LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Delite | 

Podsvest

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Beskraj

Ženski
Broj poruka : 58698
Godina : 41
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

PočaljiNaslov: Podsvest   30/1/2010, 8:25 pm

Da li verujete u podsvest i koliki ona uticaj zapravo ima na nas zivot?
Da li su nase najvaznije odluke vodjene ne samo intuicijom vec i podsvescu?
Dali vam se ikada desilo da ste uradili nesto za sta mozete okriviti vasu posvest da je upravljala vasom odlukom?

http://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Dragana

Ženski
Broj poruka : 104
Datum upisa : 28.11.2009

PočaljiNaslov: Re: Podsvest   4/2/2010, 9:02 pm

Trebali bismo najprije definirati ; što znači podsvijest .

1. Razmišljaj o dobru, i dobro će da slijedi. Razmišljaj o zlu i ono će isto tako da slijedi. Ti si ono o čemu razmišljaš najviše vremena.
2. Tvoja podsvijest se nikad ne prepire s tobom. Ona prihvata ono što joj tvoj um zapovijeda. Ako kažeš: “Ja si to ne mogu priuštiti”, to može da bude [...]

Mislim da je upravo ovdije objašnjena i slažem se sa ovom činjenicom . Koliko će nas naša podsvijest u životu voditi , ovisi o nama samima . I našoj svijesti o ispravnom .
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Podsvest   4/2/2010, 9:26 pm

Slazem se Dragana sa gore tvojim navedenim pisanjemevo na primer jedna podsvesna situacija.

Pa recimo da podsvest pamti mnoge stvari koje svest ne ....Na kraju se posle neke odluke o prekidu veze npr uhvatis da je ta odluka donesena na osnovu nekog iskustva koje je ostalo podsvesno zapamceno i ta podsvest je zapravo kriva za tu odluku...

Cisto sam dala neki banalan primer.

Nazad na vrh Ići dole
lucija

Ženski
Broj poruka : 2987
Godina : 44
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Podsvest   5/2/2010, 11:13 pm

podsvijest jaca od svijesti...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Podsvest   5/2/2010, 11:36 pm

Sve sto nam se desava,belezi se u podsvesti. Podsvest je i aktivator dogadjaja,tako da ono sto nam je podsvesti,to ce se aktivirati u spoljnom svetu. Ako razmisljate pozitivno-pozitivno ce da vam bude,ako razmisljate negativno-znate i sami. Tu nema nikakve velike mudrosti. Problem je u tome sto ljudi ovo ne shvataju ozbiljno. Ljudi ne shvataju da su oni zaista sposobni da kontrolisu svoj zivot. Kontrola nad svojim zivotom nije nimalo egoisticno shvatanje. Mi biramo na koji nacin cemo to da uradimo i moramo biti svesni da smo mo takodje odgovorni za svoje postupke. Da skratim-podsvest je veza sa Svemirom. Svemir je beskrajni izvor znanja i informacija. Kada uspostavimo kontakt sa podsvescu,mi zapravo mozemo dobiti sve informacije i odgovore. Mozemo da resimo sve nase probleme,da nadjemo put u zivotu,da se izvucemo iz depresije,da shvatimo svoje greske itd...Dakle,menjanjem nacina razmisljanja,menjamo nase zivote,sebe i sve oko nas.
Podsvest je kao tabla po kojoj su urezane nase misli. Ispravicu se,ne samo podsvest,nego i ceo nas umni sklop. Koliko god da zvuci kao naucna fantastika,mi nismo ni svesni da se mozemo isprogramirati da delujemo u pravcu u kojem zelimo. Mogucnosti su neiscrpne. Sve sto treba da radite je da verujete.

Ovo sam negde isceprkala sa neta...inace ima jako dobra knjiga "Moć podsvesti" - Joseph Murphy koja mi se jako dopala .Tako da bi se Lucija gore sa onim sto si napisala slozila.

Nazad na vrh Ići dole
Dragana

Ženski
Broj poruka : 104
Datum upisa : 28.11.2009

PočaljiNaslov: Re: Podsvest   5/2/2010, 11:49 pm

Beskraj ::
Sve sto nam se desava,belezi se u podsvesti. Podsvest je i aktivator dogadjaja,tako da ono sto nam je podsvesti,to ce se aktivirati u spoljnom svetu. Ako razmisljate pozitivno-pozitivno ce da vam bude,ako razmisljate negativno-znate i sami. Tu nema nikakve velike mudrosti. Problem je u tome sto ljudi ovo ne shvataju ozbiljno. smo mo takodje odgovorni za svoje postLjudi ne shvataju da su oni zaista sposobni da kontrolisu svoj zivot. Kontrola nad svojim zivotom nije nimalo egoisticno shvatanje. Mi biramo na koji nacin cemo to da uradimo i moramo biti svesni da upke. Da skratim-podsvest je veza sa Svemirom. Svemir je beskrajni izvor znanja i informacija. Kada uspostavimo kontakt sa podsvescu,mi zapravo mozemo dobiti sve informacije i odgovore. Mozemo da resimo sve nase probleme,da nadjemo put u zivotu,da se izvucemo iz depresije,da shvatimo svoje greske itd...Dakle,menjanjem nacina razmisljanja,menjamo nase zivote,sebe i sve oko nas.
Podsvest je kao tabla po kojoj su urezane nase misli. Ispravicu se,ne samo podsvest,nego i ceo nas umni sklop. Koliko god da zvuci kao naucna fantastika,mi nismo ni svesni da se mozemo isprogramirati da delujemo u pravcu u kojem zelimo. Mogucnosti su neiscrpne. Sve sto treba da radite je da verujete.

Ovo sam negde isceprkala sa neta...inace ima jako dobra knjiga "Moć podsvesti" - Joseph Murphy koja mi se jako dopala .Tako da bi se Lucija gore sa onim sto si napisala slozila.

Istakla sam rečenice za koje smatram da su ispravne . Podsvijest postoji , kao obrambeni mehanizam . Naravno da se u podsvijesti bilježe sve jače doživljene emocije i iskustva koja nam se događaju u životu . Ali , podsvijesti ne bismo trebali dozvoliti da upravllja nama , već da nas upozorava , a svijest je ona koja je jača i koja treba donijeti ispravnu odluku .
Nazad na vrh Ići dole
lucija

Ženski
Broj poruka : 2987
Godina : 44
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Podsvest   5/2/2010, 11:58 pm

podsvijest "donosi odluke" a svijest je povrsina na kojoj ta odluka "izlazi"...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Podsvest   6/2/2010, 9:02 am

Dragana ::
Sve sto nam se desava,belezi se u podsvesti. Podsvest je i aktivator dogadjaja,tako da ono sto nam je podsvesti,to ce se aktivirati u spoljnom svetu. Ako razmisljate pozitivno-pozitivno ce da vam bude,ako razmisljate negativno-znate i sami. Tu nema nikakve velike mudrosti. Problem je u tome sto ljudi ovo ne shvataju ozbiljno. smo mo takodje odgovorni za svoje postLjudi ne shvataju da su oni zaista sposobni da kontrolisu svoj zivot. Kontrola nad svojim zivotom nije nimalo egoisticno shvatanje. Mi biramo na koji nacin cemo to da uradimo i moramo biti svesni da upke. Da skratim-podsvest je veza sa Svemirom. Svemir je beskrajni izvor znanja i informacija. Kada uspostavimo kontakt sa podsvescu,mi zapravo mozemo dobiti sve informacije i odgovore. Mozemo da resimo sve nase probleme,da nadjemo put u zivotu,da se izvucemo iz depresije,da shvatimo svoje greske itd...Dakle,menjanjem nacina razmisljanja,menjamo nase zivote,sebe i sve oko nas.

Istakla sam rečenice za koje smatram da su ispravne . Podsvijest postoji , kao obrambeni mehanizam . Naravno da se u podsvijesti bilježe sve jače doživljene emocije i iskustva koja nam se događaju u životu . Ali , podsvijesti ne bismo trebali dozvoliti da upravllja nama , već da nas upozorava , a svijest je ona koja je jača i koja treba donijeti ispravnu odluku .

Apsolutno se slazem kada kazes da je podsvest odbrambreni mehanizam,i to vrlo jak i uticajan da nas ponekada brani i stiti i od nase same svesti.Jeste svest je nesto sto na kraju ipak donese odluku,ali ja u podsvesnom razmisljanju mnogo toga menjam i kako sam gore navela isprogramiram,a svest kao svest na kraju iznese celu pricu.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Podsvest   6/2/2010, 3:29 pm

Snaga nesvesnog

U psihologiji se odavno zna da postupcima upravljaju dve funkcije uma: svesno (EGO) i nesvesno, odnosno, naša podsvest. Svest ili EGO predstavlja razumni, objektivni deo naše ličnosti koji procenjuje, pravi izbore, odlučuje i prilagođava se stvarnosti. Taj deo naše ličnosti je i objektivno vidljiv, odnosno, on se da videti kroz naše postupke i ponašanja. Nesvesni deo, podsvest (koju je prvi otkrio Frojd), nevidljiv je ali vrlo značajan deo naše ličnosti. Svesno i nesvesno su stalno u vezi, oni utiču i uslovljavaju jedno drugo, štaviše, naša podsvest je pod snažnim uticajem našeg EGA čijoj sugestiji je izuzetno podložna. Sve što svesno doživljavamo, mislimo i osećamo se „lepi” na našu podsvest koja odmah pokreće svoje mehanizme i reaguje bez obzira da li su informacije koje je dobila od svesti dobre ili loše.
Naša podsvest stalno radi, i danju i noću, tako da utiče na sve naše aktivnosti, čak i na one biološke; rad srca, disanje, san, snove... Nevolja je u tome što ona nije u stanju da procenjuje, pravi izbore ili da se suprotstavlja, pa prihvata sve što joj svest nudi, odnosno sve ono o čemu mi svesno razmišljamo ili osećamo. Podsvest dakle usvaja sve ono što joj se nameće i u šta svest veruje. Ako su to „loše” misli ona će tako i da reaguje, što će se odraziti na ceo naš organizam jer se podsvest najčešće manifestuje kroz naše telo, odnosno neverbalnim putem. Praktično to znači da negativne misli čine da se čovek loše oseća, da je neraspoložen, čak bolestan i rezultat toga će biti neuspeh, porazi, nesreće, bolest. Ukoliko je pak naše raspoloženje skladno i konstruktivno i mi ćemo se osećati dobro, mirno i raspoloženo. Sve dokle dolazi iz naše glave.
Sama pak duša nije potpuno svesna svog dejstvovanja u podsvesti, jer je njena svest baš ono što nazivamo svešću.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Podsvest   25/2/2010, 11:09 pm

Podsveat je snažna u toliko što kada prihvati istinu kojom smo je hranili ona je u sebe ugradi kao verovanje , uverenje i nove percepcije.Dacu primer mozda malo banalan ali jako ispravan.
Ako se uveravamo svakodnevno da smo jedinstveni, posebni, predivni upravo takvi kakvima se vidimo u svom odrazu, verujte mi sposobni ste sebe uverite u to.Sve je misao, kako ćemo odlučiti razmišljati i u kom smeru misao okrenuti..

Nazad na vrh Ići dole
SaMar

Ženski
Broj poruka : 1493
Datum upisa : 27.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Podsvest   18/5/2011, 9:50 pm

Apsolutno se slazem kada kazes da je podsvest odbrambreni mehanizam,i to vrlo jak i uticajan da nas ponekada brani i stiti i od nase same svesti.Jeste svest je nesto sto na kraju ipak donese odluku,ali ja u podsvesnom razmisljanju mnogo toga menjam i kako sam gore navela isprogramiram,a svest kao svest na kraju iznese celu pricu.

Kako mozes podsvest da isprogramiras, Bes?
Samim tim sto je ispod svesti, znaci da ti nije dostupna.
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

Ženski
Broj poruka : 1493
Datum upisa : 27.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Podsvest   13/11/2017, 9:45 pm

Podsvest nije odbrambeni mehanizam, podsvest upravlja mehanizmima odbrane, onda kada nasa svest ne ume da se izbori sa situacijom
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Podsvest   

Nazad na vrh Ići dole

Podsvest
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Psihologija-
Skoči na: