LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Share | 

pitalice

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
Masada
Administrator

Muški
Broj poruka : 12052
Godina : 55
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: pitalice   9/6/2010, 8:38 pm

Говорила је да ће дођи, да ће се вратити. Говорила је да је чека у једном подневу, у једном дану, тамо где су говорили да ће бити увек када подне откуца. Одлазио је, стајао, гледао туђа лица, није долазила а рекла је да ће стићи, некада док га је љубила. Пеку ме ране - прошапутао је - пеку. Онад је кренуо, полако без освртања и никада се више није вратио једном подневу и једном дану.

Пијанац

http://poezija.6forum.info
Raskolnikov

Broj poruka : 14
Datum upisa : 24.05.2010

PočaljiNaslov: Re: pitalice   9/6/2010, 9:20 pm

zivot iza njega...dug i tezak..vrijeme koje je stavilo bore...na licu njegovom..osmjeh je zaboravio...zauvijek...smiju se ostali njemu pijanom..sa svojim licima punim bora smijalica..sebe ne vide..jer prasinu sa ogledala ne sklanjaju..znam da je to razlog..vjerujem da je to..

Predstava je zavrsena...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski
Broj poruka : 88790
Godina : 40
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

PočaljiNaslov: Re: pitalice   9/6/2010, 9:24 pm

Predstava je zavrsena. Zasto covece ne skines napokon tu svoju masku i pokazes svoje pravo lice.Hocu da vidim ko si?Sta si?Sta hoces od mene.Zasto se tako podrugljivo smejes na svaku moju rec iskazanu,na misao jos ne dorecenu.Zavese su odavno spustene pocni da igras svoju ulogu zivota.Vreme nije bas na tvojoj strani.Istina uvek na kraju izadje na videlo.Pokazi svoje pravo lice.

Pogled koji ne odgovara

http://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   10/6/2010, 4:46 pm

Гледала ме је, толико пута, моје лице, онај мој, како је говорила, безобразни осмех. Да, гледала ме је и увек су њене очи говориле. Говориле су о морима, пустим обалама, о свему лепом што сам могао замислити. А онда, једном, срео сам њен поглед, у једној вечери зиме. Срео сам поглед који не одговара на моја питања, срео сам га али га нисам разумео. Не разумем га ни сада, после толико година.

Поља жита

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   10/6/2010, 5:21 pm

Zvezdana prasina koja klizi niz prste,najlepsa su polja zita kada vetrovi urlicu poljima tim.Da li si ih nekada cuo?Na njima jedino sunce odmara svoje zrake,dok oblaci pocivaju grleci nebo.U svakom tom zitu je po jedna zvezda,da li moses da sagledas njen vrh?Kada mi se zamore oci od tog sjaja,pamtim samo ono jedno zrno koje cuvam u srcu.

Uzdah stoleca

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   10/6/2010, 6:47 pm

Легенда каже, постоји извор са кога само једном можемо пити. Негде у уздаху столећа, отвара се земља, камени зденац се раствара и испуни месећевом водом, тек за трен, за један кратак трен. А онда, онда се камен затвара. Када јутро дође у њему остаје по која кап росе која је заробила месечеву срму. Јесмо ли довољно будни да нађемо тај зденац у трену када вода живота ври у њему без укуса пелина ?

Дивљи бршљан

ladykatarina

Ženski
Broj poruka : 308
Godina : 61
Humor : uvek raspolozena i nasmejana

PočaljiNaslov: Re: pitalice   10/6/2010, 8:29 pm

Bila dam na pravoj ;ivadi, ne iz snova, ali kao da je iz snova. Ulazim ja u taj caroban i sareni svet, i osetim dah lepote. Bujna zelena trava pozutelu kisu je krila koju zemlja nije progutala. Oko mene poigravale se carobne boje prirode, crvene bulke i poljsko sveca ljubicasto, belo zuto. Kao da ih je neko cudnim rasporedom posejao po svojoj volji, ipak, osetila sam harmoniju i savrsenstvo bozijom rukom stvorenu. Sunce mi je kozu przilo do bola, a vetric oko mene se trudio da ublazi tu slatku patnju. Oko mene sve sareno, da sarenijene moze biti, u trenutku pomislim i raj bi takav mogao biti.
Poljsko cvece nisam donela, jer ono ne moze na drugom mestu da zivi. Mozes je poneti na platnu naslikanom i setim se ja Vn Goga i tebe.
Livada, kao iz snova,beskrajna, nigde puteljka, pa me na trenutak i strah uhvati, zarobi me lepota.

Raj
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   10/6/2010, 8:52 pm

Raj,to je onaj zrak koji kod mene izgori,kada udari u oci i kada mi se mrakom uspavaju cula.U raju vidim samo svoje slepilo,jer tek tu te ocekuje svo ono otkrivanje.Ponekada sama pomisao na raj mi probada kosti,hladno mi je i lajem na jos jednu noc koja dolazi.Izgleda sam zakasnila za tu stanicu.Moja stanica se drugacije zove.

Otudjeni u mrznji

Nazad na vrh Ići dole
midjika

Ženski
Broj poruka : 7357
Godina : 42
Humor : pa nije bas cunami, ali ima ga:)
Datum upisa : 04.03.2010

PočaljiNaslov: Re: pitalice   11/6/2010, 4:27 pm

Otuđeni u mržnji jer uspeli nisu a žive kao. Kakva laž. On u svom svetu, pare,pare, pare...Ona u svom. Probudi jee dan, jutro, kvadrat jutra joj u oko upadne, par kilograma granja stare jelke i pesma porodice vrabaca. Onda lepu sliku zameni tiganj, jaja na oko i gomila sudova. Namerno se prljaju, razmišlja ona i sudovi su se urotili protiv nje, šu, šu, kao tera magiju. Naliva vodu za pasulj i razmišlja kako deca umiru od žeđi tamo u nekom prašnjavom selu, a ona u dve vode pere zrnevlje, da na želudac lakše padnu, da se manje prdi.Onda se krije u dovratku i sluša smeh, sluša let igračke kroz vazduh i lelujanje zavese. Oni žive otuđeni u mržnji, a deca rešavaju zadatke iz matematike, koriste dezodorans kao pištolj i ubijaju peškir, veš mašinu i jedno drugo. Oni žive otuđeni u mržnji, a deca se smeju, eno, opet ih čujem.

Paralelan život

kroz vazduh ne plivam, kroz vodu ne letim...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   11/6/2010, 6:17 pm

Nevidljiva kapija kroz koju nesvesno prolazite,nestajete i nikada se u tom svetu ili u tom zivotu vise ne pronalazite.Prosto ste izgubljeni u njemu,tumarate,lutate trazite izlaz,hocete nazad ali jednostavno povratka vise nema. Prva asocijacija na ovu pitalicu mi je bio ep o Gilgameshu gde ratnik odlazi u paralelni svet ali je taj paralelni svet ustvari pakao.

Olovka pise srcem.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   11/6/2010, 7:45 pm

Бели папир, једна оловка, једна рука која је држи. Погнута глава, цигарета која гори. Мисао, одведена негде у ходнике времена, лута. Цвркут птица, црвено сунце, граја деце. Вече се спушта, вруче, летње. Одише спарином. Очи. Лутање погледом. Мирише липа. Негде у глави, одзвањају капи кише, кише која је некада падала. Црни траг остаје на белом папиру. Оловка пише срцем.

Врх гора

Tea

Ženski
Broj poruka : 29139
Datum upisa : 20.07.2009

PočaljiNaslov: Re: pitalice   11/6/2010, 10:37 pm

Na vrhu onih gora, na severnoj obali mora, nalazi se jedan grad i u njemu pustinjska oaza, gde se jedan redak cvet radja. Na vrhu tih gora postoji jedna livada, puna potoka i hlada, sunce koje se iza brda prikrada, iza onih gora, na kraju mora, gde se ljubav radja, gde mir i radost vlada.

Polje puno maslacka.

Poslednji izmenio Tea dana 11/6/2010, 11:23 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   11/6/2010, 10:52 pm

Otvorilu sam nedra bez savesti i stida,suncu...na tom polju punom maslacka.Pustia sve svoje jadi i stavila potpis na usnama tvojim.Prvi put maslacci nisu odavali boju tuge,samo sam videla sjaj tvoga oka u njima.Uzivala sam u svakom trenutku,kao u raju,gde se rajsko vino na tom polju tocilo.

Ponocna jara

Nazad na vrh Ići dole
Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   11/6/2010, 11:12 pm

Rasplela sam um na jastuku mastanja, noc je duboka i mesecina plava, naviru secanja, pocinje ponocna igra i jara, negde sa horizonta cuje se pucnjava, vatromet zelja, u nepoznatom gradu spavam, da li ova noc ima kraja?

Razboj srca.

Ženski
Broj poruka : 7357
Godina : 42
Humor : pa nije bas cunami, ali ima ga:)
Datum upisa : 04.03.2010

PočaljiNaslov: Re: pitalice   12/6/2010, 1:44 am

Ušla sam na prstima u sobu. Čulo se isprekidano disanje, suza je kanula na pod. Pod svetlom sveće podrhtavale su grudi srca na razboju. Prišavši lagano, da ga ne uplašim pokidala sam okove i privila ga na grudi. Slobodno si, šaputala sam...

Hoćeš li mi ikada oprostiti

kroz vazduh ne plivam, kroz vodu ne letim...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   12/6/2010, 2:01 pm

Hoces li mi ikada oprostiti sto nisam posla s tobom kada si me zvao,kada si me preklinjao i molio.A ja nisam imala hrabrosti ostaviti sve ovo i okrenuti se i poci za tobom.Hoces li mi i sada kada te nema,oprostiti sto si mi u mislima sto te se setim,sto sam se ko kukavica pustila na put da krenes prema meni,ne znajuci da ti je to poslednji put.Svaki korak je krivac glavni...i bolje mi je da cutim jer mrtvi,voljeni ne traze oprostaj,oni su sve oprostili.Oprostaj moram potraziti u sebi.

Tudje prste osecam

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   12/6/2010, 2:51 pm

Налети мисао, нека скривена, прелети пред очима, неко сунце и нека врева града у неком подневу. Однекуг долете твоје очи, руке. Вртлог свести учини остало. Врати нам све, осетимо ветрове и кише, хладни прсти траже цигарету у џеповима капута, трамваји који пролазе, лагани снег пада, бацајући сенку таме. А онда, све нестане, неко ме позове, туће прсте осећам, све се угаси, до новог круга на води, који ће доћи у мирису липа и тишини поночног сата.

Пепео и прах

ladykatarina

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   12/6/2010, 3:46 pm

Vec davno je postalo sve pepeo i prah, kada sam ti poslala oblake punih suza.vatru tu da ugase. Vatru sto si upalio, u nekoj bezvrednoj noci, oganj, koji je trebao vecno da gori. Na mojoj kozi ostali su oziljci opekotina, koje se nemogu obrisati. Kao tetovazu ih nosim i danas, tetovazu koja se stavlja valjda zbog nekog trajanja.
Nazad na vrh Ići dole
ladykatarina

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   12/6/2010, 3:48 pm

Bezvredna noc
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   12/6/2010, 8:17 pm

Sve moje noci su bezvredne jos od onoga dana kada sam izgubila sanI jos sam u potrazi...jos samo malo za njim.Sve te noci svih ovih godina imale su tezinu jednoga tela.Ubijala me ponekada slutnja javom,te noci su mi bile vrt nicega.Tezina koju malo ko moze da razume.Kosmar koji nije bio tren,vec tmina i vesalo koje mi je dolazilo svake noci.

Noc u ocima

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   13/6/2010, 12:38 am

Ти имш ноћ у очима и дан у коси. Имаш и мирис липа на длановима, онај мирис липа касног пролећа који не бледи у хладним данима зиме. Имаш и име уткано у звездама севера. Имаш и огртач сан на коме виле испредају месечину. Имаш и речи којима си обасјана када јутро заруди руменом. Аја, шта имам ја ? Тек једну успомену о којој заувек пишем.

Испод старог кестена

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   13/6/2010, 10:58 am

Ispod tog starog kestena prvi put si me poljubio.U svim onim godinama kada sam te cekala uzalud dok sam se nadala tvome dolasku.Docekala sam te,a onda je usledila osveta moje pobede.Rekao si mi da trazis srecu,i da nisi znao da je ona tu pored tebe,dok si skupljao plodove kestenja i davao mi.Pogled ti je bio tuzan i pomalo igubljen.Govorio si mi da su ti se tek sada otvorile oci i da si video sta si izgubio...govorio si.Da govorio si mi o lepoti cveta,i ptici u letu.Ali ja nista to vise nisam videla.

Samo svrati

Nazad na vrh Ići dole
Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   13/6/2010, 11:29 am

Само сврати, примићу те без имало стида и срама као што сам те и до сада примала. Само сврати јер код мене не постоји више ништа, ниједна спона што ће ме везати, па чак ни оно за чим сам читав живот стремила и сањала. Сврати, јер ја сам већ одавно изгубила тло под ногама од оног дана када сам те срела, твој поглед и твој додир везао ме за сва времена.

Идем даље.

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   13/6/2010, 12:26 pm

Idem dalje jer tama i mrtvilo su sada iza mene,predodredjena sam za pricu koju moram da odzivim,da je ispricam i da ostane iza mene.Moram dalje bez buncanja,podignute glave i bez otkrivanja zabluda.Ako to ne uradim,moje sidro ce zauvek ostati na dno.A na tom dnu povucicu i mnoge druge.More je suvise duboko,isplivacu ali pored mene ima dosta neplivaca.Zbog njih upravo idem dalje.

Kap vina u pesmi

Nazad na vrh Ići dole
Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   13/6/2010, 2:17 pm

U toj pesmi pominju se njene usne boje vina, poslednja kap u vec prepunoj casi bola. U toj pesmi u tom stihu otvara se poezija u kojoj glavna balerina plese u casi vina, u casi jeftinog fina. U toj pesmi su i sva secanja koja ostavljaju crvene tragove na njenoj beloj haljini, zauvek neizbrisiva.

Gori vatra.

Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   13/6/2010, 4:51 pm

Негде на истоку, гори ватра паганских богова. Богова о којима сам ти причао у неким ноћима без месеца, у ноћима као што је и ова била. Сећаш се, или си све бајке заборавила ? Ја нисам, јер бајка живота тече, као и бајка коју смо исписали на поночним кишама које су падале на наша рамена, бајка плочника и корака. Питам се где си, понекад. Не понављам то више свакога дана, јер речи коју ти упутим, нестају некуда, у понору других речи и питања.

Велико плаво

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   13/6/2010, 5:32 pm

Veliko plavo more poput one biserne skoljke,koju sam jednom nasla i izgubila.Sada je sakrivena na dnu toga velikog plavog mora.I ceka...ceka da bude ponovo pronadjena.Kao sto ja cekam svoga mornara,koji ce doci i povesti me negde u neku caroliju sanjivog treptaja,u neki drhtaj strasti.Dok listovi budu saputali jednu jutarnju svezinu na obali pustoj.

Dane u beskraje brojim

Nazad na vrh Ići dole
Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   13/6/2010, 5:55 pm

Osecam miris reci, pri svakom izdisaju cigarete, miris koji mi prolazi kroz nozdrve, kroz usta i sve pore hipotalamusa. Sedim i brojim dane provedene u beskraju prepune zelje i cula. Zidovi moje maste slikaju bajku svojim prstima u ogledalu imaginacije.

Ekstaza bola.

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   13/6/2010, 6:07 pm

Vreme u kojem stojim.Jedino plesom pustam da ta ekstaza bola izadje iz mene.Na taj neki nacin je pustam...dajem joj ventil,po malo je oslobadjam od sebe ali ne sve.Onu slatku najsladju bol zadrzavam ne dam je od sebe.Uzivam u njoj kao mazohista,i ne zelim nigde da pobegnem od toga.Ne postoje vise te ruke i ti nokti koji mogu toliko vise da zagrebu i da vise u zivotu bilo sta me zaboli.Osim onoga sto je iza mene.I ostrica brijaca je sada toliko zaledjena kao i moja dusa.
Veruj mi uzivam u svakoj svojoj ekstazi bola i nemira.Jer to sam u stvari ja.

Nisam siguran da postojim

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   13/6/2010, 6:24 pm

Нисам сигуран да постојим, понекад, када ме тама прекрије, када ноћ не проговара, када сабласти лутају. Миран и усправан, статуа од камена, чувар мира и ноћи у којој нећеш доћи. А опет се надам, да ће јутро донети твоје кораке, да ће врата зашкрипати и да ћеш ме тихо пољубити, као некада док си ми се врачала из твојих немирних лутања.

Играчка

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   13/6/2010, 9:06 pm

Hteo je da me poljubi,okrenula sam glavu jer mi je svaki njegov poljubac bio vise mrzak,gadio mi se.Hteo je polako nezno da me zagrli i da mi kaze da me jos uvek voli,dok je svojom rukom prelazio preko mojih ledja.Svaki njegov taj dodir me je prosto vredjao dok je on umirao za mnom.Dok mu se strast budila u svakom pogledu bacenom u mom pravcu.Gledam ga i mislim se zasto je ovaj covek postao igracka u mojim rukama?Jeli to zbog toga sto u meni vise nicega i nista ne postoji.Da li je lepo igrati se i navijati emocije kao stare igracke,i odbacivati ih kao da nikada nisu postojale.

Nestani u noci

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   13/6/2010, 11:37 pm

Хајде, нестани у ноћи сада када те пуштам. Хајде нестани, јер ако ту будеш била док небо кидају громови, док ветар око нас иде, док липа у коси ти мирише, ја ћу те љубити. И нећу стати, никада нећу стати више. И таржиће те, викаће твоје име али нећемо их чути, јер некуда далеко ће нас однети наше жеље и додири. Ево, капи неба падају лагано, зато нестани јер ако останеш, ја ћу те ноћас заувек свима украсти.

Врх таласа

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   14/6/2010, 6:55 am

Plesala sam igrala sam svi su bili odusevljeni sa onim sto vide.Mnogi su mi prilazili,stidljivo,bezobrazno,zagonetno.Svi su zeleli da znaju ko sam i odakle sam ali ja sam uvek kada je bilo najsladje nestajala.Kao onaj san jutarnji.Nestajala sam jer sam se plasila onoga sto se moze dodirnuti,sto se moze osetiti a to je upravo taj vrh talasa na kome nikada nisam bila.Sta je to ustvari na tome vrhu?Ljubav.Sta je to ljubav?Da li cu je prepoznati ako je sretnem?Da li ona ima svoju boju,miris i ukus.Ne znam.A onda sam ugledala dva puta...put bespuca i put svetlosti.I sada se pitam kojim putem da krenem da bi stigla do tog vrha.Bojim se...nemam hrabrosti za tolike visine.

Svaki covek pati

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   14/6/2010, 6:23 pm

Када падне ноћ, када тама прекрије град из сенки на зиду, на неком усамљеном месту, долази патња. Исцерена, убилачка, стеже срце попут демона ноћи. И говори шапатом, прича 0 ономе чега нема, ту сред таме и тишине. Сваки човек пати, и тражи траг немоћи да би патњу подигао на пиједестал господара. А онда, када натопимо душу тинтом црнила, када се придигнемо из полумртвог сна, на белом папиру пред нама, црном тинтом исписан, остаје живот.

Умети нешто

Ellen

Ženski
Broj poruka : 1466
Godina : 37
Datum upisa : 26.06.2009

PočaljiNaslov: Re: pitalice   14/6/2010, 7:17 pm

Umeti nesto,ume svako.Ali umeti nesto posebno je privilegija samo nekih.Ja umem nesto...umem da volim.Shvatila sam to u samo jednom jedinom znaku.Umem da dajem, a ne samo da uzimam.Umem da razlikujem korov od cveta,umem da ulepsam zivot nekome na ovome svetu.Umem da budem covek u ovome vremenu.Zar to nije umetnost.Umem da prepoznam sjaj necijeg oka,neciji pogled tuzan...umem da budem i zena i cvet.Umem nesto jer sam upoznala tebe.

Lov na srecu
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   14/6/2010, 8:07 pm

Како кренути у лов на срећу ? Понети неку замку ? Не, замка не може помоћи јер срећа ће побећи из ње, првом приликом када види да је преварена. Можда замолити амора да пође са вама ? Амор, то је онај мали дебели са крилима. Не, Амри не постоје, тако да и ово отпада. Ма понећу само погледе и пољупце, понеку мисао ишчупану из дневника, свог или туђег, понеки додир и реч. Понећу само то, мислим да је сасвим довољно.

Свети крст

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   14/6/2010, 9:30 pm

Sveti krst utihnuo pod ovim jezivim svodom.izgubio se pogled na tome krstu.Koje je ostalo na nekom zgaristu.A na tom zgaristu ostala su samo prazna gnezda i pokosene molitve.U daljini cuje se zov za pomoc,zov za spasenje i nova svetlost pod kojom ce se sklonoti svi.Ali prvo moramo se resiti onoga greha da bi mogli videti taj krst sveti.

Drvo zivota.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   15/6/2010, 1:54 pm

Један стари мудри храст, негде у шуми векова говори језиком заборављеним. Пева еп, о витезу и вилама, о чаробници високих гора, пева о ветру севера и звездама истока. Једном, када будем ходао чаробном шумом постанка, доћи ћу до мудрог старог храста који памти векове и страдања, доћићу да га послушам и научим стари заборављени језик да бих исписао причу о дрвету живота.

Циклама

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   15/6/2010, 5:33 pm

Stalno sam nosila tu ruzicastu haljinu koja ga je podsecala na miris poezije voleo je boju te moje haljine jer ga je podsecale na ciklame,miris jednog avgustovskog leta koje se vec polako priblizavalo kraju.Secam se recitovao mi je Petrarku koga sam obozavala...recitovao mi je o ljubavi ceznji i tuzi...recitovao mi je.A onda izgubio se u svetu zaboravljenih osecanja.

Zelena boja usamljenosti

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   15/6/2010, 5:44 pm

Посвета чекаоницама, болницама, затворима, станицама. Како убити лепоту зелене боје ? Једноставно, окречите зидове тих места до висине 1, 80 м.

Боја живота постаје суморна, некако одбојна и хладна. Нема мириса, нема ничега сем изгребане белине која се пробија од негде испод. Тужно, како обичан зид убија лепоту. Зелена боја усамљености, преливена лудилом неког ума. А напољу, у сунцу миришу липе, жути плодови, мирисни, помешани са зеленим лишћем јуна. Прелепо, зар не ?

Тореадор

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   15/6/2010, 6:31 pm

Borim se sa tim bikom,bez obzira sto ga se bojim,strah me je.Ali moja zelja je jaca od svakoga straha.Ta snaga mi daje novu ideju.Volim kada me gleda pravo u oci,ne necu pogled skinuti sa njega,ne smem, ako ga sklonim videce da sam uplasen.To vam je kao i u zivotu.Gledaj pravo u oci,i ne dozvoli da te strah zaustavi u bilo kojem pohodu.Pobeda je zagarantovana.

Otkud vam pravo

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   16/6/2010, 6:20 pm

Откуд вам право да отварате врата на која нисам куцао. Ја не припадам Вама, ја припадам себи. Мој пут је лутање између ваших светова светла и таме. Оставите ме, идите својим краљевствима, ја сам моје одабрао. Прихватите оне који вас желе, ја моје грешке окајавам сам а ви, ви никада нећете схватити шапат анђела и демона које сте оставили на мојим раменима. Говорите, причајте, једном ћете се уморити, истрошити све речи и фразе које здушно остављате у написаним књигама зла и добра.

Рој звезданог јата

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   16/6/2010, 6:57 pm

Pitali su me sta je to roj zvezdanog jata?To je sav onaj sjaj na obali,kada se naginjes ka lepoti spasa a ispred sebe gledas samo put uzasa.Mozda zvuci malo nerealno ali je bas tako.Taj roj zvezdanog jata je za mene jedan zamisljeni breg koji mi dolazi iz glave i na njemu gorim a nemam sjaj.Ostavljam nebo,skupljam dusu i grlim oblake koje grle zemlju bez zvezdanog jata.

Mehuric sapunice

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   16/6/2010, 8:12 pm

Ноћ нестаје у трену, као балон од сапунице дирнут прстом детета. Мирис јутра долази, непозван. Волео бих, не знам ни сам шта бих волео, нова пиатања се рађају. Лете ту у неповезаном низу ишчекивања. Желео бих да трен постане вечност, тиха и нема. Вечност без звука који ће осакатити тежину која притиска моје груди хиљадама мисли и немира.

Како скочити некуда у празнину ?

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   16/6/2010, 8:19 pm

Ja stalno skacem nekuda u prazninu a znate li kako?Evo reci cu vam.Kada vetar spusti svoje kapke i kada ti niko ne pozeli laku noc onda ti se ugase sva svitanja.U tom ugaslom svitanju je u stvari ta praznina.Ona je nekada strasnija i od samog neugledanja.To vam je kao da letite u bajku.A kako skociti vrlo jednostavno,posvetis se tisini,zasijes dobro sve one rane po sebi i vec si u tom bespucu.Lako je skociti,ali jako tesko je iz te praznine vratiti se.Moze samo ako naletite na pravu ruku,i ako tu ruku ponudjenu prihvatite.

Potrazi me u daljini

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   17/6/2010, 8:17 pm

Потражи ме у даљини, у измаглици снова, тамо на ивици ноћи, пре но нестанем у свитању. Позови ме, да бих остао, у углу твога сећања, као део времена кога више нема. Позови ме, нека слова мога имена остану на твојим уснама. Позови ме и тражи ме у даљинама које нестају у звуку таласа сна.

Звоно на вратима

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   17/6/2010, 9:18 pm

Nocas se ljubimo poslednji put,izmedju dva uzdaha.Samo dodji tiho,kucaj ne zvoni na vrata.Znam doci ces korakom lakim,mislima svojim a ja cu ti govoriti cutanjem dok se predajem poljupcima tvojim.Cutanjem cu ti pricati o stazama rosnim u snu,o onoj klupi za dvoje.I o onom fenjeru koji se tada ugasio zauvek.Nocas te ljubim poslednji put.

Kad zadrhte zvona

Nazad na vrh Ići dole
cat09

Ženski
Broj poruka : 286
Humor : branim se osmehom...
Datum upisa : 18.02.2010

PočaljiNaslov: Re: pitalice   17/6/2010, 9:51 pm

Kad zadrhte zvona u carstvu vremena, kad dođe nam taj tamni čas, misli lete daleko, daleko, sažimamo i život i sve oko nas. Kad zadrhte zvona našeg života, i tama i smrt pozovu nas, nećemo više pevati pesme, nikoga nema više od nas. Kad zadrhte zvona, o nemili času, ne budi me da vidiom taj tren, kad zadrhte zvona, ne otvaraj vrata, kad zadrhte zvona, više nema nas. (ispade pesma od ovoga...)

Kad misli poteku...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: pitalice   17/6/2010, 11:03 pm

Hocu da sedim sa jednim likom u parku,nije mi bitna prica,razgovor bitne su misli koje su protok izmedju nas dvoje.Ne zanima me nista o njemu,ne zelim nista da ga pitam,ne zelim o njemu nista ni da znam.Jer njegov osmeh govori vise od svih reci.Ne zelim da misli poteku jer u njima je ritam moga srca,cuce ga mozda ce se prepasti.Cekam srecu i onaj tocak koji udara u zid i staje.Moje misli bolje da stoje,ne zelim ponekada nikome da ih ispricam.Imam samo toliko hrabrosti da neku od njih pretocim samo belom papiru.

Kraljica drame

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški

PočaljiNaslov: Re: pitalice   19/6/2010, 2:38 pm

Под светлима, плеше и говори. Њене босе ноге додирују топле даске позорнице. Бела хаљина Антигоне, увојак несташно лелуја. Глас дрхтав, очи упрте некуда где би небо требало да буде. Овенчан страх улоге. Без маске, сузе и понос, краљице драме.

Трактат

Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: pitalice   

Nazad na vrh Ići dole

pitalice
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 11Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeći
 Similar topics
-
» Narodne zagonetke, pitalice, poslovice..
» Ozbiljne pitalice sa smiješnim odgovorima
» pitalice - ili kako je od obične igre nastalo nešto kreativno
» Neozbiljna pitalica, bez filozofije molim

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Naša autorska dela- piše se i čita u temama ispod naslovne :: Kako igrom stvoriti misao ?-
Skoči na: