis tu gde jesam i da se okrenes.Nisi me slusao drzao si me cvrsto za ruke,u ocima tvojim sam mogla da vidim...da osetim strah.Govorila sam ti da mi je sopstvena sahrana najbliza,da sam sve izgubila.Da za mene vise nema raskrsnica.Nisam joj odolela.Njoj sam se prepustila.

Porok

Nazad na vrh Ići dole
cat09

Ženski
Broj poruka : 281
Humor : branim se osmehom...
Datum upisa : 18.02.2010

PočaljiNaslov: Re: pitalice   20/8/2010, 9:13 pm

Posmatram ga svaki dan kako laganim hodom dodiruje ulicu. Kao da je u nekom snu, njegove oči spavaju a budan je. Svet oko njega ne postoji, samo on i taj porok koji ga drži u svojim kandžama danonoćno. Traži ga da ga napije mirom i milinom, ne znajući ili pak znajući da je to zver koja ga guta i uništava sve pred sobom.
I danas sam ga ugledala. Prošao je pored mene nemo posmatrajući jednu tačku i u toj tački on možda vidi hiljade sunčevih boja i mnoštvo zvezda koje sijaju. On zna da će ga taj nevidljivi sjaj jednom ubiti ali i dalje korača tiho, neprimetno, nikome ne pričajući svoju priču satkanu od bola i sna.

Svitanje
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   21/8/2010, 10:25 am

Jos jedno novo svitanje,jos jedan novi suncani dan.Jos uvek sam u onom decijem snu, budna sam a spavam.Ustajem i podesavam skazaljke na satu i shvatam jasno svetlost u vremenu.Jutarnje svitanje u svojoj raskosi probija svoje zrake po mojoj sobi,spustam roletnu.I pitam se zasto noc nije trajala duze.Spasav se od tuge u jos jednom svom tragu bunila.Pokusavam da odgonetnem mnoge a u stavri postavljam jutros samoj sebi zagonetke.I ponovo ona ista misao zasto noc nije trajala duze.U njoj niko mi nije trazio nista,nije bilo pitanja.Hocu jutros da se sakrijem od svih,da ne dozivim ono sto sam vec do sada dozivela.

Pesak

Nazad na vrh Ići dole
midjika

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   21/8/2010, 11:39 am

Hodam tom stazom. Druge nemam. I kad god joj se vratim, nisam sama, nisam nevoljena, bezvredna i ništavna. Školja pokraj puta, ušuškana peskom sija nekim čudnim sjajem. Pesak oko nje svu njenu lepotu ističe i čuva je od vetra i kamenja vremena. Samo da pesak ne odleti, da je ne razotkrije dan i ne pronađu je oluje što slede. Oko nje je i ta čudna i nestvarna zelena magla. I onda razmišljam kako je moja staza, moj pesak. Valjda joj nema kraja, valjda je ova staza u mirnoj luci mog života. Hodam, a sumnja mi stopala zariva dublje, zaorala sam zemlje mrak i ukopala se. Još sam na njoj, u noj...kako god. I ne branim se. Prijaju pijani dani, vetrovi što šibaju, prija oluja reči i snova. Prija. Ukopavam se, propadam još dublje,..možda i jesam, nekako, delić te staze. Možda ću postati vremenom.

Sirotinja

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   21/8/2010, 9:29 pm

Svu noc su prolazi,nenaviknuti na nemastinu na sirotinju koja ih je snasla u zlom vremenu.U zlom dobu koja ih je zatekla.Gladni,umorni bez sna nisu ni sami znali kuda ih put nosi.Nisu znali ni kuda idu,mozda u potrazi za korom hleba.Gledali su u zemlju,od stida od srama ni sami ne znajuci sta ih je snaslo. Pogled uperen u nebo,da li postoji nada,crna i naduta lica...traze traze neko skloniste,mozda neko stepeniste kroz koje se ulazi samo jednom.Da li postoji neka uteha za njih?Mozda novi dan,neki novi komad hleba i ruka ispruzena.

Busenje

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   21/8/2010, 10:30 pm

Стајао сам, негде на столетним вресиштима, међу бусеновима повијене траве. Стајао сам пред зидом, непремостивим зидом беспућа које се ка обзорју ваљало. Негде у тами, прошлих будучности, међу световима који су умирали и рађали се, глас Бога, глас Ђавола, одзвањао је временом. А онда, претворио се у неми шапат, једва чујан. Пустили су ме, мој пут је онај напред, одбацујем све што знам, оно што сам научио. Тамо, напред, полако, сивило је добијало боју, обрисе вековних шума, птица. Мора су хучала, велики таласи разбијали стене и хриди, време је стало, овај пут заувек. Коракнуо сам, осетио да постајем, луталица између времена и светова који су се рађали, и умирали, овај пут, само за мене.

Острво

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   21/8/2010, 10:54 pm

Ostvo moja oaza tisine i mira.U njoj nista ne zaboravljam.Cesto joj dolazim.Tu placem,radujem se i ponovo radjam.Skrgucem zubima i sve svoje tuge tugujem.Nestajem u njenoj tisini,plovim vodama izgubljenim i prepustam se njenom huku.U njoj pronalazim onaj vecni spokojan mir,dok je sunce negde duboko u svome zatonu.Tamo se ucim strpljenju,odmaram se i izostrujem sluh i mislim mislim o nekome ko je svaciji a u stvari nije niciji.U njoj zurno bezim,spletena slutnjom novorodjenceta.

Plasljiva

Nazad na vrh Ići dole
midjika

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   22/8/2010, 1:31 am

Da, sećam je se, žao mi je nje. Od početka. Od rođenja. Bila je onaj kamen dragi pod ljuskom običnosti. Možda je samo trebao neko da se pojavi i malo je bolje pogleda, skine oplatu vremenom. Nauči je, pomogne joj da sebe izvaja, izvuče iz nje sve lepo. Plašljiva je ptica koja je živela u kavezu, njene boje nisu izbledele, ali su potonule, duboko, u mrak. I nije svejedno gurnuti srce u mrak i krenuti u potragu za bojama. Valjda to može samo neko ko je hrabar, ko zna da u mraku sija, ko je hodao sličnim stazam.

Preterati

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   22/8/2010, 9:49 am

Preterala sam kada sam dozvolila da posle toliko godina ti poklonim srce i sva svoja osecanja.Nisam trebala jer sam s time izdala sve svoje uspomene,sve one dodire i poljupce koje sam cuvala i sahranila sa njim.Preterala sam sto sam ti svoje poverenje na dlan stavila,njega izdala a obecala sam da to nikada necu uraditi.Izdala sam svoj svet tame i tisine s time sto sam ti otvorila vrata i u moj zivot je ponovo usla ona svetlost u kojoj sada buncam,ponovo krvarim jer su mi rane ponovo otvorene.Da li sam preterala,to sto ponovo volim,sto mi srce gori usnama i sto ispijam jos jednu igru ljubavi.

Zrno

Nazad na vrh Ići dole
midjika

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   23/8/2010, 9:33 am

Zrno. Posadiš ga i klija. Rodi se cvet, hleb, drvo. Hrabro je to malo zrno dok čeka da sunce ugleda. Pod zemljom je mrak, smrt, prošlost neka neiskopana. Želja za suncem mu daje snagu, da izdrži, da se izbori sa svim strahovima i mrakovima. Onda krene, klija, kliče i raduje se svakom danu. Prijaju i vetrovi, i oluje, i sve prihvata i biva sve jača biljka. Onda se pojavi neko sa željom da biljku potkreše, oblikuje, napravi bonsai od nje, da je čuva u prozoru, divi joj se, reže i obrezuje je kako želi. Dok čeka na prozoru novi dan i sunce jedina snaga su joj raščupane i vesele breze u susednom dvorištu. Mogla je biti breza...

Potkovica

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   23/8/2010, 6:09 pm

Остани тако, као краљица на трону, тако лепа и горда. У коси ти је остало сунце, онако нежно записано, на раменима преливено. Остани тако на трен, још један мали трен. Нека тајна остане, испод твојих капака, у твојим очима. Нека остане, без ње, ти не би била ти, без ње остала би празнина. Допусти да ти дам, од сна створену, малену потковицу, онако за срећу, онако обично, са делом лепоте и дивљења. Допусти ми, да дарујем, онако срцем, обично, несебично и лепо. Теби.

Оковано

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   23/8/2010, 6:19 pm

Okovani su svi moji snovi koje sam skupljala i u kojima sam se budila nasmejana.Da skupljala sam ih u svakom novom jutru.U njima sam se spasavala od tuge,snovi su mi brisali suze...a onda jedne jesenje noci.Ti mrkli surovi oblace okovase mi zauvek snove,vezase ih u lance i zauvek podjose.Iz tisine si mi srce izvadio,sve uspomene otkucao i kroz fijuk vetra sve moje snove poneo sa sobom.Sada lutam,trazim molim da mi se vrati ono sto je moje,da vise ne zavijaju sirene u mojoj glavi.Hocu svoje snove nazad,jer to je moje najvece bogatstvo.Hocu samo ono sto je moje.Hocu da ih obucem na sebi,kao najlepsu cvetnu haljinu,hocu da se ujutru probudim ponovo sa onim osmehom...hocu ali ne mogu.

Cadjava

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   25/8/2010, 7:54 pm

Сама као поцрнеки долап, ту негде близу, чађава верига над угашеним огњиштем. Као споменик једног времена, као обелиск таме. Обасјана сунцем јутра, дахом ноћи окована, у лету и зими, над огњиштем напуштеним у лутању је остала. Заборављена, више не сања. А некада, ватром окаљена, јака и смела, живела је за грају деце која су трчала, за руке које су је дирале, за очи што пламен су гледале. Сада сама, прати време, као сат без клатна нем, на зиду негде крај довратка, успомена прошлости, спава.

Површина

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   25/8/2010, 8:47 pm

Srela sam je na jednom putu,putu dvoumljenja.Prosla je kroz moj zivot i pretvorila se u nevidljivu cesticu.Ta povrsina je jednoga dana pretocena u proslost nazvanom tuga.I ne znam da li me je u toj proslosti prevarilo vreme,da li se mozda iskralo ali i danas mogu da cujem ispovest svoje duse.Ona kad tad ispliva na toj nekoj povrsini.Koliko god da su mi snovi gusti i uvijeni u paprat koje ih guse,ja se borim snjima u svim ovim kosmarnim nocima I moram da se smesim dok gledam darove ovozemaljske i celicim se da bi u nekim trenucima mogla da prevazidjem i samu sebe. Da nadvladam svu onu bol,tugu,gorcinu i cemer natalozen svih ovih godina.Moram da skupim tu toplinu.Ceka me raskrsce...

Kopriva

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: pitalice   

Nazad na vrh Ići dole

pitalice
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 5 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Sledeći
 Similar topics
-
» Narodne zagonetke, pitalice, poslovice..
» Ozbiljne pitalice sa smiješnim odgovorima
» pitalice - ili kako je od obične igre nastalo nešto kreativno
» Neozbiljna pitalica, bez filozofije molim

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Naša autorska dela- piše se i čita u temama ispod naslovne :: Kako igrom stvoriti misao ?-
Skoči na: